Domácí

Vedení ČSSD se omluvilo za nejednotnost při volbě prezidenta

23.9.2005 19:51 V roce 2003 se mohl expředseda ČSSD a bývalý premiér Miloš Zeman stát prezidentem místo Václava Klause. Nestalo se tak především díky nejednotnosti sociální demokracie. Za to se v pátek omluvilo předsednictvo ČSSD.

"ČSSD bude zásadně čelit snahám prezidenta České republiky (Václava Klause) nepřijatelně ovlivňovat směřování státu a nepřipustí, aby při příští volbě prezidenta znovu opakovala nerozhodnost a nejednotu, za které se občanům omlouvá," konstatovalo podle ČTK předsednictvo.

Zemanovi zavřela dveře na Pražský hrad nejen nejednotnost ve vlastní straně, ale v celé vládní koalici. Tu v roce 2003, stejně jako dnes, tvořily sociální demokraté s KDU-ČSL a US-DEU. Lidovci a unionisté nicméně do první i druhé volby nominovali své vlastní kandidáty.

Miloš Zeman se ve druhé volbě 24. ledna 2003 utkal s Václavem Klausem a Jaroslavou Moserovou. Očekával se vyrovnaný souboj titánů Václava Klause a Miloše Zemana.Vše však dopadlo úplně jinak. V prvním kole totiž u poslanců opět zvítězil Klaus a u senátorů Moserová. Zeman po "zradě" některých sociálních demokratů Pražský hrad kvapem opustil.

Novinky

nahoru

Domácí:

Hlídání nejmenších vyjde ročně na desetitisíce

-

dnes 18:27 Tisícům matek, které se chtějí nebo musí kvůli financím...

V pražském Sherwoodu hlídkuje nový tým, který budí bezdomovce či vykazuje opilce

-

dnes 16:28 Video: O to, aby měl Sherwood, jak se někdy říká parku...

Stát selhává, kvůli papírování jsou matky měsíce bez rodičovské

-

dnes 15:51 Místo elektronizace státu je tady jeho další selhání....

Libeňský most nakonec bourá pražskou koalici

-

dnes 14:45 Video: aktualizováno Pražští zastupitelé hnutí ANO ve...

Piráti navrhují zrušit nahánění vodáků kvůli pití alkoholu

-

dnes 13:36 Piráti chtějí zrušit pokuty pro vodáky za jízdu pod...

Podmínky ČSSD? Když je ANO nebude chtít dodržet, prostě je nedodrží, míní politolog

-

dnes 13:07 Snahy sociálních demokratů, kteří chtějí ANO coby...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby