Zahraniční

Texas si oddechl, rafinérie jsou v pořádku

25.9.2005 16:45 Americký stát Texas utrpěl kvůli hurikánu Rita škody za zhruba osm miliard dolarů. Texaské ropné rafinerie však byly většinou ušetřeny a brzy by mohly obnovit provoz, prohlásil v neděli texaský guvernér Rick Perry. Cena ropy v neděli poklesla.

"Vypadá to, že rafinační průmysl a ropný a plynárenský průmysl utrpěly v nejhorším případě letmý úder. Doufejme, že velmi brzy obnoví produkci," řekl Perry v rozhovoru pro televizní stanici CNN.

Dodal, že očekává, že federální vláda zaplatí škody na budovách a dalších stavebních konstrukcích. Televizi Fox News guvernér řekl, že na jednom z plynovodů vznikla trhlina, která se již opravuje. Ropné plošiny v texaské části Mexického zálivu se podle Perryho zdají být v relativně dobrém stavu.

Perry rovněž vyzval uprchlíky z deseti jihovýchodních okresů Texasu, aby se nevraceli, dokud nebudou zkontrolovány vodní a kanalizační systémy, napsala agentura Reuters.

Hurikán Rita se v sobotu přehnal nad jižním pobřežím Spojených států a zeslábl při postupu do vnitrozemí na tropickou bouři. Zanechal za sebou záplavy a tornáda, jež zabila jednoho člověka ve státě Mississippi.

Cena ropy klesá

Ceny ropy v neděli klesly téměř o jeden dolar díky zprávám o tom, že hurikán nezpůsobil žádné vážnější škody rafineriím v texaském městě Houston. V oblasti zasažené hurikánem se nachází asi čtvrtina kapacity amerických rafinerií. Vážnější poškození dosud hlásí jedna rafinerie v texaském Port Arthuru a dvě v Lake Charles v Louisianě.

ČTK

nahoru

Zahraniční:

Bojová letadla USA a Ruska se těsně míjela nad Sýrií, Američané stříleli světlice

-

dnes 09:35 K těsnému průletu bojových letadel USA a Ruska došlo ve...

Policisté na Slovensku zastřelili zloděje automobilu

-

dnes 09:34 aktualizováno Dva muži se pokusili v noci ze čtvrtka...

Španělský levicový radikál umlátil muže za to, že měl kšandy v barvách státní vlajky

-

dnes 08:02 Rozhodnutí vzít si do hospody kšandy v barvách státní...

Polák dva roky týral manželku ve sklepě, jde na 25 let do vězení

-

dnes 06:20 Rozsudek 25 let za mřížemi ve čtvrtek potvrdil odvolací...

Debata EU o migraci spory neodstranila, ČR kvóty odmítá

-

dnes 06:15 Přibližně do půl jedné ráno diskutovali v noci na pátek...

Putin a Trump hovořili po telefonu o Severní Koreji

-

dnes 06:10 Prezidenti Ruska a Spojených států Vladimir Putin a...Stalo se Domácí Vánoce Vaše zprávy Zahraniční Krimi Sport Kultura Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Kariéra Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby