Krimi

Mrázka podle policie nemusel zastřelit profesionál

7.3.2006 14:55 Život kontroverzního podnikatele Františka Mrázka nemusel ukončit jen profesionální odstřelovač. Policie totiž na místě činu zjistila, že výstřel vyšel ze vzdálenosti 10 až 15 metrů. Profesionál by ale mohl střílet i z větší vzdálenosti. Podle policejní mluvčí Blanky Kosinové stál pachatel ukrytý v tújích a mířil na Mrázkovo břicho.

František Mrázek patřil k vlivné skupině podnikatelů, kteří ovládají například Setuzu. Neznámý pachatel ho zastřelil v lednu na parkovišti před sídlem jeho firem v Praze 4. Policie nepochybuje o tom, že terčem nájemné vraždy byl skutečně Mrázek. Po důkladném ohledání místa činu už však policisté nejsou přesvědčeni, že vrahem musel být profesionální odstřelovač.

Policie podle Kosinové už přišla i na to, jakou použil vrah zbraň. "Z taktických důvodů se k tomu ale nebudeme vyjadřovat," uvedla Kosinová. Zároveň odmítla potvrdit, jestli kriminalisté na místě nakonec nalezli dlouho hledanou střelu či nábojnici.

Policie hledá svědky

Vrah byl podle podle Kosinové obeznámen s Mrázkovými zvyky. Věděl například, že jeho řidič vždy nastartoval vůz deset minut před tím, než šel k autu Mrázek. Policie proto hledá případné svědky, kteří mohli někoho zpozorovat, jak si místo činu před vraždou prochází.

Policie má podle Kosinové zájem i o informace k samotnému Mrázkovi. "Informace lze poskytnout i anonymně," uvedla mluvčí. Mrázkův obchodní partner Tomáš Pitr v médiích uvedl, že vražda jeho kolegy je součástí plánu, jak zničit Setuzu.

Mrázka policie v minulosti podezírala z řady trestných činů, včetně objednání vraždy; nikdy ale nebyl z ničeho usvědčen.

Novinky, ČTK

nahoru

Krimi:

Mladý řidič u Milevska narazil do stromu, na místě zemřel

-

dnes 08:11 Při dopravní nehodě u Milevska na Písecku zahynul v...

Za skladování zakázané munice ve Vrběticích nikdo potrestán nebude

-

včera 19:07 Osvobozující rozsudek v případu skladování údajně...

Za pobodání expřítelkyně v Litvínově půjde Němec na pět let do vězení

-

včera 19:01 Ústecký krajský soud poslal na pět let do vězení...

Na řidičku v Jihlavě někdo střílel z protijedoucího vozu, útok nepřežila

-

včera 16:15 aktualizováno Policie v Jihlavě vyšetřuje násilný...

Soud požádal Vězeňskou službu o posouzení Janouškova stavu

-

včera 15:11 Krajský soud v Brně požádal Generální ředitelství...

V Rokytnici nad Jizerou zemřel chodec po střetu s pluhem

-

včera 13:53 Šestasedmdesátiletý muž zemřel v pátek krátce před...Stalo se Domácí Vánoce Vaše zprávy Zahraniční Krimi Sport Kultura Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Kariéra Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby