Krimi

Bývalý policista obviněn kvůli vynášení spisů

1.9.2005 15:13 Okresní státní zastupitelství Praha-východ obvinilo bývalého policistu z Odoleny Vody Josefa Smitku ze zneužití pravomoci veřejného činitele a z neoprávněného nakládání s osobními údaji. Trestní stíhání bylo zahájeno 29. srpna, sdělil ve čtvrtek státní zástupce Svatopluk Nauš. Úřad tak rozhodl v souladu se závěry Inspekce ministra vnitra, které nedávno ukončilo šetření.

Smitka, který pracoval na obvodním oddělení v Odoleně Vodě u Prahy, je podezřelý, že vynášel ze služebny řadu důležitých spisů a že také neevidoval trestná oznámení občanů a neprováděl příslušná šetření.

Mezi zmizelými dokumenty byly například i protokoly o ozbrojených přepadeních, jména a rodná čísla podezřelých i obětí trestných činů. Nechyběly v nich ani protokoly či důkazní materiály případů, které nebyly dosud uzavřeny.

V květnu letošního roku předala Smitkova bývalá manželka televizi Nova policejní spisy, které našla v garáži. Policista byl dočasně zproštěn výkonu služby, ale vyšetřování zdrželo jeho nenadálé zmizení; policie po něm vyhlásila celostátní pátrání. V červnu se podezřelý sám přihlásil inspekci a zároveň byl na svou žádost okamžitě propuštěn do civilu.

ČTK

nahoru

Krimi:

Zdrogovaný řidič ujížděl policistům, jeho audi zběsilou jízdu nevydrželo

-

dnes 12:23 Video: Podezřelá jízda postaršího vozidla Audi upoutala...

Hala v Mochově stále hoří, hasičům mrzla čerpadla

-

dnes 08:58 aktualizováno Jedna z plechových hal v bývalém areálu...

Muž od soudu utekl policistům, proskočil oknem a zmrzačil se

-

dnes 04:40 Video: Byl smířený s tím, co ho čeká. Měl dokonce...

Důchodkyni z Opavska napadl pes jejího syna

-

včera 20:01 Sedmasedmdesátiletou ženu z Melče na Opavsku pokousal...

Žena dostala epileptický záchvat v centru Prahy. Pomohli kolemjdoucí

-

včera 17:17 Video: Kolemjdoucí a následně strážníci ve čtvrtek...

Zloději ukradli z kamiónu na Strakonicku autosoučástky za třicet miliónů

-

včera 17:08 Kriminalisté pátrají po zlodějích, kteří si o víkendu...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Kariéra Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby