Domácí

Vedení ČSSD se omluvilo za nejednotnost při volbě prezidenta

23.9.2005 19:51 V roce 2003 se mohl expředseda ČSSD a bývalý premiér Miloš Zeman stát prezidentem místo Václava Klause. Nestalo se tak především díky nejednotnosti sociální demokracie. Za to se v pátek omluvilo předsednictvo ČSSD.

"ČSSD bude zásadně čelit snahám prezidenta České republiky (Václava Klause) nepřijatelně ovlivňovat směřování státu a nepřipustí, aby při příští volbě prezidenta znovu opakovala nerozhodnost a nejednotu, za které se občanům omlouvá," konstatovalo podle ČTK předsednictvo.

Zemanovi zavřela dveře na Pražský hrad nejen nejednotnost ve vlastní straně, ale v celé vládní koalici. Tu v roce 2003, stejně jako dnes, tvořily sociální demokraté s KDU-ČSL a US-DEU. Lidovci a unionisté nicméně do první i druhé volby nominovali své vlastní kandidáty.

Miloš Zeman se ve druhé volbě 24. ledna 2003 utkal s Václavem Klausem a Jaroslavou Moserovou. Očekával se vyrovnaný souboj titánů Václava Klause a Miloše Zemana.Vše však dopadlo úplně jinak. V prvním kole totiž u poslanců opět zvítězil Klaus a u senátorů Moserová. Zeman po "zradě" některých sociálních demokratů Pražský hrad kvapem opustil.

Novinky

nahoru

Domácí:

Sníh, vítr a ledovka komplikují dopravu

-

dnes 06:25 aktualizováno Jen se zvýšenou opatrností jsou ve...

Studenti by za prezidenta zvolili Jiřího Drahoše

-

včera 19:28 aktualizováno U studentů v prezidentských volbách...

Nový šéf vnitra Metnar: Nemám důvod nevěřit v nezávislost policie

-

včera 17:53 aktualizováno Šéf ANO a premiér Andrej Babiš začal do...

NSS: Ministerstvo chybovalo, do prezidentských voleb ale mohou všichni kandidáti

-

včera 17:16 Video: aktualizováno Šalamounské rozhodnutí vydal...

Babišova vláda poprvé zasedla. Vicepremiéry jsou Brabec a Stropnický

-

včera 17:15 Video: Menšinový kabinet Andreje Babiše (ANO) má za...

Do Sněmovny dorazila další žádost o zbavení imunity. Týká se Pavla Růžičky z ANO

-

včera 16:54 aktualizováno Sněmovnímu mandátovému a imunitnímu...Stalo se Domácí Vánoce Vaše zprávy Zahraniční Krimi Sport Kultura Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Kariéra Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby