Ekonomika

Majitel Eurotelu zruší platby za příchozí hovory v zahraničí

11.5.2006 18:02 Tlak Evropské unie na mobilní operátory se vyplácí. Na konci letošního roku by měly mobilní firmy O2 a Telefónica Móviles, které patří stejně jako Eurotel do skupiny Telefónica, zrušit poplatek pro přijímání hovorů v zahraničí. Právě ten spolu s předraženým roamingem Evropská komise kritizovala.

Další službou představenou v rámci projektu My Europe má být již v létě nabídka pro zákazníky na dovolené. V jejím rámci získají lidé jednodušší a levnější paušální sazbu za roaming v celé Evropské unii. Ve všech zemích EU nabídne příchozí i odchozí hovory za poplatek mezi 0,50 a 0,59 eura, tedy 14 a 17 Kč, za minutu bez ohledu na použitou síť.

Službu přinášející více než 60procentní úsporu oproti současným tarifům budou moci využívat všichni zákazníci skupiny Telefónica v Evropě, tedy ve Španělsku, Velké Británii, Německu, Irsku a ČR. Jak budou moci tuto nabídku využívat klienti tuzemského Eurotelu, firma oznámí během června.

Služba pod názvem "high roamer" se zaměří na zákazníky se smlouvou, kteří často cestují do zahraničí. Za měsíční poplatek, o jehož výši rozhodne lokální operátor mobilní sítě O2/Telefónica, si zákazník bude moci vybrat zemi nebo skupinu zemí, kde mu budou odchozí hovory směřující do jiných zemí EU poskytovány za ceny srovnatelné s cenami domácích hovorů, zatímco všechny příchozí hovory budou zdarma.

Roaming zlevní Vodafone i T-Mobile

Konkurenční mobilní operátor Vodafone již oznámil, že do dubna příštího roku sníží ceny roamingového volání o 40 procent.

Zlevnění o desítky procent chystá i T-Mobile. Skupina podle Martiny Kemrové z tiskového oddělení chystá rozšíření obdoby v tuzemsku představené služby Cestovatel i do dalších zemí. Službu jako první zavedla česká pobočka T-Mobile letos v lednu a umožňuje volání do devíti zemí s nejvyšším provozem až o desítky procent levněji. [celá zpráva]

Novinky, ČTK

nahoru

Ekonomika:

Důchod přes 14 tisíc bere v Česku desetina seniorů

-

včera 16:45 aktualizováno Penzi vyšší než 14 051 korun pobírá v...

Od ledna budou mít obchody zakázáno rozdávat igelitky

-

včera 14:51 Od Nového roku nebudou smět obchody dávat zákazníkům...

Křetínského EPH koupil dvě elektrárny na biomasu v Itálii

-

včera 13:47 Energetický a průmyslový holding (EPH) koupil v Itálii...

Loterii k EET čeká druhé losování výherců. Lidé poslali víc účtenek

-

včera 13:11 Do druhého losování účtenkové loterie lidé poslali...

Bratislava předběhla Prahu mezi nejrozvinutějšími regiony EU

-

včera 12:17 Praha je šestým nejrozvinutějším regionem v Evropské...

EET pro řemeslníky, taxikáře či zemědělce se kvůli verdiktu ÚS odkládá

-

včera 12:08 Ústavní soud (ÚS) v pátek zrušil plánovaný náběh třetí...Stalo se Domácí Vánoce Vaše zprávy Zahraniční Krimi Sport Kultura Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Kariéra Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby