Ekonomika

Majitel Eurotelu zruší platby za příchozí hovory v zahraničí

11.5.2006 18:02 Tlak Evropské unie na mobilní operátory se vyplácí. Na konci letošního roku by měly mobilní firmy O2 a Telefónica Móviles, které patří stejně jako Eurotel do skupiny Telefónica, zrušit poplatek pro přijímání hovorů v zahraničí. Právě ten spolu s předraženým roamingem Evropská komise kritizovala.

Další službou představenou v rámci projektu My Europe má být již v létě nabídka pro zákazníky na dovolené. V jejím rámci získají lidé jednodušší a levnější paušální sazbu za roaming v celé Evropské unii. Ve všech zemích EU nabídne příchozí i odchozí hovory za poplatek mezi 0,50 a 0,59 eura, tedy 14 a 17 Kč, za minutu bez ohledu na použitou síť.

Službu přinášející více než 60procentní úsporu oproti současným tarifům budou moci využívat všichni zákazníci skupiny Telefónica v Evropě, tedy ve Španělsku, Velké Británii, Německu, Irsku a ČR. Jak budou moci tuto nabídku využívat klienti tuzemského Eurotelu, firma oznámí během června.

Služba pod názvem "high roamer" se zaměří na zákazníky se smlouvou, kteří často cestují do zahraničí. Za měsíční poplatek, o jehož výši rozhodne lokální operátor mobilní sítě O2/Telefónica, si zákazník bude moci vybrat zemi nebo skupinu zemí, kde mu budou odchozí hovory směřující do jiných zemí EU poskytovány za ceny srovnatelné s cenami domácích hovorů, zatímco všechny příchozí hovory budou zdarma.

Roaming zlevní Vodafone i T-Mobile

Konkurenční mobilní operátor Vodafone již oznámil, že do dubna příštího roku sníží ceny roamingového volání o 40 procent.

Zlevnění o desítky procent chystá i T-Mobile. Skupina podle Martiny Kemrové z tiskového oddělení chystá rozšíření obdoby v tuzemsku představené služby Cestovatel i do dalších zemí. Službu jako první zavedla česká pobočka T-Mobile letos v lednu a umožňuje volání do devíti zemí s nejvyšším provozem až o desítky procent levněji. [celá zpráva]

Novinky, ČTK

nahoru

Ekonomika:

Turisté kvůli porouchanému stroji Travel Service nocovali na letišti ve Varně

-

dnes 12:21 Cestující charterového letu Travel Service z bulharské...

Google dostane od Bruselu rekordní pokutu za dominantní postavení androidu

-

dnes 11:02 aktualizováno Americká společnost Google dostane od...

Hypotéky leckde nečekaně zlevnily

-

včera 18:49 Některé z bank včetně České spořitelny v létě zlevnily...

Většina kontrolovaných obchodníků ve východních Čechách prodala alkohol mladistvým

-

včera 18:14 Většina kontrolovaných obchodníků ve východních...

V Černé Hoře budují Číňané dálnici „do nikam”

-

včera 16:54 Balkánská země Černá Hora buduje za pomoci čínských...

Americká banka Goldman Sachs zvýšila zisk o 44 procent

-

včera 15:43 Americká investiční banka Goldman Sachs ve druhém...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Počasí Téma Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby
Ochrana údajů