Krimi

Smrt nemohoucí ženy měl způsobit její syn

1.11.2005 13:54 Sklopená hlava a lítost nad smrtí matky. Tak v úterý před senátem Krajského soudu v Brně vypadal 37letý Michal Malý z Brna, který čelí obžalobě, že zbil svou nemohoucí matku tak, že na následky zranění hlavy zemřela. K činu mělo dojít loni v dubnu o Velikonocích a obžalovaný muž, měl s mrtvou matkou být skoro dva dny doma. Údajně nic nepoznal a ona s ním komunikovala.

"Vše se odehrálo v době od 9. do 12. dubna v bytě v Úprkově ulici, kdy obžalovaný svou matku, která byla po mozkové příhodě a vážila pouhých 30 kg, napadl pěstmi. Bil ji do hlavy a po celém těle, takže na následky otoku mozku a krvácení do mozku žena zemřela. Napadená žena byla nemohoucí a odkázaná na pomoc druhých," uvedla v obžalobě státní zástupkyně Vladimíra Novotná.

Obžalovaný po vyslechnutí obžaloby odmítl, že by matku bil nebo jí způsobil těžká zranění. Uvedl, že ji měl rád a i když měli mezi sebou neshody, tak by jí nikdy neublížil. Podle něj si zranění způsobila sama, když spadla na zem. Poznamenal také, že s matkou komunikoval ještě v neděli a také v pondělí 12. dubna. Pak se mu zdálo, že modrá a tak zavolal záchrannou službu.

 "Já jsem jí nic neudělal. V sobotu jsem ji odnesl do obýváku k televizi, kde se mnou byla až do pondělí. Ještě v pondělí jsem ji přebaloval a když jsem ji krmil, tak jsem si všiml, že jí modrá jazyk a vyplivovala jídlo, tak jsem zavolal lékaře. Já jsem jí neublížil a ty podlitiny si způsobila asi sama, když několikrát spadla. Měla stejnou pleť, jako jiní lidé, kteří byli nemohoucí," vypověděl Michal Malý.

Malý může jít až na 12 let do vězení

Jiného názoru však byl zástupce sociální péče z Úřadu městské části Brno - Řečkovice Jan Říha, který byl s kolegyní dvakrát na inspekci v jejich bytě, aby se přesvědčili, jak se o matku stará. Podle něj při dubnové kontrole měla žena na sobě podlitiny a tak požádali obvodní lékařku, aby se jela do bytu přesvědčit, zda není zraněná. "Sami jsme si netroufli určit, od čeho je má, protože syn nám řekl, že spadla na zem," dodal Říha.

O tom, že podlitiny nevznikly pádem na zem však byla přesvědčená lékařka záchranné služby, která 12. dubna do bytu jela. Podle ní byly totiž podlitiny takového rázu, že svědčily o možném napadení. "Podlitiny a škrábance byly různého data. Další zranění na krku vypadalo jako způsobené jinou osobou, a proto jsme volali policii. Navíc žena byla už ztuhlá, takže bylo jasné, že je mrtvá 1 až 2 dny. To by poznal i laik, uvedla lékařka.

Soudci budou nyní zkoumat, jak mohla zranění vzniknout a zda je mohl způsobil obžalovaný, někdo jiný či vznikla od pádu. Pokud se prokáže, nemohoucí matku napadl a vážně zbil, může ho soud poslat do vězení až na 12 let.

Petr Knötig, Právo

nahoru

Krimi:

Z lešení u radnice v Hostomicích se zřítil muž. Letěl pro něj vrtulník

-

dnes 16:34 Video: Z lešení postaveného u budovy radnice v...

Kamión na dálnici D35 narazil do policejního auta

-

dnes 15:11 aktualizováno Kamión narazil ve čtvrtek odpoledne na...

Vietnamec, kterého našli v Plzni s uříznutou rukou, se nejspíš zranil při opravě stroje

-

dnes 14:30 Zřejmě vlastní neopatrnost stála za zraněním 50letého...

Policie už zná jména útočníků z pražského metra. Jsou to děti

-

dnes 14:18 Policie už zná jména tří mladíků, kteří měli s nožem...

Autobus s dětmi začal na D1 hořet, řidič plameny pohotově uhasil

-

dnes 14:14 Na dálnici D1 u Vyškova musel ve čtvrtek kvůli požáru...

Policista dal opilci dvakrát pěstí kvůli odplivnutí. Od soudu odešel bez trestu

-

dnes 13:35 Krajský soud v Plzni rozhodl, že policista Vladimír T.,...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Počasí Téma Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby
Ochrana údajů