Krimi

Severoirský fotbalista Ferguson musí platit

2.11.2005 09:35 Obvodní soud pro Prahu 1 v úterý odsoudil v nepřítomnosti severoirského fotbalistu Glenna Fergusona za čtyři roky staré napadení vyhazovače v pražském baru k zaplacení 44 500 Kč na úhradu mužova léčení. Fotbalista také nesmí deset let do České republiky.

Ferguson se dopustil těžké újmy na zdraví a výtržnictví, za což mu hrozilo až osmileté vězení. Fotbalista napadl v červnu 2001 společně s třemi kolegy z reprezentace v pražském baru vyhazovače Pavla Štěpána.

Skupina severoirských hráčů přijela do Prahy v noci z Teplic, kde tým podlehl v kvalifikaci mistrovství světa Česku 1:3. Když po sedmé hodině ráno odcházeli fotbalisté z baru, zastavil je u východu vyhazovač Štěpán a chtěl vidět, zda mají zaplaceno. Hráči po něm hodili květináč a Ferguson ho pak údajně kopl do obličeje. 

Štěpán si z potyčky odnesl několik zranění. Jeho nosní přepážka byla vpáčena dovnitř obličeje, o třetinu se mu snížilo zorné pole u pravého oka, musel navíc absolvovat dvě plastické operace za 40 000 Kč. Právě tuto částku Štěpán po Fergusonovi požadoval jako satisfakci a soud jeho nároky uznal. Hlavním důvodem mírnějšího verdiktu byla rovněž délka celého řízení, za kterou Ferguson nemohl.

tom, ČTK, Právo

nahoru

Krimi:

Vůz na Plzeňsku prolétl svodidly a skončil na střeše, řidička na místě zemřela

-

dnes 20:52 Ke smrtelné nehodě došlo v sobotu večer u Kralovic na...

Muž hrozil v bance zbraní a chtěl peníze. Chytili ho, než stihl s lupem utéct

-

dnes 19:55 Video: Až 12 let vězení hrozí lupiči, který v pátek...

Smrtelná nehoda zastavila vlaky na trati z Prahy na Drážďany

-

dnes 19:37 Neznámý člověk zemřel v sobotu v podvečer poté, co ho...

Na Opavsku zemřel senior po nárazu auta do stromu

-

dnes 17:07 Sedmasedmdesátiletý muž zemřel v sobotu ráno při nehodě...

Zdrogovaný řidič ujížděl policistům, jeho audi zběsilou jízdu nevydrželo

-

dnes 12:23 Video: Podezřelá jízda postaršího vozidla Audi upoutala...

Požár v Mochově mají hasiči pod kontrolou, zůstávají ale na místě

-

dnes 08:58 aktualizováno Hasiči mají již pod kontrolou požár v...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Kariéra Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby