Krimi

Bývalý policista obviněn kvůli vynášení spisů

1.9.2005 15:13 Okresní státní zastupitelství Praha-východ obvinilo bývalého policistu z Odoleny Vody Josefa Smitku ze zneužití pravomoci veřejného činitele a z neoprávněného nakládání s osobními údaji. Trestní stíhání bylo zahájeno 29. srpna, sdělil ve čtvrtek státní zástupce Svatopluk Nauš. Úřad tak rozhodl v souladu se závěry Inspekce ministra vnitra, které nedávno ukončilo šetření.

Smitka, který pracoval na obvodním oddělení v Odoleně Vodě u Prahy, je podezřelý, že vynášel ze služebny řadu důležitých spisů a že také neevidoval trestná oznámení občanů a neprováděl příslušná šetření.

Mezi zmizelými dokumenty byly například i protokoly o ozbrojených přepadeních, jména a rodná čísla podezřelých i obětí trestných činů. Nechyběly v nich ani protokoly či důkazní materiály případů, které nebyly dosud uzavřeny.

V květnu letošního roku předala Smitkova bývalá manželka televizi Nova policejní spisy, které našla v garáži. Policista byl dočasně zproštěn výkonu služby, ale vyšetřování zdrželo jeho nenadálé zmizení; policie po něm vyhlásila celostátní pátrání. V červnu se podezřelý sám přihlásil inspekci a zároveň byl na svou žádost okamžitě propuštěn do civilu.

ČTK

nahoru

Krimi:

Nález těla zastavil železniční dopravu u Lovosic

-

včera 14:49 aktualizováno Mrtvolu ženy neznámé totožnosti objevil...

Motorkáře na Českobudějovicku zabil na přejezdu vlak, muž zřejmě nerespektoval světla

-

včera 13:17 Po srážce s vlakem na železničním přejezdu v katastru...

Mladík v Praze se pokusil znásilnit dívku. Policie zveřejnila video, kde je zachycený

-

včera 11:44 Video: Policie hledá mladíka, který se 1. července nad...

Na Přerovsku havaroval vyhlídkový balón, při nouzovém přistání strhl dráty

-

včera 10:14 Dodávku elektrického proudu do dvou obcí přerušila v...

Matky dostaly poprvé pokutu za nelegální hazard

-

včera 09:19 Za takzvané dipování, které spočívá v pořádání...

Při festivalu na Vysočině zemřel po střetu s vláčkem pětiletý chlapec

-

14.7. 20:01 aktualizováno Pětiletý chlapec zemřel v sobotu na...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Počasí Téma Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby
Ochrana údajů