Kultura

Skye dala decentní sbohem Morcheebě

7.3.2006 11:22 Zpěvačka Skye se před časem rozloučila se skupinou Morcheeba a definitivně tuto životní kapitolu uzavřela vydáním sólového alba Mind How You Go. Je to velmi vyzrálá, vyklidněná a melodická deska.

Skye se od svého morcheebovského období malinko stylově posunula, ale samozřejmě jde stále poznat, o koho jde. Někoho by mohlo překvapit, že písničky se nesnaží znít ani elektronicko-experimentálně, ani funky. Používání různých pípátek a skřípátek, tolik typické pro Morcheebu, mizí v pozadí a pokud v některé písni jsou, posluchač si toho skoro nevšimne.

Celá deska stojí hlavně na zasněném zpěvu Skye - a ten je opravdu dobrý. Zpěvačka se vznáší na vlnách melancholicko-meditativních nálad a netlačí na pilu - jen si tak brouká, dalo by se říct. Několik tracků má velmi silné melodické refrény, hitový potenciál dřímá třeba ve skladbách Solitary, Love Show nebo Powerful.

Kromě zpěvu uslyšíte nejčastěji akustickou kytaru, běžné klávesy a občas i smyčce. Že by návrat ke klasickému písničkářství? Příznivce elektroniky to možná nepotěší, ale deska zní příjemně. Inteligentní pop pro 21. století.

Skye: Mind How You Go, Warner Music, 2006

Stanislav Dvořák, Novinky

nahoru

Kultura:

Veronika Wildová dala písni Krásnější ženy lehkost a humor

-

dnes 16:00 Video: Videoklip k písničce Krásnější ženy představuje...

Jan Gebert o dokumentu Až přijde válka: Nejsou to lidé z okraje společnosti

-

dnes 11:09 Českým zástupcem na právě probíhajícím filmovém...

Písničkář Oldřich Bohadlo zamířil mimo folkový svět

-

dnes 07:33 Zpěvák a kytarista Oldřich Bohadlo vydal sólovou desku...

Zlatého medvěda z Berlinale veze film Nedotýkej se mě. Podíleli se na něm i Češi

-

včera 20:07 aktualizováno Zlatého medvěda pro nejlepší film 68....

Polar Music Prize pro Metalliku

-

včera 11:18 Letošními laureáty ocenění Polar Music Prize, které...

Nejkrásnější ženy jsou ty, které se zjevují ve snech

-

včera 07:16 V pražské Galerii Smečky, kterou provozuje společnost...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Kariéra Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby