Kultura

Bible je plná sexu, ukazuje americký komiks

15.2.2006 17:07 Zatímco islámský svět se bouří kvůli zobrazení Mohameda v evropském tisku, někteří američtí židé prokazují, že mají opravdu bezbřehý smysl pro humor. Erotický komiks podle bible vyšel v časopise Heeb.

Podle židovského Heebu není nejvíce sexy náboženským textem Kamasútra, ale Bible. Zatímco Kamasútra je prý plná teorie, co všechno by se dalo dělat, kdyby jste na to měli "čas, energii a dobrého chiropraktika", Bible je "samá akce".

Nejerotičtější scény z knihy knih znázornil časopis ve dvanáctistránkovém komiksu. Můžeme zde vidět Abraháma a Sáru při milostném aktu či Izraelity při orgiích u hory Sinai. Podle Heebu je v bibli mnoho sexu a lidé to chtějí vidět.

Překvapivé je, že v USA, kde každá mediální zmínka o sexu způsobí skandál, prošla tato parodie bez povšimnutí. Nikdo si prý nestěžoval, ani křesťané, ani orthodoxní židé. Časopis už dříve zveřejnil např. Ježíše v hippie stylu a Marii s piercingem na bradavkách. O svérázném humoru Heebu svědčí i to, že na svých stránkách www.heebmagazine.com uveřejnil anketu s otázkou, zda je nošení fezu (pokrývka hlavy typická pro islámské země) košer.

Stanislav Dvořák, Novinky

nahoru

Kultura:

Na Slovensku protestují proti výstavě Františka Ringo Čecha

-

dnes 20:59 Část zaměstnanců Liptovské galerie protestuje proti...

RECENZE: Měl to být drsný noir z budoucnosti, ale klouže po povrchu

-

dnes 16:36 Hotel Artemis režiséra Drewa Pearce je film, který má...

Mají to holky těžší? Nová komedie proměnila Langmajera v ženu

-

dnes 15:36 Video: Komedie o cynickém muži, který se zázrakem stane...

RECENZE: Vydolovaný děj a recyklovaná ABBA

-

dnes 14:28 Video: Když před deseti lety vtrhl do kin muzikál Mamma...

Deska Johna Coltrana čekala na vydání půl století. Dočkala se

-

dnes 13:05 V roce 1963 nahrával legendární muzikant John Coltrane...

Soulfly: Sklízíme ovoce třiceti let práce

-

dnes 12:45 V říjnu vyjde Ritual, jedenácté album americké metalové...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Počasí Téma Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby
Ochrana údajů