Ekonomika

Logica CMG přesune své řídící centrum do ČR

27.5.2003 12:01 Přední světový dodavatel konzultačních služeb a softwarových řešení - LogicaCMG - se rozhodl významně rozšířit své aktivity v České republice. Firma zde plánuje vybudovat vývojovou a řídící základnu. Na nových pracovištích v Praze a Brně má do tří let vzniknout 200 nových pracovních míst.

LogicaCMG vytvoří v České republice během následujících 3 let zcela nové centrum sdílených služeb IT procesů a vývojové centrum svých ostatních softwarových produktů. Součástí unikátního projektu je i výrazná expanze stávajícího vývojového centra Logica Mobile Networks. V rámci realizace tohoto projektu vyroste nová pražská pobočka firmy LogicaCMG, odkud jsou již dnes řízeny aktivity v celé střední Evropě, ve skutečně plnohodnotnou regionální centrálu.

 "Na pracovištích společnosti LogicaCMG v Praze a Brně vznikne celkem 200 nových, těch nejkvalitnějších pracovních příležitostí. Celý projekt předpokládá investici na úrovni zhruba 100 milionů korun, nicméně je nutné si uvědomit, že u tohoto typu investice není její výše podstatná," upozorňuje Martin Jahn, generální ředitel agentury CzechInvest.

K rozšíření působení v České republice o zcela nové aktivity společnost LogicaCMG podle CzechInvestu motivoval nový program Ministerstva průmyslu a obchodu na podporu rozvoje strategických služeb. Ten investorovi umožňuje získat veřejnou podporu formou dotace na podnikatelskou činnost a dotace na školení a rekvalifikace, a to celkově v maximální možné výši dané pro region, ve kterém bude investovat - což je v Brně 48 % a v Praze 20 % z celkové výše investice.

Novinky

nahoru

Ekonomika:

Nissan testuje sdílení jízd v samořízených vozech. Chce konkurovat Uberu

-

včera 16:43 Japonská automobilka Nissan Motor Co v pátek...

Část Čechů bohatne, luxus jede

-

23.2. 19:25 Ačkoliv je každý desátý Čech podle statistiků v...

ČEZ podepsal smlouvu o prodeji bulharských aktiv

-

23.2. 18:13 aktualizováno Energetická skupina ČEZ v pátek...

Developer dostal pokutu 300 tisíc za poškození přírody v Krkonoších

-

23.2. 15:27 Česká inspekce životního prostředí (ČIŽP) uložila...

Prodej ČEZ v Bulharsku stál hlavu tamní ministryni energetiky

-

23.2. 13:57 aktualizováno Bulharská ministryně energetiky...

Čínská vláda převzala kontrolu nad obří pojišťovnou. Šéfa obvinila

-

23.2. 13:07 Čínská vláda převzala kontrolu nad společností Anbang...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Kariéra Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby