Ekonomika

eBay koupí Skype Technologies za čtyři miliardy dolarů

12.9.2005 11:00 Americká internetová společnost eBay, která provozuje největší online burzu, má zájem o poskytovatele internetového telefonování Skype Technologies. eBay je ochotná za firmu zaplatit 4,1 miliardy dolarů, což je v přepočtu asi 96 miliard korun. Informuje o tom server deníku Finacial Times. Společnosti se k informaci odmítají vyjádřit.

Společnost eBay svolala na druhou hodinu odpoledne středoevropského času tiskovou konferenci. Její obsah tají, je ale pravděpodobné, že transakci oznámí právě na ní.

Podle informací Finacial Times eBay zaplatí nejdříve 2,6 miliardy dolarů, zbytek potom doplatí do roku 2008. Výše poslední splátky se bude odvíjet od finančních výsledků.

Od koupě Skype si eBay slibuje především zlepšení komunikace na své burze mezi prodávajícími a zájemci. Přesvědčil ji i rychle rostoucí obor, jakým telefonování po internetu je.

Pokud se operace uskuteční, bude to největší akvizice eBay. Firma s desetiletou historií dala zatím nejvíce peněz za firmu PayPal, která jí zajišťuje platby za nákupy. Zaplatila za ni 1,5 miliardy dolarů.

Skype sídlí v Lucemburku a nabízí zdarma telefonování lidem, kteří využívají jeho software [celá zpráva] . Zdarma jsou hovory mezi uživateli služby, telefonovat je ale možné i do mobilních sítí či na pevné telefonní linky. V takovém případě se za volání platí, avšak cena je obvykle zlomkem nákladů u běžných telefonních operátorů.

Jak zdarma volat přes Skype

Financial Times, Novinky, ČTK

nahoru

Ekonomika:

Na důchody loni šlo 404 miliard

-

včera 19:48 Česká správa sociálního zabezpečení (ČSSZ) loni na...

Český šofér v Německu vysoudil čtvrt miliónu, teď už ve firmě nedělá

-

včera 17:38 Řidič kamiónu, kterému německý soud přiřkl za jízdy v...

Prezident Fordu pro Severní Ameriku musel skončit kvůli „nevhodnému chování“

-

včera 16:56 Šéf severoamerické divize automobilky Ford Raj Nair...

Africký mor nemizí, veterináři rozšiřují oblast se zvláštním režimem

-

včera 15:04 O sedmnáct katastrů na Zlínsku se ve čtvrtek zvětšila...

ČEZ prodá svá bulharská aktiva firmě, která budí pochybnosti

-

včera 14:03 aktualizováno Energetická skupina ČEZ se stahuje z...

Polská centrální banka dala půl miliónu na skrytou kampaň proti kryptoměnám

-

včera 13:33 Centrální banka v Polsku zaplatila internetovým firmám...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Kariéra Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby