Ekonomika

Akcie KB dosáhly nad 3500 Kč

9.9.2005 18:45 V závěru uplynulého týdne byl na pražské burze největší zájem o akcie Komerční banky. Objem obchodů s těmito cennými papíry ve SPAD dosáhl téměř dvou miliard a převýšil součet objemů obchodů s akciemi všech zbývajících osmi titulů.

Komerční banka v pátek posílila o 4,51 procenta na 3501 Kč. Trhem se se šířily spekulace o novém doporučení na tento titul. Odpoledne se potvrdilo, že investiční banka Merrill Lynch zvýšila cílovou cenu akcií Komerční banky až na 4663 koruny, nákupní doporučení ale ponechala na stupni "neutrální".

Merrill Lynch uvedla, že odhaduje růst zisku Komerční banky zhruba na 10 procent ročně. Její akcie by se pak mohly do konce desetiletí zhodnocovat v průměru zhruba o 16 procent ročně, tento proces ale nebude lineární, dodává se ve zprávě zaslané agentuře Reuters. Podle Jana Procházky z makléřské firmy Cyrrus ale může být tento odhad ceny poněkud nadsazen.

Značný zájem byl ještě o akcie ČEZ, které zpevnily o 1,03 procenta na 654,50 Kč, když se během dne dostaly až na úroveň 665 Kč. Erste Bank posílila o 0,87 procenta na 1390 Kč, Unipetrol o 0,24 procenta na 205,60 Kč. Index PX 50 vzrostl o jedno procento na 1381,4 bodu.

Evropské akcie v pátek posílily, i když se jejich zisky odpoledne zmenšily. Náladu trhu zvedlo oznámení velkých amerických výrobců polovodičů Intel a Texas Instruments, že zvýšují odhad hospodářského výsledku na konci roku. Akcie nizozemského ASML zpevnily o 1,5 procenta.

Švédský výrobce telekomunikační techniky Ericsson po lepším nákupním doporučení od Lehman Brothers posílil o 1,1 procenta, jeho rival Alcatel o 0,9 procenta a Nokia o jedno procento.

Bedřich Choděra, Právo

nahoru

Ekonomika:

Silničáři dokončili dva ze tří úseků obchvatu Třince

-

dnes 16:09 Až 40 tisíc automobilů denně projede Třincem po silnici...

Tahle země není pro mladý. Italská mládež nevidí doma perspektivu

-

dnes 15:58 Alarmující počet mladých lidí v Itálii nemá práci ani...

Prodej aut v Evropě v září klesl. Může to být varování pro českou ekonomiku

-

dnes 12:05 Prodej nových osobních automobilů v Evropské unii a...

Firmě Seznam.cz stoupl zisk na 1,1 miliardy

-

dnes 09:45 aktualizováno Největší tuzemská internetová firma...

Airbus se spojil s kanadským Bombardierem při výrobě letadel

-

dnes 09:44 Evropský výrobce letadel Airbus získal kontrolní podíl...

Výrobce cen Thálie sklárna Ajeto mění majitele. Kupuje jí konkurent Lasvit

-

včera 18:02 Divadelní Ceny Thálie už možná neponesou značku...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Kariéra Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby