Ekonomika

eBay koupí Skype Technologies za čtyři miliardy dolarů

12.9.2005 11:00 Americká internetová společnost eBay, která provozuje největší online burzu, má zájem o poskytovatele internetového telefonování Skype Technologies. eBay je ochotná za firmu zaplatit 4,1 miliardy dolarů, což je v přepočtu asi 96 miliard korun. Informuje o tom server deníku Finacial Times. Společnosti se k informaci odmítají vyjádřit.

Společnost eBay svolala na druhou hodinu odpoledne středoevropského času tiskovou konferenci. Její obsah tají, je ale pravděpodobné, že transakci oznámí právě na ní.

Podle informací Finacial Times eBay zaplatí nejdříve 2,6 miliardy dolarů, zbytek potom doplatí do roku 2008. Výše poslední splátky se bude odvíjet od finančních výsledků.

Od koupě Skype si eBay slibuje především zlepšení komunikace na své burze mezi prodávajícími a zájemci. Přesvědčil ji i rychle rostoucí obor, jakým telefonování po internetu je.

Pokud se operace uskuteční, bude to největší akvizice eBay. Firma s desetiletou historií dala zatím nejvíce peněz za firmu PayPal, která jí zajišťuje platby za nákupy. Zaplatila za ni 1,5 miliardy dolarů.

Skype sídlí v Lucemburku a nabízí zdarma telefonování lidem, kteří využívají jeho software [celá zpráva] . Zdarma jsou hovory mezi uživateli služby, telefonovat je ale možné i do mobilních sítí či na pevné telefonní linky. V takovém případě se za volání platí, avšak cena je obvykle zlomkem nákladů u běžných telefonních operátorů.

Jak zdarma volat přes Skype

Financial Times, Novinky, ČTK

nahoru

Ekonomika:

Harley-Davidson přesune v reakci na evropská cla část výroby do Asie a Brazílie

-

dnes 15:21 Americký výrobce Harley-Davidson přesune výrobu svých...

Babišův kritik Rada splatí část dluhu vývozem kejdy

-

dnes 14:17 aktualizováno Zemědělský podnik Agro Jevišovice...

Turecká lira po Erdoganově volebním vítězství posílila

-

dnes 11:37 aktualizováno Turecká lira v pondělí v reakci na...

Dříví po kůrovci zlevnilo, prkna a trámy ne

-

dnes 11:11 Cena surového dříví vytěženého kvůli kůrovci klesá. Za...

Suché a horké počasí urychlilo žně

-

dnes 11:03 Sucho a horko v květnu urychlilo dozrávání obilí o dva...

Důvěra německých podniků v tamní ekonomiku klesá

-

dnes 10:58 aktualizováno Po květnové přestávce dále pokračuje...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Počasí Téma Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby
Ochrana údajů