Krimi

S kampeličkářem Říhou zmizeli i jeho spolupracovníci

23.4.2003 17:34 Středočeští kriminalisté již týden marně hledají nepravomocně odsouzeného zakladatele První pražské družstevní záložny Martina Říhu a některé jeho bývalé spolupracovníky. Exkampeličkář Říha záhadně zmizel na cestě do svého statku ve Zloníně. Podle kriminalistů se ve stejný den slehla zem i po jeho bývalých obchodních partnerech.

"Otec Karel Říha právě bývalé spolupracovníky svého syna podezírá z přípravy a únosu syna. Jmenovitě uvedl šéfa spořitelního a úvěrového družstva Roberta Š. z Jablonce nad Nisou, pracovníka bývalé První pražské družstevní záložny Petra B., nějakého Vránu a další osoby. Hledáme je, aby nám podali vysvětlení. Na adresách trvalého bydliště nejsou k zastižení," řekl ve středu Právu člen středočeského týmu kriminalistů, kteří Říhovo zmizení vyšetřují.

Zároveň potvrdil, že policie disponuje videozáznamem, na kterém je vidět Robert Š. jak minulý týden přelézá vrata Říhova statku ve Zloníně. Přesto za nejpravděpodobnější verzi považuje, že Říha je na útěku kvůli hrozbě mnohaletého vězení.

Říhův advokát: neozval se mi

Říhův obhájce Václav Vlk sdělil, že o osudu svého klienta nic neví. "Neozval se, a nevyhledal mě," řekl advokát. Stejně jako Říhovi rodiče se však domnívá, že za jeho zmizením mohou být obavy z toho, co ví o vytunelování záložny.

"Můj mandant nemohl v jedné osobě stihnout vše, co mu bylo žalobou kladeno za vinu. Tak rozsáhlé porušování povinností při správě cizího majetku, nebo tak rozsáhlých podvodů v První pražské družstevní záložně by nezvládlo ani deset Martinů Říhů. Verzi únosu s cílem umlčet nebo vyzvědět, co vše můj mandant za dobu tříleté vazby řekl, nelze vyloučit. Taky proto, že zmizelé stamilióny z kampeličky dosud nikdo nenalezl. A podle dosavadních poznatků z vyšetřování a soudního procesu Martin Říha stamilióny nemá," dodal advokát.

Případ studuje soudce vrchního soudu

Spisy v případu vytunelované záložny nyní studuje předseda senátu pražského vrchního soudu Jaromír Klimša. Hlavní líčení zřejmě nařídí až letos v zimě, a to z důvodů spletitosti kauzy.

Mluvčí vrchního soudu Jan Fořt potvrdil, že stejně jako Říha, dosud nepravomocně odsouzený k desetiletému vězení a vyplacení tří miliónů korun, jsou na svobodě i další odsouzení, včetně bývalého generálního ředitele zkrachovalé záložny Petra Bubeníčka. Tomu byl uložen trest osm let vězení a peněžitý trest dva milióny korun.

Pavel Blažek

nahoru

Krimi:

Mladý řidič u Milevska narazil do stromu, na místě zemřel

-

dnes 08:11 Při dopravní nehodě u Milevska na Písecku zahynul v...

Za skladování zakázané munice ve Vrběticích nikdo potrestán nebude

-

včera 19:07 Osvobozující rozsudek v případu skladování údajně...

Za pobodání expřítelkyně v Litvínově půjde Němec na pět let do vězení

-

včera 19:01 Ústecký krajský soud poslal na pět let do vězení...

Na řidičku v Jihlavě někdo střílel z protijedoucího vozu, útok nepřežila

-

včera 16:15 aktualizováno Policie v Jihlavě vyšetřuje násilný...

Soud požádal Vězeňskou službu o posouzení Janouškova stavu

-

včera 15:11 Krajský soud v Brně požádal Generální ředitelství...

V Rokytnici nad Jizerou zemřel chodec po střetu s pluhem

-

včera 13:53 Šestasedmdesátiletý muž zemřel v pátek krátce před...Stalo se Domácí Vánoce Vaše zprávy Zahraniční Krimi Sport Kultura Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Kariéra Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby