Kultura

Robin Williams bude dalším filmovým prezidentem USA

10.10.2005 20:12 V amerických filmech je většinou spravedlivý a neohrožený. Tak podávají američtí filmaři svého prezidenta. Kromě skutečných historických postav se to v hollywoodských filmech "prvními muži" USA jen hemží. Dalším na řadě bude herec Robin Williams.

Připravovanou komedii má podle Variety režírovat dlouholetý spolupracovník Williamse režisér Barry Levinson. Společně se setkali při natáčení snímků Good Morning, Vietnam (Dobré ráno, Vietname - 1987) či Toys (Hračky - 1992). Na nové komedii, která prozatím nemá název, by měli začít pracovat na konci roku.

Podle Variety má Williams hrát moderátora noční televizní show, který se rozhodne z recese zúčastnit prezidentských voleb. Shodou náhod vyhraje a stane se prezidentem Spojených států. V současné době dokončuje Williams práci na komedii RV režiséra Barryho Sonnenfelda.

V rolích filmových amerických prezidentů se objevili například herci Alan Alda, Kevin Kline či Michael Douglas. Ve snímku Polibky pro mého prezidenta (Kisses for My President - 1964) si prezidentku USA zahrála Polly Bergenová.

aak, Novinky, DPA

nahoru

Kultura:

Šanci na cizojazyčného Oscara má Odnikud i Čtverec, Češi ani Angelina neuspěli

-

dnes 10:02 V užším výběru na Oscara za neanglicky mluvený film...

Film Balada o pilotovi připomene osud letce RAF

-

dnes 08:39 O poválečném osudu jednoho z československých pilotů...

Nové knihy: Atwoodová, Ahrnstedtová, Kantůrková, Hojdar i Cmíral

-

dnes 07:00 Romány ze současnosti i ze zničené budoucnosti. Příběhy...

Peter Aristone: Rozumím tomu, že si někdo sáhne ve stavu deprese na život

-

včera 18:06 Slovenský zpěvák a skladatel Peter Aristone vydal...

Fleet Foxes. Romantici ze Seattlu v Lucerně

-

včera 16:48 Američtí Fleet Foxes, melancholičtí indie folkoví...

Post-It jsou zpět. Plánují nové skladby a chtějí se bavit

-

včera 16:01 V září uplynulo 20 let od chvíle, kdy se na scéně...Stalo se Domácí Vánoce Vaše zprávy Zahraniční Krimi Sport Kultura Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Kariéra Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby