Domácí

Podnikatel Příplata si koupil lyžařský svah

19.1.2006 08:05 Podnikatel František Příplata, který loni uprchl z Rumunska do Česka před osmiletým trestem za údajný podíl na vraždě tamního odborového předáka, o sobě znovu dává vědět. Doma v Uherském Hradišti koupil zchátralý lyžařský svah. Areálu v kopcích nad městem chce během pár let vrátit jeho bývalou slávu.

"V prosinci Krajský soud v Brně rozhodl, že mě nevydá k nástupu trestu do Rumunska, takže jsem měl krásné Vánoce. A lyžařský svah, to je takový dodatečný dárek, který jsem si nadělil," řekl Právu Příplata.

Lyžaři dříve vyhledávaný, nyní spíš opomíjený areál chce Příplata doplnit o kvalitní ubytování a v létě tam pořádat kulturní akce. V plánu má divadelní představení nebo taneční večery s hudbou. "Uvidíme, jaký bude zájem lidí. Přece jen je to dost odlehlé místo," uvědomuje si Příplata.

Lyžařskému svahu v Uherském Hradišti zatím chybějí sněhová děla, problematický je i příjezd k areálu. Příplata chce první úpravy platit ze svého a poté získat dotaci z fondů Evropské unie. S žádostí o pomoc se obrátí i na uherskohradišťskou radnici. "Mít přímo ve městě kvalitní lyžařský svah, to by spousta lidí uvítala. Zatím musíme za dobrým lyžováním dojíždět do okolí," řekl Právu nadšený lyžař Milan Polách.

Příplatovy záměry budou chtít nepřímo překazit Rumuni. Ti usilují o to, aby Česko zahájilo s Příplatou nový proces, zatím o to ale oficiálně nepožádali. Podnikatel Příplata naopak už loni zažaloval Rumunsko u Evropského soudu pro lidská práva ve Štrasburku.

"Žalobu jsme podali, protože proces v Rumunsku nebyl objektivní," konstatoval Příplatův obhájce Stanislav Polčák. Rumuni podle něj porušili základní lidská práva, když k soudu vůbec nepředvolali svědky, o jejichž výslech podnikatel žádal.

Marek Tvrdoň, Právo

nahoru

Domácí:

Rektorem Univerzity Karlovy bude dále Zima

-

dnes 11:54 aktualizováno Stávající rektor Univerzity Karlovy (UK)...

Každý desátý hlas obvykle propadne, letos to může být ještě víc

-

dnes 07:50 Téměř v každých volbách do Sněmovny, které se v...

Stydí se? Někteří poslanci si Sněmovnu do kolonky nenapsali

-

dnes 04:01 Ucházejí se o post ve Sněmovně, ale na volebním lístku...

Lídři se v superdebatě přeli o to, kdo půjde s Babišem. Ten by post premiéra přijal

-

včera 22:45 aktualizováno Hlavním tématem superdebaty volebních...

V hnutí je plno lidí, kteří mě hravě nahradí, prohlásil Babiš

-

včera 21:01 aktualizováno Je plno lidí, kteří mě v čele hnutí...

Nečasová už doplatila daně za luxusní dárky

-

včera 20:42 Bývalá šéfka kabinetu premiéra Petra Nečase Jana...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Kariéra Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby