Zahraniční

Moussaoui dostal za útoky z 11. září doživotí

3.5.2006 22:40 Soud v americkém městě Alexandria odsoudil Zacariase Moussaouiho k doživotnímu vězení. Je jediným, kdo je souzen v souvislosti s teroristickými útoky na New York a Washiongton 11. září 2001. Mnozí očekávali, že porota udělí verdikt trestu smrti.

Nejvyšší trest požadoval žalobce, který před porotou řekl, že pro takového člověka není na Zemi místo. Při útocích v New Yorku a Washingtonu zemřely přes tři tisíce lidí.

Sedmatřicetiletý Moussaoui, Francouz původem z Maroka, přiznal, že se v šesti případech podílel na spiknutí a přípravě atentátů. Hlásí se k organizaci al-Kajdá.

Moussaoui měl být původně jedním z pilotů letadel, která teroristé unesli. Nestal se jím, protože byl kvůli porušení imigračního zákona zatčen. Vyšetřovatelé už ale přes mnohá varování nestihli propojení na další atentátníky prověřit.

Před Moussaouim varovala firma, v níž se chtěl odsouzený muž učit řídit letadlo. Instruktorovi přišlo divné, že chtěl vědět pouze to, jak se letadlo řídí během letu. To, jak se vzlétá nebo přistává, ho nezajímalo. Kvůli tomuto upozornění jej tajké zadržela FBI, jeden z agentů nadřízené marně upozorňoval, že činnost Moussaouiho může být nebezpečná. [celá zpráva]

Novinky, CNN

nahoru

Zahraniční:

Americký komik Bill Cosby je vinný, rozhodla porota. Za znásilnění mu hrozí deset let

-

dnes 20:01 aktualizováno Porota soudu shledala amerického komika...

Chorvatsko chce dostavět most na Pelješac. Pobouřená Bosna je proti

-

dnes 19:07 Chorvatsko se po šesti letech vrací k výstavbě mostu,...

Dosavadní šéf CIA Mike Pompeo bude novým ministrem zahraničí USA

-

dnes 19:04 aktualizováno Americký senát potvrdil ve čtvrtek do...

Kim dorazí na summit s Jižní Koreou pěšky

-

dnes 18:07 Video: Vesnice Pchanmundžom na hranici Severní a Jižní...

Čína má ve výzbroji Zabijáka Guamu, raketu DF-26

-

dnes 17:51 Ve výzbroji máme střelu středního doletu DF-26,...

Senior se na Slovensku řítil v protisměru, auta mu jen těsně uhýbala

-

dnes 17:27 Video: Na rychlostní silnici R1 u slovenského města...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby