Ekonomika

Logica CMG přesune své řídící centrum do ČR

27.5.2003 12:01 Přední světový dodavatel konzultačních služeb a softwarových řešení - LogicaCMG - se rozhodl významně rozšířit své aktivity v České republice. Firma zde plánuje vybudovat vývojovou a řídící základnu. Na nových pracovištích v Praze a Brně má do tří let vzniknout 200 nových pracovních míst.

LogicaCMG vytvoří v České republice během následujících 3 let zcela nové centrum sdílených služeb IT procesů a vývojové centrum svých ostatních softwarových produktů. Součástí unikátního projektu je i výrazná expanze stávajícího vývojového centra Logica Mobile Networks. V rámci realizace tohoto projektu vyroste nová pražská pobočka firmy LogicaCMG, odkud jsou již dnes řízeny aktivity v celé střední Evropě, ve skutečně plnohodnotnou regionální centrálu.

 "Na pracovištích společnosti LogicaCMG v Praze a Brně vznikne celkem 200 nových, těch nejkvalitnějších pracovních příležitostí. Celý projekt předpokládá investici na úrovni zhruba 100 milionů korun, nicméně je nutné si uvědomit, že u tohoto typu investice není její výše podstatná," upozorňuje Martin Jahn, generální ředitel agentury CzechInvest.

K rozšíření působení v České republice o zcela nové aktivity společnost LogicaCMG podle CzechInvestu motivoval nový program Ministerstva průmyslu a obchodu na podporu rozvoje strategických služeb. Ten investorovi umožňuje získat veřejnou podporu formou dotace na podnikatelskou činnost a dotace na školení a rekvalifikace, a to celkově v maximální možné výši dané pro region, ve kterém bude investovat - což je v Brně 48 % a v Praze 20 % z celkové výše investice.

Novinky

nahoru

Ekonomika:

Silničáři dokončili dva ze tří úseků obchvatu Třince

-

dnes 16:09 Až 40 tisíc automobilů denně projede Třincem po silnici...

Tahle země není pro mladý. Italská mládež nevidí doma perspektivu

-

dnes 15:58 Alarmující počet mladých lidí v Itálii nemá práci ani...

Prodej aut v Evropě v září klesl. Může to být varování pro českou ekonomiku

-

dnes 12:05 Prodej nových osobních automobilů v Evropské unii a...

Firmě Seznam.cz stoupl zisk na 1,1 miliardy

-

dnes 09:45 aktualizováno Největší tuzemská internetová firma...

Airbus se spojil s kanadským Bombardierem při výrobě letadel

-

dnes 09:44 Evropský výrobce letadel Airbus získal kontrolní podíl...

Výrobce cen Thálie sklárna Ajeto mění majitele. Kupuje jí konkurent Lasvit

-

včera 18:02 Divadelní Ceny Thálie už možná neponesou značku...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Kariéra Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby