Kultura

Pro fanoušky je filmem roku poslední díl Hvězdných válek

11.1.2006 15:56 Zatímco asociace filmových kritiků ve svých anketách vyzdvihují filmy jako Zkrocená hora nebo Capote, diváci v internetovém hlasování dali přednost výpravnému poslednímu dílu eposu o Hvězdných válkách Star Wars: Epizoda III - Pomsta Sithů. Vyplývá to z výsledků ankety People's Choice, které byly zveřejněny v úterý.

Star Wars byly oceněny jako oblíbený film a také jako nejlepší filmové drama. Vše o filmu naleznete zde.

Nesvadbovi se stali nejoblíbenější komedií a Karlík a továrna na čokoládu nejlepším rodinným filmem. Tvůrce Hvězdných válek George Lucas při přebírání ceny řekl, že má pro něj zvláštní význam, protože ji neurčují kritici a novináři, ale sami diváci. "Kritici mě nemají zrovna v oblibě, ale kdo je poslouchá," řekl. "Dělám filmy pro vás. Hlavní slovo mají diváci."

Oblíbenou filmovou hvězdou mezi muži se stal Johnny Depp a nejlepším hercem Brad Pitt. Oblíbenou hvězdou byla také zvolena Sandra Bullocková a herečkou Reese Witherspoonová, která hrála zpěvačku June Carterovou-Cashovou v životopisném snímku Walk the Line. Více o filmu a Reese Witherspoonové najdete zde.

Nominace v jednotlivých kategoriích dělají editoři týdeníku Entertainment Weekly. Fanoušci pak o vítězích hlasují na internetu. V hudebních kategoriích se vítězkou stala zpěvačka Kelly Clarksonová, někdejší vítězka soutěže American Idol (obdoba Superstar), a countryový zpěvák Tim McGraw. Za nejlepší skupinu fanoušci vybrali rockery Green Day a nejoblíbenějším turné roku se staly koncerty U2. 

ČTK

nahoru

Kultura:

RECENZE: Jak láska porazila internet

-

dnes 16:38 Video: Ze závislosti teenagerů na internetu a...

O hity Pink Floyd je ohromný zájem, Waters musí v Praze hrát dvakrát

-

dnes 13:00 Britský muzikant Roger Waters, jehož jméno je spojeno...

Trapný padesátky jako Sex ve městě po dvaceti letech

-

dnes 12:38 Nový seriál Trapný padesátky na ČT 1 má problém: z více...

Byčkov je šéfem ČF

-

dnes 11:15 Americký dirigent ruského původu Semjon Byčkov byl...

Karel Janák natočil thriller s Vojtěchem Dykem

-

dnes 11:03 Video: O strašidelný thriller se pokusil známý režisér...

Milerova vnučka prohrála soud o licenční smlouvu na Krtečka

-

dnes 10:09 aktualizováno Vnučka po autorovi Krtečka Zdeňku...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Kariéra Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby