Krimi

Muž vyráběl pětistovky na počítači

10.11.2005 20:27 Muže podezřelého z čilé padělatelské činnosti zadrželi ve středu na Frýdecko-Místecku policisté z ostravské expozitury Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu ve spolupráci se severomoravskými kriminalisty. Podle policie si nejméně od konce srpna vyrobil doma na počítači minimálně 150 kusů padělků pětisetkorun.

"Nejméně sedmdesát jich udal jako pravé na území celé republiky. Při zadržení měl u sebe a v autě celkem 57 padělků, dalších 19 jich bylo nalezeno v různém stádiu rozpracování při domovní prohlídce," uvedla severomoravská mluvčí Dagmar Bednarčíková.

Zjištění a dopadení muže bylo podle kriminalistů mimořádně obtížné, protože jim to prý vědomě stěžoval. "Policisté mimo jiné prověřili 400 vozidel. Pachatel používal kradené státní poznávací značky, obvykle na každé části auta jinou," uvedla Bednarčíková. Zadržený muž je nyní evidován na úřadu práce, v minulosti byl trestán za útok na veřejného činitele a za maření výkonu úředního rozhodnutí.

Podle kriminalistů vyrobil každý týden zhruba dvacet padělků a sám jimi platil. "Vybíral si menší prodejny, kde jeho výrobky přijímali bez pochybností. Postupoval tak, že nakoupil cigarety nebo nealkoholické nápoje v hodnotě okolo padesátikoruny," dodala Bednarčíková.

hon, Právo

nahoru

Krimi:

Na Kladensku hoří třídírna odpadů

-

dnes 18:57 Video: aktualizováno Několik jednotek hasičů vyjelo v...

Policisté vyšetřují únos tříleté dívky z Prahy

-

dnes 18:33 aktualizováno Pražští policisté vyšetřují od pátečního...

Řidič na Zlínsku zdemoloval auto o betonový mostek, motor vyletěl z vozu

-

dnes 15:25 Části zdemolovaného vozu Ford Mondeo zůstaly po páteční...

Opilá žena v Táboře upadla pod projíždějící vlak. Přežila

-

dnes 14:41 O velkém štěstí může mluvit 46letá žena, která ve...

Řidič ve fabii s vozíkem projel téměř celou dálnici D6 v protisměru

-

dnes 13:37 Video: Téměř celou dálnici D6 projel ve středu v...

Zpěvák kapely Lunetic Kocián dostal za zmlácení přítelkyně podmínku

-

dnes 13:03 Zpěvák kdysi slavné chlapecké kapely Lunetic Martin...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Kariéra Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby