Ekonomika

Polovině lidí je nabízení služeb přes telefon nepříjemné

30.3.2006 11:09 S telemarketingem, nabízením zboží a služeb přes telefon, se v uplynulém roce setkala téměř polovina Čechů. Tento způsob nabízení zboží vítá pouze velmi malý podíl občanů, pouze šest procent. Průzkum o postoji lidí k telemarketingu uskutečnila Společnost Factum Invenio.

Zbývající část populace je rozdělena na ty, kteří nabízení zboží po telefonu sice nevítají, ale nevadí jim (48 %), a na ty, kterým je to vysloveně nepříjemné (45 %).

Desetině lidí se stalo mnohokrát, že někdo zavolal a nabízel jim zboží, služby nebo členství v klubech, více než třetině se to stalo "párkrát".

Způsob nabízení zboží a služeb po telefonu je častěji nepříjemný mužům (52 % mužů oproti 39 % žen), lidem ve věku od 30 do 44 let (53 %) a mírně častěji i vysokoškolsky vzdělaným občanům (51 %).

To, že je nabízení služeb a zboží prostřednictvím telefonu zajímá a že jsou rádi, když jim takto něco nabízejí, výrazně častěji uvádějí lidé žijící ve velkých městech nad 100 000 obyvatel a mírně častěji též lidé ve věku 45 až 59 let.

Novinky

nahoru

Ekonomika:

Část Čechů bohatne, luxus jede

-

včera 19:25 Ačkoliv je každý desátý Čech podle statistiků v...

ČEZ podepsal smlouvu o prodeji bulharských aktiv

-

včera 18:13 aktualizováno Energetická skupina ČEZ v pátek...

Developer dostal pokutu 300 tisíc za poškození přírody v Krkonoších

-

včera 15:27 Česká inspekce životního prostředí (ČIŽP) uložila...

Prodej ČEZ v Bulharsku stál hlavu tamní ministryni energetiky

-

včera 13:57 aktualizováno Bulharská ministryně energetiky...

Čínská vláda převzala kontrolu nad obří pojišťovnou. Šéfa obvinila

-

včera 13:07 Čínská vláda převzala kontrolu nad společností Anbang...

Pražská šunka míří na evropský seznam specialit. Čekala na to šest let

-

včera 11:46 Pražská šunka bude na seznamu Zaručených tradičních...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Kariéra Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby