Zahraniční

Počet obětí útoku na Londýn vzrostl na 53

14.7.2005 15:44 Pumové atentáty 7. července v Londýně si vyžádaly 53 mrtvých. Hospitalizováno je stále 49 osob, z nichž osm je v kritickém stavu. V nové oficiální bilanci nalezených obětí to ve čtvrtek uvedl Scotland Yard.

Předchozí bilance hovořila o 52 mrtvých, 700 zraněných a desítkách pohřešovaných. Nejméně 40 osob zabily výbuchy náloží v soupravách metra a 13 lidí připravila o život exploze v městském autobuse.

Policie provedla řízenou explozi v Leedsu

V Leedsu, ve čtvrti Beeston, kde bydlel jeden z atentátníků Shehzad Tanweer, byla ve čtvrtek provedena další řízená exploze a bylo evakuováno několik desítek lidí.

Policie evakuovala místní občany dvěma poschoďovými autobusy a sdělila jim, že si s sebou mají vzít oblečení a věci na tři dny. V Leedsu bylo už v úterý evakuováno na pět set obyvatel.

Jamajčan žil u Lutonu

BBC s odvoláním na policejní zdroje uvedla, že čtvrtým atentátníkem je téměř jistě Lindsey Germaine narozený na Jamajce. Bydlel v Aylesbury, které leží v hrabství Buckinghamshire 20 kilometrů od Lutonu, kde se všichni atentátníci sešli a jeli společně do Londýna.

Policie tam už několik dnů provádí prohlídky, protože v městečku nalezla v úterý druhé auto atentátníků. Důkazy, že Jamajčan žil v Aylesbury poskytla forenzní analýza.

První sebevražedné atentáty v Evropě

Šéf Scotland Yardu Ian Blair dnes potvrdil, že útoky z minulého čtvrtka, při nichž v metru a autobuse zahynulo nejméně 52 lidí a více než 700 bylo zraněno, provedli čtyři sebevrazi. Jedná se o první sebevražedné atentáty v Evropě.

Policie, která v noci zasahovala v rámci vyšetřování v Aylesbury, se podle tisku obává, že na svobodě stále je nějaký muž s bombou. Vyšetřovatelé přitom upozorňují, že dosud nevědí, kolik pachatelů bylo. Předpokládají, že se na přípravě čtyř útoků podílelo více lidí.

Novinky, ČTK, BBC

nahoru

Zahraniční:

Slovenský řidič v průběhu tří dnů dvakrát nafoukal přes tři promile

-

dnes 20:16 Pětapadesátiletý Emil z východoslovenského Prešova...

Čína se zlobí kvůli americkým sankcím vůči KLDR. Zastavte ty chybné kroky, vyzvala

-

dnes 18:09 Čína v sobotu odsoudila nové americké sankce proti...

V Indii najelo auto do skupiny školáků, devět mrtvých

-

dnes 15:57 Při dopravní nehodě ve východoindickém státě Bihár v...

Pašeračka Tereza zůstane ve vazbě, rozhodl opět pákistánský soud

-

dnes 14:37 Pákistánský soud v sobotu prodloužil vazbu Češce Tereze...

Ve venezuelské zoo krmí vyhladovělá zvířata nejslabšími jedinci

-

dnes 11:08 Venezuelská zoo se kvůli katastrofálnímu nedostatku...

KLDR dochází potraviny, palivo i papír pro stranický list

-

dnes 09:04 Severní Koreji dochází palivo, potraviny i papír, takže...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Kariéra Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby