AutoMoto

Petrohrad bude velkovýrobnou automobilů

14.6.2006 09:05 Ruský Petrohrad se v budoucnu stane jedním z největších výrobních závodů automobilů na světě. V jeho katastru chtějí totiž postavit na zelené louce své továrny hned dvě automobilky: Nissan a General Motors.

Nissan uveřejnil svůj plán investovat 200 miliónů USD (5,5 miliardy rublů) do nového montážního závodu v ruském Petrohradě poprvé 25. dubna 2006. Výroba začne v roce 2009 a  až bude závod v plném provozu, zaměstná 750 pracovníků. Současná plánovaná kapacita je až 50 000 vozů ročně. Závod bude vyrábět přinejmenším tři různé modely speciálně upravené pro ruský trh.

"Podpisem dohody přijímá Nissan závazek, přispět výrazným způsobem k rozvoji ruského automobilového trhu," uvedl generální ředitel společnosti Nissan, Carlos Ghosn. "Vytvořením nových pracovních míst a investicí do místní komunity vyjadřuje Nissan důvěru svému podnikání v Rusku. Těšíme se na dlouhodobý a oboustranně výhodný vztah s obyvateli Petrohradu," dodal Ghosn.

GM bude vyrábět Captivu

Jenže nejen Nissan asi budou mít petrohradští obyvatelé rádi. Koncern General Motors totiž postaví v ruském St. Petersburgu zcela nový výrobní závod "na zelené louce". Závod, jehož plná kapacita bude činit 25 000 automobilů, spustí výrobu koncem roku 2008. Nová továrna bude formou CKD montáže (z kompletně rozložených dílů) vyrábět modely Chevrolet Captiva [celá zpráva] a také kompaktní model nové generace.

Už v září tohoto roku se ale v jiné lokalitě v St. Petersburgu rozběhne SKD montáž (montáž z větších sestav komponentů) modelů Chevrolet Captiva, které se v tomto provozu budou vyrábět dokud se nerozjede CKD montáž v nově budovaném závodě "na zelené louce". Celkové investice do nových provozů dosáhnou výšky 115 miliónů dolarů.

Novinky

nahoru

AutoMoto:

Aston Martin vyrobí 25 vozů z bondovek. Včetně všech špionských vychytávek

-

dnes 11:17 Aston Martinů DB5 s výsuvným pancéřováním, otočnou...

Legendární „kachna” má svou čtyřiadvacetihodinovku, jezdí se v Anglii

-

dnes 09:31 Video: Existují auta, se kterými by člověka opravdu...

Bentley chystá ke svému jubileu luxusní obrazovou knihu

-

dnes 07:55 V roce 2019 oslaví značka automobilů Bentley své sté...

Mercedes krále rock'n'rollu se objeví v aukci

-

včera 15:00 Na světě snad není gramotného člověka, který by neznal...

Aby ani kapka šampaňského nepřišla nazmar. BMW chce sklenice plnit zespodu

-

včera 14:39 Automobilka BMW si nechala patentovat způsob, jak v...

Švýcarsko si chrání ovzduší, zakázalo registrace dieselových Porsche Cayenne a Macan

-

včera 13:28 Starší cayenne a macan s dieselovými šesti- a...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Počasí Téma Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby
Ochrana údajů