Krimi

Muž vyráběl pětistovky na počítači

10.11.2005 20:27 Muže podezřelého z čilé padělatelské činnosti zadrželi ve středu na Frýdecko-Místecku policisté z ostravské expozitury Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu ve spolupráci se severomoravskými kriminalisty. Podle policie si nejméně od konce srpna vyrobil doma na počítači minimálně 150 kusů padělků pětisetkorun.

"Nejméně sedmdesát jich udal jako pravé na území celé republiky. Při zadržení měl u sebe a v autě celkem 57 padělků, dalších 19 jich bylo nalezeno v různém stádiu rozpracování při domovní prohlídce," uvedla severomoravská mluvčí Dagmar Bednarčíková.

Zjištění a dopadení muže bylo podle kriminalistů mimořádně obtížné, protože jim to prý vědomě stěžoval. "Policisté mimo jiné prověřili 400 vozidel. Pachatel používal kradené státní poznávací značky, obvykle na každé části auta jinou," uvedla Bednarčíková. Zadržený muž je nyní evidován na úřadu práce, v minulosti byl trestán za útok na veřejného činitele a za maření výkonu úředního rozhodnutí.

Podle kriminalistů vyrobil každý týden zhruba dvacet padělků a sám jimi platil. "Vybíral si menší prodejny, kde jeho výrobky přijímali bez pochybností. Postupoval tak, že nakoupil cigarety nebo nealkoholické nápoje v hodnotě okolo padesátikoruny," dodala Bednarčíková.

hon, Právo

nahoru

Krimi:

Hledač kovů vytáhl v Praze z Vltavy dělostřelecký granát

-

dnes 12:10 Aktivní dělostřelecký granát vytáhl v neděli dopoledne...

Opilý a bez řidičáku sedl v Havířově za volant. Zranil mladou spolujezdkyni

-

dnes 11:53 Opilý a bez řidičského průkazu usedl v sobotu podvečer...

Mladík dostal v Opavě smyk na ledě, spolujezdec je těžce zraněný

-

dnes 11:50 Třiadvacetiletý spolujezdec byl v noci ze soboty na...

Muž doma hasil menší požár, skončil v nemocnici

-

dnes 09:46 V nemocnici skončil v neděli ráno majitel rodinného...

Nepředala nemocného syna, otci zaplatí cestu

-

dnes 06:28 Znesváření rodiče se často dokážou soudit dlouhé roky o...

Vůz na Plzeňsku přelétl svodidla a skončil na střeše, řidička na místě zemřela

-

včera 20:52 aktualizováno Ke smrtelné nehodě došlo v sobotu večer...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Kariéra Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby