Krimi

Zaútočil na policisty sekerou, pak se chtěl zabít

31.5.2005 11:43 Pražští policisté, kteří v pondělí vyjeli řešit sousedskou hádku, netušili, že budou bojovat o holý život. Muž, který byl podle sousedů psychicky nemocný, na ně zaútočil sekerou a pak chtěl skočit ze sedmého patra. Jen náhodou nebyl nikdo zraněn.

"Třicátého května, krátce před devátou hodnou, byli policisté přivoláni do Hurbanovy ulice ke konfliktu mezi sousedy. V průběhu zákroku byli policisté napadeni jednašedesátiletým mužem ozbrojeným sekerou," oznámila Novinkám policejní mluvčí Iva Knolová.

Všechno začalo bezvýznamným sousedským sporem. Pětatřicetiletý muž oznámil, že mu soused vhodil na balkón starý květináč a rozbil jím skleněnou výplň u balkónových dveří. Poté ho prý ještě praštil dřevěnou tyčí.

Živého mě nedostanou, křičel

Policejní hlídka chtěla znát i stanovisko druhé strany k objektivnímu posouzení problému a zaklepala na dveře dotyčného. Ten se však začal chovat jako nepříčetný. Nejdříve řekl, že neotevře a později prý vykřikl: "Živého mě nedostanou".

Zúčastnění dostali strach, že se muž zabije a zavolali hasiče, kteří násilím vylomili dveře. V té chvíli vyběhl muž se sekerou a zaútočil na jednoho z policistů, ale nezasáhl ho. Pak se sekerou ještě chvíli oháněl a nakonec řekl, že se zabije. Vyběhl na balkón v sedmém patře a začal přelézat zábradlí. V té chvíli ho hlídka zneškodnila.

"Na základě rozhodnutí lékaře byl muž převezen do nemocnice. Nyní je vyšetřován pro podezření z útoku na veřejného činitele," dodala Knolová.

Novinky

nahoru

Krimi:

Hasiči likvidují na Berounsku požár lesa na kopci, v akci jsou i vrtulníky

-

včera 17:45 Video: Několik desítek hasičů bojuje s požárem u obce...

Útočník v pražském Sherwoodu šel sokovi nožem po krku, trefil ruku a zmizel

-

včera 17:23 Pražští policisté dopadli v pondělí...

Chytil mě do kravaty a chtěl mě vytáhnout z auta, řekl řidič o policistovi z Plzně

-

včera 15:18 Audio: Výpovědí poškozeného řidiče Josefa Vávry...

Na Plzeňsku hořely hektary lesa

-

včera 14:01 aktualizováno S rozsáhlým požárem lesa od úterního...

Cizinec v BMW ujížděl Prahou. V křižovatce ho smetlo auto

-

včera 13:23 Video: Nehodou skončilo pondělní policejní...

O vyjednávání nic nevím, řekla Němcová soudu v kauze Nečasové a poslaneckých trafik

-

včera 11:27 Kauza tzv. trafik pro poslance, ve které jsou...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Počasí Téma Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby
Ochrana údajů