Zahraniční

Policie dopadla uprchlého odsouzence na smrt, byl opilý

7.11.2005 11:27 Americká policie dopadla v neděli v noci uprchlého vězně Charlese Victora Thompsona, který byl odsouzen k trestu smrti za dvojnásobnou vraždu. Opilého ho zadržela před obchodem s lihovinami v louisinaském Shreveportu. Podle některých zpráv zrovna telefonoval z automatu. Na útěku byl tři dny.

Při zadržení pětatřicetiletý muž nekladl prý žádný odpor. "Stál před obchodem s lihovinami a vypadlo, že je intoxikován," řekl šerif John Martin. Když ho policisté obklopili a žádali, aby řekl své jméno, odpověděl jim: "Vy víte, kdo jsem." Pak uvedl své jméno.

Podle majitele obchodu Jebran Siddiquiho však byla akce mnohem dramatičtější:. Okolo obchodu prý chodil "nějaký maniak" a ve stejnou chvíli viděl auto, v němž seděl muž s brokovnicí. Bál se, že by se Thompson mohl chtít ukrýt v obchodu, k němuž mířil, a tak si vzal pistoli. Vraha policisté obklopili a "pěkně brutálně srazili k zemi".

Thompson odešel z věznice hlavním vchodem

Thompson utekl z houstonské věznice ve čtvrtek. Tvrdil, že se má setkat se svým právníkem a byl odveden do hovorny. Návštěvník však nebyl právník. Když odešel, Thompson svlékl oranžový vězeňský mundůr a odešel z místnosti v modré košili, khaki kalhotách s průkazem, v němž bylo uvedeno, že je pracuje pro texaského generálního prokurátora. John Martin k tomu uvedl: Nepoužil žádnou sílu, nepoužil ani zbraň, prostě nás přesvědčil, abychom ho nechali odejít hlavním vchodem."

Thompson byl odsouzen za vraždu své bývalé přítelkyně  jejího současného přítele. Zabil je v roce 1999. Trest byl napřed odvolán, protože prokurátor prý omezoval Thompsonova práva, ale 28. října byl potvrzen.

Novinky, BBC, CNN

nahoru

Zahraniční:

Českého řidiče, který s kamiónem spadl z mostu v Janově, propustili z nemocnice

-

dnes 10:42 aktualizováno Zraněný řidič kamiónu pražské dopravní...

Trump se obává výpovědi před vyšetřovatelem Muellerem, raději se jí vyhne

-

dnes 09:41 Prezident Donald Trump se rozhodl zatím nevypovídat...

Rozhodnuto. Zbytek janovského mostu půjde k zemi co nejdřív

-

dnes 09:17 Příkaz ke stržení mostu v Janově, jehož zbytek začal v...

Janovský most zase podivně zní

-

dnes 07:08 Torzo zříceného dálničního mostu v Janově, v jehož...

Nová epidemie eboly v Kongu má už padesát obětí

-

dnes 06:41 Nejnovější epidemie eboly na východě Konga si vyžádala...

V Drážďanech byla znásilněna Češka

-

dnes 06:13 aktualizováno Neznámý útočník znásilnil v Drážďanech...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Počasí Téma Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby
Ochrana údajů