Koktejl

Mýtus na kolejích projíždí republikou

19.5.2005 16:56 Na současné poměry opravdu úctyhodný počet šestnácti vozů soupravy historického Orient-Expressu dorazil ve čtvrtek asi třicet minut po poledni při své cestě z Vídně přes Prahu do Paříže na nádraží v Břeclavi. Vlak, který proslavila svým detektivním románem Agatha Christie jezdil původně na trase mezi Londýnem a Istanbulem.

Vyřazenou soupravu odkoupil postupně na různých aukcích milionář James Sherwood a po rekonstrukci původních vozů sestavil vlak podle historické podoby. V současnosti jezdí pod novým označením Venice Simplon-Orient-Express na různé výletní cesty po Evropě, a protože se trasy mění, čtyřikrát za rok zajíždí také na naše území. Poprvé se tak stalo v roce 1994.

Svezení vlakem je vyhrazeno spíše pro movité zájemce. Jedna cesta z Benátek do Paříže stojí kolem sedmdesáti tisíc korun. Za to ale má cestující nárok na nejvyšší komfort v soupravě lůžkových, jídelních a zábavních vozů.

Vlak se stal turistickou atrakcí a při zastavení v Břeclavi bylo za okny soupravy nemálo cestujících z Asie. Po počátečních rozpacích a nahodilém výběru lokomotiv v poslední době i České dráhy reagují na prestiž vlaku a místo provozem notně poznamenaných lokomotiv se snaží zařadit do čela unikátní soupravy alespoň čistou a pro oči neodpuzující lokomotivu.

"Bylo načase, ten vlak opravdu budí všude pozornost a dát tam zašlou lokomotivu je dokonalá antireklama," potvrdil jeden z přihlížejících železničářů. Vlak odjel z Břeclavi na další pouť přes Brno, Havlíčkův Brod do Prahy, která je jednou ze zastávek pro cestující.  

miv, Právo

nahoru

Koktejl:

Indičtí lékaři pacientovi úspěšně odoperovali údajně největší mozkový nádor na světě

-

dnes 03:00 Video: Týmu neurochirurgů z indické Bombaje se minulou...

V Olomouci se konaly soutěže v pojídání tlačenky a špekáčků, obě mají stejného vítěze

-

včera 17:52 Video: Své pověsti maxijedlíka nezůstal nic dlužen v...

Z mysteriózního opuštěného letadla se stala turistická atrakce

-

včera 14:03 Nechtěná turistická atrakce se stala z opuštěného...

Strážník pohotově chytil dítě padající ze třetího patra

-

včera 08:24 Video: Ve správný čas a na správném místě se nacházeli...

Trump přiznal svou pleš, snaží se ji vehementně zamaskovat

-

23.2. 18:13 Americký prezident Donald Trump veřejně připustil, že...

Půlka tváře černá, druhá šedivá. Internet okouzlila roztomilá kočičí chiméra

-

23.2. 16:20 Jmenuje se Narnia, ještě jí není ani jeden rok a už se...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Kariéra Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby