Krimi

Muž ozbrojený 17 kilogramy semtexu vyvázl s podmínkou

7.2.2006 16:28 Za přechovávání téměř sedmnácti kilogramů semtexu a ženijních elektrických rozbušek, které výbušninu mohly aktivovat, potrestal v úterý senát teplického okresního soudu 34letého Zdeňka Kadeřábka dvanácti měsíci vězení, podmíněně odloženými na jeden rok.

Senát uznal muže, kterého kriminalisté zadrželi v březnu 2001 v Teplicích - Trnovanech v Doubravické ulici, kde žil nehlášeně s 42letou partnerkou, vinným z trestného činu nedovoleného ozbrojování. Státní zástupce si k rozsudku ponechal lhůtu na rozmyšlenou, Kadeřábek se práva na odvolání vzdal.

Od koho a kde muž výbušninu získal, se policii nepodařilo zjistit. Na Kadeřábka upozornila v anonymním telefonátu neznámá žena, díky které kriminalisté semtex při domovní prohlídce objevili. Kilogram látky chtěl muž v roce 2001 prodat za tisíc marek. "Po aktivaci semtexu by zmizelo celé patro panelového domu o rozloze 167 metrů krychlových, narušena by byla statika objektu a jeho části by hrozilo zřícení," vyplynulo ze znaleckého posudku.

Soudce Miroslav Čapek při zdůvodňování rozsudku zdůraznil, že pokud by obžalovaný stanul před soudem již v roce 2001, hrozilo by mu až pětileté vězení. "Na spis ale po podání obžaloby předchozí soudce 4,5 roku prakticky nesáhl, a poté se navíc nechal z případu vyloučit kvůli možné podjatosti. Tato prodleva přitom ohrožovala právo na spravedlivý proces. Zmíněná osoba byla do vynesení tohoto rozsudku trestně bezúhonná, studuje vysokou školu a je ve svém okolí dobře hodnocena," vysvětlil soudce, proč Kadeřábka potrestal jen podmínkou.

top, Právo

nahoru

Krimi:

Za týrání manželky dostal invalidní důchodce čtyři roky vězení, navíc jí musí zaplatit 130 tisíc

-

dnes 11:44 Na čtyři roky do věznice s ostrahou poslal ve středu...

Bylo to v alkoholovém opojení, řekl lékař Barták k obžalobě z přípravy vražd

-

dnes 11:08 Lékař Jaroslav Barták ve středu u soudu v Liberci...

Na Benešovsku se srazila čtyři auta, jeden řidič vypadl čelním sklem

-

dnes 10:45 Video: aktualizováno Hromadná nehoda čtyř aut se stala...

Žena ho podváděla s gigolem, tak chtěl zastřelit jeho i sebe. Příprava vraždy je u soudu

-

dnes 07:05 Šestatřicetiletý Marek T. z Kladenska se podle obžaloby...

Speciální kamery na letišti nezafungovaly, nizozemské násilníky neodhalily

-

dnes 04:00 aktualizováno I když policisté dokázali zadržet sedm...

Cyklistce hrozil stříkačkou, znásilnil ji a okradl. Policie hledá svědky

-

včera 18:24 Ostravští policisté pátrají po muži, který v úterý...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby