Domácí

Kožený i Lubina mají stejného obhájce

10.10.2005 07:43 Ze dne na den se stal z pražského advokáta Martina Korbaře muž pronásledovaný médii. Jeho klientem je totiž od tohoto týdne David Lubina, zadržený policií jako vrah střihače TV Nova Michala Velíška. A jen o pár hodin později byl další jeho mandant, známý "pirát z Prahy" Viktor Kožený, zatčen na Bahamách.

Za to, že figuruje u dvou kauz, které patří v Česku k nejznámějším, ale podle Korbaře může obyčejná náhoda. On sám totiž o obhajobu právě Lubiny a Koženého nijak neusiloval a v obou případech ho soud jeho klientům, kteří si sami advokáta nevybrali, i když jej podle zákona mít musí, prostě a jednoduše přidělil.

"Pana Koženého obhajuji již přes dva roky. Byl jsem mu ustaven ex offo, pan Kožený se na mne informoval a nechal si mě. A také v případě pana Lubiny na mě prostě normálně přišla řada podle seznamu advokátů ex offo, který vedou soudy," řekl Právu Korbař.

Jak vysvětlila mluvčí České advokátní komory Iva Chaloupková, advokáti jsou do těchto seznamů zapisováni na bázi dobrovolnosti, pouze se svým souhlasem. Ve chvíli, kdy soudce musí někomu přidělit obhájce, pak kontaktuje podle seznamu toho advokáta, který je na řadě. Služby takto přidělených obhájců hradí stát.

Ivana Cihlářová, Právo

nahoru

Domácí:

Chovanci ústavu pracovali na ředitelčině chatě za cigarety

-

dnes 11:18 Brutální rvačky mezi chovanci, napadení vychovatele i...

Zákaz kouření v restauracích většina lidí vítá, ministr brojí proti jeho zmírnění

-

dnes 09:42 Postoj lidí k zákazu kouření v restauračních zařízeních...

Před 40 lety zemřel bojovník s hloupostí, jehož článek vlevo dole se stále nenašel

-

dnes 08:36 Před 40 lety zemřel jeden z nejvýznamnějších...

Aktivita klíšťat je na třetím nejvyšším stupni

-

dnes 04:00 Nástup teplých dní láká lidi do přírody, bohužel ale...

Pandury poškozené při nehodě s fabií budou opravené už letos, tvrdí firma

-

včera 18:30 Čtveřici obrněných armádních vozidel Pandur, která...

Muž, kterému vysychal malý mozek, zemřel

-

včera 17:19 Téměř před šesti lety Petra Adama postupně učinilo...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby