Domácí

Senát odmítl zákon o informacích o kvalitě zdravotní péče

16.3.2006 11:05 Senátoři dali ve čtvrtek najevo nesouhlas se zněním zákona, který by občanům zajistil právo na informace o kvalitě zdravotní péče v jednotlivých zařízeních. Senátu se nelíbilo, že by rozsah a obsah veřejných informací o úspěšnosti a cenách léčby v nemocnicích určovalo neomezeně ministerstvo zdravotnictví vyhláškou. Zákon se tak vrací do Sněmovny.

Senátoři odmítli podepsat zákon, jehož účinnost by ovlivňovala blíže neurčená ministerská vyhláška. Podle senátorky ODS Aleny Venhodové by tak bylo možné zákon snadno zneužívat ve prospěch jednotlivých zdravotnických zařízení. "Opravdu bychom podepsali něco, aniž bychom věděli, co," uvedla.

Za pravdu jí dává místopředseda Senátu Jiří Liška (ODS), podle kterého je zákon až příliš obecný a jednoduchý. "Je to vyhláška, která bude rozhodovat, ne tento zákon," řekl Liška.

Hlavní autor návrhu zákona, bývalý ministr zdravotnictví Jozef Kubinyi (ČSSD), s těmito názory nesouhlasí. Podle něj je správné, že zákon je obecný, teprve vyhláška má prý být podrobná.

Také senátor a lékař Karel Barták z klubu KDU-ČSL se domnívá, že není možné stanovit kritéria vyhlášky zákonem s ohledem na různorodost lékařských oborů. Oba předpokládají, že ministerstvo by při přípravě vyhlášky spolupracovalo s příslušnými odbornými společnostmi.

Novinky, ČTK

nahoru

Domácí:

V Krušných horách objevili další stopy rysů

-

dnes 03:30 Další stopy rysa ostrovida v Krušných horách nalezli...

Máma mele nácky, v Praze se demonstrovalo proti setkání protiimigračních stran

-

včera 18:22 Video: aktualizováno Policisté, příslušníci zásahové...

Topol je jednička, zavtipkoval Kalousek na deset let staré gesto

-

včera 15:20 Video: Předseda poslaneckého klubu TOP 09 Miroslav...

Sněhový kolaps na severu Čech: Jeden mrtvý, vážné nehody a uvázlé kamióny

-

včera 15:20 Obrazem: První velký dopravní kolaps letošní zimy...

Ondráček nebyl zvolen předsedou komise pro GIBS

-

včera 12:38 aktualizováno Poslanci v pátek v prvním kole...

Pan Rozner je slušný člověk, hájil Fiala jeho nominaci do čela komise pro kontrolu NBÚ

-

včera 12:24 aktualizováno Před volbou předsedů sněmovních komisí...Stalo se Domácí Vánoce Vaše zprávy Zahraniční Krimi Sport Kultura Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Kariéra Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby