AutoMoto

YES! zní z Německa už podruhé

18.4.2006 08:29 Už druhá generace automobilu YES! Jde do výroby. Nelze říci, že první byla nějak extrémně úspěšná, ale snad německá firma Funke & Will AG konečně prorazí. Vůz totiž nabízí opravdu slušné potěšení z jízdy.

Druhá generace vozu sází na ty samé přednosti, co první model. Nízká hmotnost karoserie (pod 1000 kg) a dva velmi výkonné motory o objemu 3,2 l. První má atmosférické plnění (188 kW, 330 N.m), druhý dostal přeplňování turbodmychadlem (261 kW, 485 N.m).

Ten slabší zrychluje z klidu na stovku za 4,9 sekundy a dosahuje nejvyšší rychlosti 255 km/h, silnější 3,2 Turbo zrychlí na stovku s pevným startem za 3,9 sekundy a maximálně sprintuje rychlostí 281 km/h. Výkon je přenášen na zadní kola přes šestistupňovou manuální převodovku. Lehký roadster s rozměry 3809x1804x1236 mm a rozvorem 2454 mm má jízdní vlastnosti jak závodní formule. Také proto se vůz prodává i ve sportovní okruhové verzi.

Dvojice konstruktérů, bývalí studenti kolínské univerzity, nechali i další přednosti, pro které vzbudili ve Frankfurtu nad Mohanem v roce 1999 takové vzrušení. Jejich vozy je totiž možné upravit na jakoukoli postavu. Posunout se tak mohou sedadla, pedály, řadicí páka a výběr zákazníka se tak nezastaví pouze u barvy karoserie či čalounění. Bezpečnost zajišťují ABS a dva čelní airbagy. ESP zde nečekejte.

jč, Novinky

nahoru

AutoMoto:

Hyundai po čtyřech letech omladil i20, konkurenta fabie

-

dnes 16:18 Obrazem: Hyundai i20 prošel faceliftem. Zatímco na...

Leon Cupra se od září kvůli emisím rozloučí s manuální převodovkou

-

dnes 15:09 Sportovní Seat Leon Cupra je k dostání jak s manuální...

Pekingský autosalon: davy lidí a záplava SUV

-

dnes 14:01 Davy lidí a máte pocit, že všichni jdou proti vám nebo...

Líbí se vám zvuk Fordu Mustang? Máte to zapsané v DNA

-

dnes 13:32 Ostré a hlasité zvuky mají naše instinkty spojené s...

Jeep Trackhawk dostal od tunera víc než tisíc koní

-

dnes 12:50 Na tisíc koní pod kapotou nepotřebujete desítky...

BMW řady 8 Coupé poodhaluje svou techniku, potvrzen je osmiválec

-

dnes 10:37 Obrazem: BMW zvolna začíná odhalovat svůj nový model,...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby