Internet a PC

Hitachi chce ovládnout 1/3 světového trhu s plazma obrazovkami

12.4.2006 11:23 Hitachi jako druhý největší japonský výrobce plazma obrazovek téměř o třetinu zvýší produkci plochých obrazovek. Firma se tak snaží vyhovět vysoké poptávce.

Do výroby plazma displejů nalije společnosti kolem 2,3 miliard dolarů. Vedení Hitachi doufá, že se jí tak podaří do tří let ovládnout více jak 30 procent světového trhu s plazma displeji.

V současnosti vyrábí Hitachi kolem 100 000 kusů plazma panelů měsíčně. O jejich produkci se stará továrna na jihozápadě Japonska v prefektuře Miyazaki. V září dojde ke zdvojnásobení výrobní kapacity - Hitachi totiž uvede do provozu další fabriku.

Plazma panely jsou pro mnoho výrobců novým zlatým dolem - z LCD obrazovek už totiž mnoho tantiém neplyne, trh je jimi nasycen. Proto také Hitachi do několika let vystaví i třetí závod pro výrobu plazma obrazovek, který firmě pomůže lépe konkurovat gigantické Matsushita Electric Industrial, která je vůbec největším výrobcem displejů, v nichž se prohání inertní plyny, na světě.

Kromě plazma displejů vyrábí Hitachi také LCD obrazovky. V roce 2008 plánuje firma že z jejich linek sjede kolem 5,4 miliónů kusů plochých monitorů. Dnes dokáže firma vyrobit necelou čtvrtinu, tedy 1,2 miliónů kusů.

Společnost očekává, že se do zisku dostane i její divize produkující pevné disky. Hitachi ji zakoupila v roce 2002 od IBM. S logem Hitachi lze zakoupit také celou škálu dopravníků, kuchyňských spotřebičů či stavební prvky jaderných elektráren.

Novinky

nahoru

Internet a PC:

Ruská cenzura nedokáže blokovat produkci trollů

-

včera 08:10 Hlavní ruský cenzurní orgán nemá v nejbližší době...

Jižní Korea zvažuje, že zdaní obchody s bitcoinem

-

16.12. 20:09 Jižní Korea zvažuje, že zdaní kapitálové zisky z...

Konzoli Nintendo Switch si koupilo už deset miliónů lidí

-

15.12. 14:14 Video: Společnost Nintendo si může mnout ruce. Zájem...

Robot bojuje na internetu s prostitucí

-

15.12. 13:34 Prostituce se přesunula na internet. Když člověk...

Hackeři to budou mít těžší. Nová služba má zamezit masivním útokům

-

15.12. 11:12 Sdružení CZ.NIC, které má na starosti českou národní...

Němci chystají termínové kontrakty na bitcoin

-

15.12. 10:23 Německý burzovní operátor Deutsche Börse uvažuje o...Stalo se Domácí Vánoce Vaše zprávy Zahraniční Krimi Sport Kultura Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Kariéra Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby