Koktejl

Mýtus na kolejích projíždí republikou

19.5.2005 16:56 Na současné poměry opravdu úctyhodný počet šestnácti vozů soupravy historického Orient-Expressu dorazil ve čtvrtek asi třicet minut po poledni při své cestě z Vídně přes Prahu do Paříže na nádraží v Břeclavi. Vlak, který proslavila svým detektivním románem Agatha Christie jezdil původně na trase mezi Londýnem a Istanbulem.

Vyřazenou soupravu odkoupil postupně na různých aukcích milionář James Sherwood a po rekonstrukci původních vozů sestavil vlak podle historické podoby. V současnosti jezdí pod novým označením Venice Simplon-Orient-Express na různé výletní cesty po Evropě, a protože se trasy mění, čtyřikrát za rok zajíždí také na naše území. Poprvé se tak stalo v roce 1994.

Svezení vlakem je vyhrazeno spíše pro movité zájemce. Jedna cesta z Benátek do Paříže stojí kolem sedmdesáti tisíc korun. Za to ale má cestující nárok na nejvyšší komfort v soupravě lůžkových, jídelních a zábavních vozů.

Vlak se stal turistickou atrakcí a při zastavení v Břeclavi bylo za okny soupravy nemálo cestujících z Asie. Po počátečních rozpacích a nahodilém výběru lokomotiv v poslední době i České dráhy reagují na prestiž vlaku a místo provozem notně poznamenaných lokomotiv se snaží zařadit do čela unikátní soupravy alespoň čistou a pro oči neodpuzující lokomotivu.

"Bylo načase, ten vlak opravdu budí všude pozornost a dát tam zašlou lokomotivu je dokonalá antireklama," potvrdil jeden z přihlížejících železničářů. Vlak odjel z Břeclavi na další pouť přes Brno, Havlíčkův Brod do Prahy, která je jednou ze zastávek pro cestující.  

miv, Právo

nahoru

Koktejl:

Herec z filmů pro dospělé chce odejít ze světa stylově

-

dnes 22:18 Johnny Rockard, vlastním jménem John Langley, strávil v...

Noční můra arachnofobů: Američanka našla v balení hroznů černou vdovu

-

dnes 18:55 Najít v jídle snovačku jedovatou, známou též pod názvem...

V Londýně začali prodávat jet suit. Ironmanův létající oblek přijde na 10 miliónů

-

dnes 14:44 Video: Britský vynálezce Richard Browning představil...

Pes se zasekl v odtokové trubce, hledali ho pět dní

-

dnes 09:13 Příběh se šťastným koncem se odehrál před několika dny...

Než aby zmeškal, raději šel do práce 20 kilometrů pěšky. Od zaměstnavatele dostal nové auto

-

dnes 06:09 Americký student Walter Carr získal po dlouhé době...

Američan vytváří hypnotizující pohyblivé sochy z oceli

-

včera 19:08 Video: Američana Anthonyho Howea fascinuje vítr a...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Počasí Téma Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby
Ochrana údajů