Krimi

Vrah z bohnické léčebny již pět let na útěku

12.5.2005 14:10 Policie opět žádá veřejnost o pomoc v pátrání po odsouzeném vrahovi Josefu Suchanovi, který před pěti lety opustil bohnickou psychiatrickou léčebnu v Praze, kde měl nařízenou ochrannou léčbu. Od té doby se skrývá, možná mimo území České republiky.

"Jmenovaný muž byl v roce 1993 pravomocně odsouzen k trestu odnětí svobody v délce trvání deset let za spáchání trestného činu vraždy a krádeže a byla mu nařízena ochranná sexuologická léčba ústavní formou. Tu muž nastoupil v Praze-Bohnicích. V květnu roku 2000 ale z ústavu odešel..." uvedl policejní mluvčí Ladislav Bernášek.

Suchan zavraždil v roce 1992 sedmnáctiletou Silvii Piazzovou z Višňové na Příbramsku. Po odpykání dvou třetin trestu vrchní soud rozhodl o Suchanově přemístění do Psychiatrické léčebny v Praze-Bohnicích. Nařídil mu sexuologickou ochrannou ústavní léčbu. V léčebně měl oficiálně povolené vycházky a toho využil k útěku.

Pracovníci léčebny mu vydali občanský průkaz, protože v zákoně není uvedena ochranná ústavní léčba jako důvod pro nevydání dokladů. Suchan si tak mohl v klidu opatřit i cestovní pas.

Je možné, že Suchan se zdržuje i mimo území České republiky a o spolupráci byl proto požádán Interpol. Veškeré poznatky k hledanému je možné sdělit přímo kriminalistům na telefonních číslech : 974 853 543 a 974 858 100.

Novinky

nahoru

Krimi:

Mladý řidič u Milevska narazil do stromu, na místě zemřel

-

dnes 08:11 Při dopravní nehodě u Milevska na Písecku zahynul v...

Za skladování zakázané munice ve Vrběticích nikdo potrestán nebude

-

včera 19:07 Osvobozující rozsudek v případu skladování údajně...

Za pobodání expřítelkyně v Litvínově půjde Němec na pět let do vězení

-

včera 19:01 Ústecký krajský soud poslal na pět let do vězení...

Na řidičku v Jihlavě někdo střílel z protijedoucího vozu, útok nepřežila

-

včera 16:15 aktualizováno Policie v Jihlavě vyšetřuje násilný...

Soud požádal Vězeňskou službu o posouzení Janouškova stavu

-

včera 15:11 Krajský soud v Brně požádal Generální ředitelství...

V Rokytnici nad Jizerou zemřel chodec po střetu s pluhem

-

včera 13:53 Šestasedmdesátiletý muž zemřel v pátek krátce před...Stalo se Domácí Vánoce Vaše zprávy Zahraniční Krimi Sport Kultura Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Kariéra Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby