Krimi

Mrázka podle policie nemusel zastřelit profesionál

7.3.2006 14:55 Život kontroverzního podnikatele Františka Mrázka nemusel ukončit jen profesionální odstřelovač. Policie totiž na místě činu zjistila, že výstřel vyšel ze vzdálenosti 10 až 15 metrů. Profesionál by ale mohl střílet i z větší vzdálenosti. Podle policejní mluvčí Blanky Kosinové stál pachatel ukrytý v tújích a mířil na Mrázkovo břicho.

František Mrázek patřil k vlivné skupině podnikatelů, kteří ovládají například Setuzu. Neznámý pachatel ho zastřelil v lednu na parkovišti před sídlem jeho firem v Praze 4. Policie nepochybuje o tom, že terčem nájemné vraždy byl skutečně Mrázek. Po důkladném ohledání místa činu už však policisté nejsou přesvědčeni, že vrahem musel být profesionální odstřelovač.

Policie podle Kosinové už přišla i na to, jakou použil vrah zbraň. "Z taktických důvodů se k tomu ale nebudeme vyjadřovat," uvedla Kosinová. Zároveň odmítla potvrdit, jestli kriminalisté na místě nakonec nalezli dlouho hledanou střelu či nábojnici.

Policie hledá svědky

Vrah byl podle podle Kosinové obeznámen s Mrázkovými zvyky. Věděl například, že jeho řidič vždy nastartoval vůz deset minut před tím, než šel k autu Mrázek. Policie proto hledá případné svědky, kteří mohli někoho zpozorovat, jak si místo činu před vraždou prochází.

Policie má podle Kosinové zájem i o informace k samotnému Mrázkovi. "Informace lze poskytnout i anonymně," uvedla mluvčí. Mrázkův obchodní partner Tomáš Pitr v médiích uvedl, že vražda jeho kolegy je součástí plánu, jak zničit Setuzu.

Mrázka policie v minulosti podezírala z řady trestných činů, včetně objednání vraždy; nikdy ale nebyl z ničeho usvědčen.

Novinky, ČTK

nahoru

Krimi:

Za týrání manželky dostal invalidní důchodce čtyři roky vězení, navíc jí musí zaplatit 130 tisíc

-

dnes 11:44 Na čtyři roky do věznice s ostrahou poslal ve středu...

Bylo to v alkoholovém opojení, řekl lékař Barták k obžalobě z přípravy vražd

-

dnes 11:08 Lékař Jaroslav Barták ve středu u soudu v Liberci...

Na Benešovsku se srazila čtyři auta, jeden řidič vypadl čelním sklem

-

dnes 10:45 Video: aktualizováno Hromadná nehoda čtyř aut se stala...

Žena ho podváděla s gigolem, tak chtěl zastřelit jeho i sebe. Příprava vraždy je u soudu

-

dnes 07:05 Šestatřicetiletý Marek T. z Kladenska se podle obžaloby...

Speciální kamery na letišti nezafungovaly, nizozemské násilníky neodhalily

-

dnes 04:00 aktualizováno I když policisté dokázali zadržet sedm...

Cyklistce hrozil stříkačkou, znásilnil ji a okradl. Policie hledá svědky

-

včera 18:24 Ostravští policisté pátrají po muži, který v úterý...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby