Internet a PC

Microsoft začal nabízet vývojářům první verzi nových Windows

3.8.2005 10:09 Softwarová firma Microsoft nabídla na svých stránkách ke stažení první testovací verzi nového operačního systému Windows Vista. Verze Beta 1 je však určena jen pro registrované vývojáře a další profesionály z oboru informačních technologií. Ti mají novou generaci poznat a dát firmě případně podněty při dokončování finální verze, uvedl mluvčí české pobočky Jiří Grund.

Nový systém pojmenovaný Windows Vista byl dosud znám pod pracovním názvem Longhorn. Má být více zaměřený na bezpečnost a spolehlivost osobního počítače a využívat dostupné technologie. Má také zlepšit práci s informacemi a komunikaci PC mezi sebou.

Oficiální termín uvedení testovací verze byl ve středu, ale firma ji ke stažení uvolnila o několik dní dříve. Operační systém Windows od Microsoftu celosvětově používá devět z deseti počítačů. Zbytek patří systémům z rodiny Linux a Apple Mac. V tuzemsku má některou z verzí Windows ve svém počítači kolem 98 procent uživatelů.

Windows Vista Beta 1 bude testovat více než 10 000 účastníků prostřednictvím programu Windows Vista Technical Beta Program. Další možností, jak Betu 1 k testování získat, jsou programy MSDN a Microsoft TechNet. Většinu vlastností a funkcí určených pro koncové uživatele představí druhá testovací verze Beta 2, která by měla být dostupná začátkem příštího roku. Poté přijde na trh finální verze.

ČTK

nahoru

Internet a PC:

Zadarmo to nebude. Nejlepší grafická karta Quadro bude stát více než 226 tisíc

-

dnes 08:06 Čerstvě představené grafické karty profesionální řady...

Za vylepšení hráči rádi zaplatí. Bezplatný Fortnite vydělal první miliardu

-

včera 06:13 Video: Rovnou miliardu dolarů, tedy v přepočtu více...

Nové iPhony doženou konkurenci, zvládnou dvě SIM karty najednou

-

17.8. 14:04 Premiéra nových iPhonů se nezadržitelně blíží....

Herní grafiky od Nvidie se ukážou v pondělí. Nabídnou obrovský výkon

-

17.8. 12:17 Video: Tento týden se uskutečnila velká tisková...

Co umí moderní notebooky a hybridy

-

17.8. 10:05 Obrazem: Ani během letních prázdnin neváhají velcí...

Adobe vydalo velký balík oprav. Chyby obsahuje Flash Player i Acrobat Reader

-

17.8. 09:12 Na pozoru by se měli mít uživatelé aplikací od...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Počasí Téma Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby
Ochrana údajů