Ekonomika

Horáčkova Fortuna už patří skupině Penta

obrazek

Sázková kancelář Fortuna

FOTO: Ondřej Lazar Krynek, Novinky

10.6.2005 14:39 Investiční skupina Penta získala nejvýdělečnější síť sázkových kanceláří ve střední Evropě. Ve čtvrtek uzavřela převzetí šesti firem, které vlastnil podnikatel a textař Michal Horáček se třemi svými společníky. Jen tři z nich mají dohromady ročně tržby přes šest miliard korun.

Těmi třemi jsou česká Fortuna, slovenské Terno a polská společnost Profesjonal. Dohromady je denně navštíví asi 200 tisíc lidí.

Za kolik Horáček a jeho společníci Fortunu prodali není jasné, protože ani jedna strana cenu transakce nesdělila, spekuluje se ale o částce kolem dvou miliard korun. [celá zpráva]

Penta plánuje vstoupit i na sázkařský trh do dalších států v regionu. Konkurovat ale chce například i bankám tím, že by na pobočky lidé mohli chodit vybírat peníze či dobíjet mobilní telefony.

Případné uvedení Fortuny či celého seskupení na akciové trhy nechtěla Penta komentovat. Penta chce jako finanční investor podle plánu firmy spravovat zhruba tři až pět let. "Ve čtvrtek byla transakce uzavřena. Je asi předčasné komentovat případný vstup na burzu. Je příliš brzo," řekl Josef Janov, investiční manažer Penty Investments a člen představenstva Fortuny.

Tajemný prodej

Penta od Horáčka a dalších získala podíl například ve firmě El Rancho, s pomocí které by chtěla vydělávat na nejrychleji rostoucí části loterijního byznysu - elektromechanických ruletách a videoloterijních terminálech. Zatímco tržby v kurzovém sázení loni klesly o pět procent na 10,6 miliardy korun, zmíněné technické hry zmohutněly o dvě třetiny na devět miliard korun.

Prodejní cena balíku firem v čele s Fortunou zůstala zahalena tajemstvím. "Tak zní dohoda s prodávajícími," hájil se předseda představenstva Fortuny Martin Štefunko. Horáček však již dříve řekl, že nabídky by se mohly pohybovat kolem 100 milionů dolarů, což v době prodeje na konci loňského roku loni dávalo zhruba 2,3 miliardy Kč. Celý prodej se táhl až do počátku června, kdy byly dokončeny převody peněz. "Všechny dohody byly dodrženy," potvrdil Horáček.

Penta chce sázení a Fortunu mnohem více propagovat a naslouchat potřebám sázejících, což předchozí majitelé zanedbávali. Zabralo již snížení nejmenší sázky o polovinu na desetikorunu. Všechny pobočky dostanou jednotný jasně žlutý kabát a rozšíří se možnost posezení a občerstvení. Číselnou loterií a společenskými sázkami zacílí Fortuna i na ženy, které se podílí na tržbách jen jedním procentem.

Novinky, ČTK

nahoru

Ekonomika:

Vítkovice loni skončily ve ztrátě čtyři a půl miliardy

-

včera 16:53 Společnost Vítkovice a.s. měla loni ztrátu po zdanění...

Lanový most na D11 je podobné konstrukce jako most v Janově, nebezpečný ale není

-

včera 16:48 Video: Lanový most přes Labe stojí na 42. kilometru...

Moderní odysea skončila. Tsipras oslavil opuštění záchranného programu projevem

-

včera 14:33 Za „den osvobození” a „konec moderní odysey” označil v...

Integrace uprchlíků se daří, pochvaluje si německý úřad práce

-

včera 13:34 Začlenění uprchlíků na německý trh práce se daří....

Kdo postaví nové jaderné bloky? Ministryně průmyslu jednala s korejskou firmou

-

včera 11:22 Ministryně průmyslu a obchodu Marta Nováková (za ANO)...

Trump cupoval měnovou politiku EU a Číny

-

20.8. 22:56 Americký prezident Donald Trump v rozhovoru s...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Počasí Téma Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby
Ochrana údajů