Domácí

Podnikatel Příplata si koupil lyžařský svah

19.1.2006 08:05 Podnikatel František Příplata, který loni uprchl z Rumunska do Česka před osmiletým trestem za údajný podíl na vraždě tamního odborového předáka, o sobě znovu dává vědět. Doma v Uherském Hradišti koupil zchátralý lyžařský svah. Areálu v kopcích nad městem chce během pár let vrátit jeho bývalou slávu.

"V prosinci Krajský soud v Brně rozhodl, že mě nevydá k nástupu trestu do Rumunska, takže jsem měl krásné Vánoce. A lyžařský svah, to je takový dodatečný dárek, který jsem si nadělil," řekl Právu Příplata.

Lyžaři dříve vyhledávaný, nyní spíš opomíjený areál chce Příplata doplnit o kvalitní ubytování a v létě tam pořádat kulturní akce. V plánu má divadelní představení nebo taneční večery s hudbou. "Uvidíme, jaký bude zájem lidí. Přece jen je to dost odlehlé místo," uvědomuje si Příplata.

Lyžařskému svahu v Uherském Hradišti zatím chybějí sněhová děla, problematický je i příjezd k areálu. Příplata chce první úpravy platit ze svého a poté získat dotaci z fondů Evropské unie. S žádostí o pomoc se obrátí i na uherskohradišťskou radnici. "Mít přímo ve městě kvalitní lyžařský svah, to by spousta lidí uvítala. Zatím musíme za dobrým lyžováním dojíždět do okolí," řekl Právu nadšený lyžař Milan Polách.

Příplatovy záměry budou chtít nepřímo překazit Rumuni. Ti usilují o to, aby Česko zahájilo s Příplatou nový proces, zatím o to ale oficiálně nepožádali. Podnikatel Příplata naopak už loni zažaloval Rumunsko u Evropského soudu pro lidská práva ve Štrasburku.

"Žalobu jsme podali, protože proces v Rumunsku nebyl objektivní," konstatoval Příplatův obhájce Stanislav Polčák. Rumuni podle něj porušili základní lidská práva, když k soudu vůbec nepředvolali svědky, o jejichž výslech podnikatel žádal.

Marek Tvrdoň, Právo

nahoru

Domácí:

Účastníci piety na pražském Újezdě varovali před plíživým návratem totality

-

dnes 19:30 Před plíživým návratem totality a umělým rozdělováním...

V Olomouci prasklo kvůli mrazu potrubí, část města se ocitla bez vody

-

dnes 18:35 Video: aktualizováno Celá městská část Nová Ulice v...

Hamáček: Vidím jako větší výhodu být přímo ve vládě

-

dnes 17:11 Sociální demokracie by se měla vlády raději účastnit...

Bramboroví. Čeští hokejisté na olympiádě podlehli Kanadě a končí bez medaile

-

dnes 13:07 aktualizováno Čeští hokejisté na olympijských hrách v...

Nejedlý na Šloufově pohřbu: Kytka je za mě, ne za Zemana

-

dnes 11:31 Video: Zhruba dvě stovky lidí se v sobotu dopoledne ve...

Ledová noc? To ještě nic nebylo, přijdou silnější mrazy, varují meteorologové

-

dnes 11:02 aktualizováno Meteorologové v sobotu dopoledne...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Kariéra Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby