Internet a PC

IBM pomůže vystavět superpočítač s rozpočtem 2,5 miliardy Kč

12.5.2006 13:35 Americká IBM ve spolupráci s ostatními subjekty pomůže vystavět v New Yorku počítačové centrum. Zdejší superpočítače se budou svým celkovým výkonem řadit mezi desítku nejvýkonnějších strojů na světě. Plánovaný rozpočet na stavbu se odhaduje na 100 miliónů dolarů.

Masivní výpočetní centrum, které pomůže při vývoji polovodičových součástek a dalším výzkumu v oblasti nanotechnologie, bude součátí polytechnologického institutu při Rensselaerovo universitě v New Yorku.

Na projektu se kromě IBM, která díl zastřešuje, podílí významnou měrou také druhý největší výrobce mikroprocesorů Advanced Micro Devices a společnost Cadence - producent nástrojů pro tvorbu polovodičových součástek.

Z výzkumů provedených na nových superpočítačích budou těžit převážně společnosti AMD a IBM. Získaná data budou využita při stavbě litografického vývojového centra v Alabamě.

Rensselaerovo superpočítačové centrum nabídne také dostatek výpočetní síly k simulování interakcí atomů a různých materiálů. Středisko začne pracovat ještě koncem tohoto roku. Také díky němu jeho zakladatelé doufají, že do roku 2015 připraví sérii mikroprocesorů vyrobených 22nm technologií.

Novinky

nahoru

Internet a PC:

Hackeři to budou mít těžší. Nová služba má zamezit masivním útokům

-

dnes 11:12 Sdružení CZ.NIC, které má na starosti českou národní...

Němci chystají termínové kontrakty na bitcoin

-

dnes 10:23 Německý burzovní operátor Deutsche Börse uvažuje o tom,...

Galileo pomáhá řidičům i záchranářům již rok

-

dnes 09:26 Přesně před rokem – 15. prosince 2016 – byl oficiálně...

Federální komise v USA chce omezit neutralitu webu

-

včera 20:07 aktualizováno Americká Federální komise pro spoje...

Apple investuje miliardy do společnosti Finisar. Kvůli iPhonu X

-

včera 14:35 Video: Výrobce optických komponentů Finisar získá...

Jižní Korea zvažuje, že zdaní obchody s bitcoinem

-

včera 12:29 Jižní Korea zvažuje, že zdaní kapitálové zisky z...Stalo se Domácí Vánoce Vaše zprávy Zahraniční Krimi Sport Kultura Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Kariéra Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby