Zahraniční

Osm mrtvých a desítky raněných při nehodě vlaku v Izraeli

21.6.2005 21:10 Při srážce osobního vlaku a kamiónu v Izraeli zemřelo osm lidí. Mezi mrtvými je i dítě a řidič vozidla. Další téměř dvě stovky lidí byly zraněny. Nehoda se odehrála v centrální části země, odlehlost ztěžuje práci záchranným jednotkám.

17 zraněných včetně strojvůdce je v kritickém stavu. Napsal to na webové stránce izraelský deník Haarec.

Souprava plně naložená cestujícími mířila z Haify přes Tel Aviv do jihoizraelského města Beeršeba. Nedaleko města Kirjat Gat do její zadní části narazil kamion s nákladem uhelného prachu, který jel po polní cestě křižující trať.

Informace jednotlivých médií  o příčině nehody se rozcházejí. Několik cestujících deníku Jerusalem Post řeklo, že strojvůdce před střetem opakovaně vydával výstražné zvukové znamení a neúspěšně se pokoušel aktivovat záchrannou brzdu.

Dva vagóny vykolejily a převrátily se na bok. "Jeden z železničních vozů se úplně obrátil a nelze v tuto chvíli říci, co je uvnitř," řekl lékař Dudi Greenwald na místě, které podle něho připomínalo scénu "jako z teroristického útoku".

Síla nárazu vymrštila cestující z vagonů desítky metrů daleko. Další zůstali uvězněni v jejich troskách. Zcela zničen je i přední vagon.

Na místo okamžitě vyjely sanitky, pozemní i letecká záchranná služba. S vyhledáváním uvězněných pasažérů pomáhají i psi. Vojenské vrtulníky přepravují zraněné do nemocnic.

Novinky, ČTK

nahoru

Zahraniční:

Plat deset dolarů a 144 vajec jako bonus nabízí venezuelská firma zaměstnancům

-

dnes 06:21 Venezuelská bezpečnostní firma Atlas Security se snaží...

Policie floridského střelce Cruze vyšetřovala již předloni

-

včera 21:28 Informace o neobvyklém chování střelce Nicolase Cruze,...

Papež obnovil činnost komise proti zneužívání děti

-

včera 17:31 Papež František obnovil činnost komise zaměřené proti...

Wales a západ Anglie zasáhlo zemětřesení

-

včera 16:57 aktualizováno Wales a západ Anglie postihlo v sobotu...

Chcete peníze, musíte být solidární s uprchlíky, vzkazuje Merkelová

-

včera 16:03 Státy očekávající finanční podporu unie, musejí v...

Je to jen plané žvanění, reagoval Lavrov na slova USA o ruském vměšování do voleb

-

včera 15:05 Za žvanění považuje šéf ruské diplomacie Sergej Lavrov...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Kariéra Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby