Kultura

Pro fanoušky je filmem roku poslední díl Hvězdných válek

11.1.2006 15:56 Zatímco asociace filmových kritiků ve svých anketách vyzdvihují filmy jako Zkrocená hora nebo Capote, diváci v internetovém hlasování dali přednost výpravnému poslednímu dílu eposu o Hvězdných válkách Star Wars: Epizoda III - Pomsta Sithů. Vyplývá to z výsledků ankety People's Choice, které byly zveřejněny v úterý.

Star Wars byly oceněny jako oblíbený film a také jako nejlepší filmové drama. Vše o filmu naleznete zde.

Nesvadbovi se stali nejoblíbenější komedií a Karlík a továrna na čokoládu nejlepším rodinným filmem. Tvůrce Hvězdných válek George Lucas při přebírání ceny řekl, že má pro něj zvláštní význam, protože ji neurčují kritici a novináři, ale sami diváci. "Kritici mě nemají zrovna v oblibě, ale kdo je poslouchá," řekl. "Dělám filmy pro vás. Hlavní slovo mají diváci."

Oblíbenou filmovou hvězdou mezi muži se stal Johnny Depp a nejlepším hercem Brad Pitt. Oblíbenou hvězdou byla také zvolena Sandra Bullocková a herečkou Reese Witherspoonová, která hrála zpěvačku June Carterovou-Cashovou v životopisném snímku Walk the Line. Více o filmu a Reese Witherspoonové najdete zde.

Nominace v jednotlivých kategoriích dělají editoři týdeníku Entertainment Weekly. Fanoušci pak o vítězích hlasují na internetu. V hudebních kategoriích se vítězkou stala zpěvačka Kelly Clarksonová, někdejší vítězka soutěže American Idol (obdoba Superstar), a countryový zpěvák Tim McGraw. Za nejlepší skupinu fanoušci vybrali rockery Green Day a nejoblíbenějším turné roku se staly koncerty U2. 

ČTK

nahoru

Kultura:

Zlatého medvěda z Berlinale veze film Nedotýkej se mě. Podíleli se na něm i Češi

-

včera 20:07 aktualizováno Zlatého medvěda pro nejlepší film 68....

Polar Music Prize pro Metalliku

-

včera 11:18 Letošními laureáty ocenění Polar Music Prize, které...

Nejkrásnější ženy jsou ty, které se zjevují ve snech

-

včera 07:16 V pražské Galerii Smečky, kterou provozuje společnost...

Berlinale ocenilo Jiřího Menzela

-

23.2. 21:00 Cenu Kamera Berlinale udělenou Jiřímu Menzelovi za...

Pravděpodobný vítěz Oscarů ukradl příběh z divadelní hry, tvrdí žaloba

-

23.2. 16:05 Na 13 Oscarů nominovaný film Tvář vody režiséra...

Gott nevystoupí na Česko-Slovenském plese, zůstává v nemocnici

-

23.2. 15:29 Zpěvák Karel Gott nevystoupí v sobotu na...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Kariéra Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby