Krimi

Pražskému Hlavnímu nádraží vyhrožoval uklízeč

10.4.2003 17:07 Devětačtyřicetiletého uklízeče z pražského Hlavního nádraží policie podezírá z výhrůžných anonymních telefonátů, kvůli kterým bylo nádraží během letošního března několikrát vyklizeno. Muž původem ze Slovenska se tak pravděpodobně mstil osobám, se kterými se dostal do sporu.

"Policejní rada proti muži, který se v minulosti léčil na psychiatrii, zahájil ve středu trestní stíhání pro trestný čin šíření poplašné zprávy," informovala ve čtvrtek mluvčí pražské policie Eva Miklíková.

Na jeho stopu se kriminalisté dostali prověřováním a postupným zužováním okruhu podezřelých osob z nádraží. "Tady se pohyboval v průběhu dní celou řadu hodin, a tak mu nebyla cizí žádná ze zde trvaleji se zdržujících osob. S těmi se dobře znal a s některými i přátelil. Našli se ale i tací jedinci, se kterými měl spory, a tak se jim snažil pomstít právě anonymními telefonáty," míní policisté.

Série výhrůžných telefonátů

Podle jejich podezření zadržený Slovák volal na tísňovou linku poprvé 23. března, kdy tvrdil, že v prostorách nádraží umístil několik bomb. Ještě ten samý den ale později upřesnil, že výbušnina exploduje ve 13. hodin. Policie po důkladné prohlídce, zastavení provozu na nádraží i jeho vyklizení zkonstatovala, že anonym si vymýšlel.

"O tři dny později se ozval znovu. Bomba měla být uložena ve skřínce v úschovně zavazadel. Den nato kolem sedmé ranní pak řetěz telefonátů na linku 112 ukončil sdělením, že to na Hlavním nádraží prostě bouchne," popsala Miklíková výhrůžné telefonáty.

Muži v minulosti již několikrát trestanému nyní v případě prokázání viny hrozí až pět let vězení.

Novinky

nahoru

Krimi:

Řidička převrátila auto v Praze na střechu. Na kola mu pomohla pětice hasičů

-

dnes 10:20 Video: Řidička převrátila v noci na úterý v pražských...

Zloděje z karvinského pekařství usvědčila pusa plná povidel

-

dnes 10:02 Jen velmi krátce se o víkendu radoval sedmatřicetiletý...

Na dálnici D6 se kamiónu převrátil přívěs

-

dnes 08:47 aktualizováno Několik desítek minut stála v úterý ráno...

Psycholožka měla nutit dívku, aby svědčila proti otci

-

dnes 03:50 Případ, jaký nikdo za celou kariéru nepamatuje. Tak...

Cizinec o silvestrovské noci v Praze přejel ženu. Obžalovali ho za usmrcení z nedbalosti

-

včera 15:48 aktualizováno Státní zastupitelství obžalovalo...

Policie pátrá po dvou malých sourozencích, mohou být v zahraničí

-

včera 14:53 Policie od pátku pátrá po dvojici sourozenců Martině...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Kariéra Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby