Zahraniční

Moussaoui dostal za útoky z 11. září doživotí

3.5.2006 22:40 Soud v americkém městě Alexandria odsoudil Zacariase Moussaouiho k doživotnímu vězení. Je jediným, kdo je souzen v souvislosti s teroristickými útoky na New York a Washiongton 11. září 2001. Mnozí očekávali, že porota udělí verdikt trestu smrti.

Nejvyšší trest požadoval žalobce, který před porotou řekl, že pro takového člověka není na Zemi místo. Při útocích v New Yorku a Washingtonu zemřely přes tři tisíce lidí.

Sedmatřicetiletý Moussaoui, Francouz původem z Maroka, přiznal, že se v šesti případech podílel na spiknutí a přípravě atentátů. Hlásí se k organizaci al-Kajdá.

Moussaoui měl být původně jedním z pilotů letadel, která teroristé unesli. Nestal se jím, protože byl kvůli porušení imigračního zákona zatčen. Vyšetřovatelé už ale přes mnohá varování nestihli propojení na další atentátníky prověřit.

Před Moussaouim varovala firma, v níž se chtěl odsouzený muž učit řídit letadlo. Instruktorovi přišlo divné, že chtěl vědět pouze to, jak se letadlo řídí během letu. To, jak se vzlétá nebo přistává, ho nezajímalo. Kvůli tomuto upozornění jej tajké zadržela FBI, jeden z agentů nadřízené marně upozorňoval, že činnost Moussaouiho může být nebezpečná. [celá zpráva]

Novinky, CNN

nahoru

Zahraniční:

EU kývla Britům na druhou fázi rozhovorů o brexitu

-

dnes 12:32 aktualizováno Lídři států Evropské unie v pátek podle...

Ruský exministr Uljukajev dostal osm let za přijetí úplatku

-

dnes 12:00 Video: aktualizováno Ruský soud v pátek poslal na osm...

Požár v Kalifornii je čtvrtý největší v historii státu

-

dnes 11:17 Video: V Kalifornii zemřel 32letý hasič Cory Iverson,...

Bojová letadla USA a Ruska se těsně míjela nad Sýrií, Američané stříleli světlice

-

dnes 09:35 K těsnému průletu bojových letadel USA a Ruska došlo ve...

Policisté na Slovensku zastřelili zloděje automobilu

-

dnes 09:34 aktualizováno Dva muži se pokusili v noci ze čtvrtka...

Španělský levicový radikál umlátil muže za to, že měl kšandy v barvách státní vlajky

-

dnes 08:02 Rozhodnutí vzít si do hospody kšandy v barvách státní...Stalo se Domácí Vánoce Vaše zprávy Zahraniční Krimi Sport Kultura Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Kariéra Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby