AutoMoto

YES! zní z Německa už podruhé

18.4.2006 08:29 Už druhá generace automobilu YES! Jde do výroby. Nelze říci, že první byla nějak extrémně úspěšná, ale snad německá firma Funke & Will AG konečně prorazí. Vůz totiž nabízí opravdu slušné potěšení z jízdy.

Druhá generace vozu sází na ty samé přednosti, co první model. Nízká hmotnost karoserie (pod 1000 kg) a dva velmi výkonné motory o objemu 3,2 l. První má atmosférické plnění (188 kW, 330 N.m), druhý dostal přeplňování turbodmychadlem (261 kW, 485 N.m).

Ten slabší zrychluje z klidu na stovku za 4,9 sekundy a dosahuje nejvyšší rychlosti 255 km/h, silnější 3,2 Turbo zrychlí na stovku s pevným startem za 3,9 sekundy a maximálně sprintuje rychlostí 281 km/h. Výkon je přenášen na zadní kola přes šestistupňovou manuální převodovku. Lehký roadster s rozměry 3809x1804x1236 mm a rozvorem 2454 mm má jízdní vlastnosti jak závodní formule. Také proto se vůz prodává i ve sportovní okruhové verzi.

Dvojice konstruktérů, bývalí studenti kolínské univerzity, nechali i další přednosti, pro které vzbudili ve Frankfurtu nad Mohanem v roce 1999 takové vzrušení. Jejich vozy je totiž možné upravit na jakoukoli postavu. Posunout se tak mohou sedadla, pedály, řadicí páka a výběr zákazníka se tak nezastaví pouze u barvy karoserie či čalounění. Bezpečnost zajišťují ABS a dva čelní airbagy. ESP zde nečekejte.

jč, Novinky

nahoru

AutoMoto:

Nejmenší automyčka na světě má za úkol pořádně otestovat lak

-

dnes 11:41 Video: I když počítačové simulace dokážou dnes zázraky,...

BMW v Sokolově postaví polygon pro testování autopilotů. Práci tam najdou stovky lidí

-

dnes 11:20 aktualizováno Německá automobilka BMW se chystá v...

Nová doba: Renault koupil podíl v knižním nakladatelství

-

dnes 09:12 To, že automobilky investují do výpočetních a...

EuroNCAP ukázal kompletní výsledky testů. Pět hvězdiček získala čtyři auta

-

včera 17:00 Nejnovější sada výsledků nárazových testů EuroNCAP...

Lamborghini Urus jako třídveřové kupé je nástin sportovní budoucnosti

-

včera 11:43 Urus má zdvojnásobit roční produkci značky...

V Nizozemsku vznikne limitovaná edice tesly. Bude jen 20 kusů

-

včera 09:37 Model S „Shooting Brake”, jak ho nazval autor skic,...Stalo se Domácí Vánoce Vaše zprávy Zahraniční Krimi Sport Kultura Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Kariéra Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby