Krimi

Severoirský fotbalista Ferguson musí platit

2.11.2005 09:35 Obvodní soud pro Prahu 1 v úterý odsoudil v nepřítomnosti severoirského fotbalistu Glenna Fergusona za čtyři roky staré napadení vyhazovače v pražském baru k zaplacení 44 500 Kč na úhradu mužova léčení. Fotbalista také nesmí deset let do České republiky.

Ferguson se dopustil těžké újmy na zdraví a výtržnictví, za což mu hrozilo až osmileté vězení. Fotbalista napadl v červnu 2001 společně s třemi kolegy z reprezentace v pražském baru vyhazovače Pavla Štěpána.

Skupina severoirských hráčů přijela do Prahy v noci z Teplic, kde tým podlehl v kvalifikaci mistrovství světa Česku 1:3. Když po sedmé hodině ráno odcházeli fotbalisté z baru, zastavil je u východu vyhazovač Štěpán a chtěl vidět, zda mají zaplaceno. Hráči po něm hodili květináč a Ferguson ho pak údajně kopl do obličeje. 

Štěpán si z potyčky odnesl několik zranění. Jeho nosní přepážka byla vpáčena dovnitř obličeje, o třetinu se mu snížilo zorné pole u pravého oka, musel navíc absolvovat dvě plastické operace za 40 000 Kč. Právě tuto částku Štěpán po Fergusonovi požadoval jako satisfakci a soud jeho nároky uznal. Hlavním důvodem mírnějšího verdiktu byla rovněž délka celého řízení, za kterou Ferguson nemohl.

tom, ČTK, Právo

nahoru

Krimi:

Dvě sedmnáctileté dívky v Praze zkopaly spolužačku a vláčely ji za vlasy

-

dnes 11:31 Dvě 17leté dívky zkopaly ve čtvrtek svoji spolužačku v...

Muž se vydal na lup taxíkem, odjel s nepořízenou

-

dnes 11:03 Kuriózním způsobem se pokusil o přepadení lupič v obci...

Mladík s křivým zubem přepadl v Brně dvanáctiletého chlapce

-

dnes 10:59 Velice nepříjemný zážitek má za sebou dvanáctiletý...

Řidič, který na Mělnicku zabil matku dvou dětí, byl opilý

-

dnes 10:26 Čtyřicetiletý řidič, který pravděpodobně zavinil 3....

Začátek nového soudu s Rathem: právní bitva, ale také velká neznámá

-

dnes 09:20 Návrhy na nové důkazy, námitky a právní spory chystají...

V Brně prasklo vodovodní potrubí, ulice zalila voda

-

dnes 08:42 V Kotlářské ulici v Brně v noci praskl hlavní vodovodní...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Kariéra Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby