Internet a PC

IBM pomůže vystavět superpočítač s rozpočtem 2,5 miliardy Kč

12.5.2006 13:35 Americká IBM ve spolupráci s ostatními subjekty pomůže vystavět v New Yorku počítačové centrum. Zdejší superpočítače se budou svým celkovým výkonem řadit mezi desítku nejvýkonnějších strojů na světě. Plánovaný rozpočet na stavbu se odhaduje na 100 miliónů dolarů.

Masivní výpočetní centrum, které pomůže při vývoji polovodičových součástek a dalším výzkumu v oblasti nanotechnologie, bude součátí polytechnologického institutu při Rensselaerovo universitě v New Yorku.

Na projektu se kromě IBM, která díl zastřešuje, podílí významnou měrou také druhý největší výrobce mikroprocesorů Advanced Micro Devices a společnost Cadence - producent nástrojů pro tvorbu polovodičových součástek.

Z výzkumů provedených na nových superpočítačích budou těžit převážně společnosti AMD a IBM. Získaná data budou využita při stavbě litografického vývojového centra v Alabamě.

Rensselaerovo superpočítačové centrum nabídne také dostatek výpočetní síly k simulování interakcí atomů a různých materiálů. Středisko začne pracovat ještě koncem tohoto roku. Také díky němu jeho zakladatelé doufají, že do roku 2015 připraví sérii mikroprocesorů vyrobených 22nm technologií.

Novinky

nahoru

Internet a PC:

Nejlevnější smartphone od Nokie cílí na seniory a děti

-

včera 15:56 V tuzemských obchodech se začala oficiálně prodávat...

Co už je za čarou? Facebook zveřejnil detailní pravidla pro odebírání obsahu

-

včera 15:28 Americká společnost Facebook v úterý zveřejnila...

Vlajkové lodi Samsungu zlevnily o tisíce korun

-

včera 13:16 Video: Hned několik tisíc korun je možné ušetřit při...

Chytré hodinky Fitbit Versa jsou v prodeji. Cena potěší

-

včera 12:17 Video: V tuzemských obchodech se začaly oficiálně...

Peníze došly. Intel zavírá celou divizi nových zařízení

-

včera 10:21 Minulý týden obletěla svět zpráva, že společnost Intel...

Uživatelé musí souhlasit, nebo odejít. Facebook aktualizoval svoje podmínky

-

včera 09:16 Společnost Facebook aktualizovala svoje smluvní...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby