Krimi

Muž ozbrojený 17 kilogramy semtexu vyvázl s podmínkou

7.2.2006 16:28 Za přechovávání téměř sedmnácti kilogramů semtexu a ženijních elektrických rozbušek, které výbušninu mohly aktivovat, potrestal v úterý senát teplického okresního soudu 34letého Zdeňka Kadeřábka dvanácti měsíci vězení, podmíněně odloženými na jeden rok.

Senát uznal muže, kterého kriminalisté zadrželi v březnu 2001 v Teplicích - Trnovanech v Doubravické ulici, kde žil nehlášeně s 42letou partnerkou, vinným z trestného činu nedovoleného ozbrojování. Státní zástupce si k rozsudku ponechal lhůtu na rozmyšlenou, Kadeřábek se práva na odvolání vzdal.

Od koho a kde muž výbušninu získal, se policii nepodařilo zjistit. Na Kadeřábka upozornila v anonymním telefonátu neznámá žena, díky které kriminalisté semtex při domovní prohlídce objevili. Kilogram látky chtěl muž v roce 2001 prodat za tisíc marek. "Po aktivaci semtexu by zmizelo celé patro panelového domu o rozloze 167 metrů krychlových, narušena by byla statika objektu a jeho části by hrozilo zřícení," vyplynulo ze znaleckého posudku.

Soudce Miroslav Čapek při zdůvodňování rozsudku zdůraznil, že pokud by obžalovaný stanul před soudem již v roce 2001, hrozilo by mu až pětileté vězení. "Na spis ale po podání obžaloby předchozí soudce 4,5 roku prakticky nesáhl, a poté se navíc nechal z případu vyloučit kvůli možné podjatosti. Tato prodleva přitom ohrožovala právo na spravedlivý proces. Zmíněná osoba byla do vynesení tohoto rozsudku trestně bezúhonná, studuje vysokou školu a je ve svém okolí dobře hodnocena," vysvětlil soudce, proč Kadeřábka potrestal jen podmínkou.

top, Právo

nahoru

Krimi:

Na Přerovsku hořela dvojgaráž, oheň zničil historické motorky

-

včera 15:59 Čtyři jednotky hasičů likvidovaly v neděli rozsáhlý...

Horští záchranáři při cvičení v Krkonoších náhodou zachránili život promrzlému muži

-

včera 15:06 Jen zcela náhodná přítomnost členů Horské služby v...

Policisté zadrželi gang dealerů, měli víc než kilo heroinu a milión v hotovosti

-

včera 14:33 Čtveřici drogových dealerů zadrželi po dlouhém...

Lupič přepadl banku v Praze. Policisté zveřejnili video

-

včera 13:25 Video: Pražští policisté pátrají po muži, který v...

Opilý řidič zboural při nehodě v Praze lampu a s autem se převrátil na střechu

-

včera 08:21 Video: Opilý řidič se před sobotní půlnocí v pražské...

Opilci napadli ochranku, policista je svázal leukoplastí. Dostal ocenění

-

16.12. 22:00 Ani vteřinu nezaváhal jihomoravský policista a...Stalo se Domácí Vánoce Vaše zprávy Zahraniční Krimi Sport Kultura Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Kariéra Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby