Krimi

Vrah z bohnické léčebny již pět let na útěku

12.5.2005 14:10 Policie opět žádá veřejnost o pomoc v pátrání po odsouzeném vrahovi Josefu Suchanovi, který před pěti lety opustil bohnickou psychiatrickou léčebnu v Praze, kde měl nařízenou ochrannou léčbu. Od té doby se skrývá, možná mimo území České republiky.

"Jmenovaný muž byl v roce 1993 pravomocně odsouzen k trestu odnětí svobody v délce trvání deset let za spáchání trestného činu vraždy a krádeže a byla mu nařízena ochranná sexuologická léčba ústavní formou. Tu muž nastoupil v Praze-Bohnicích. V květnu roku 2000 ale z ústavu odešel..." uvedl policejní mluvčí Ladislav Bernášek.

Suchan zavraždil v roce 1992 sedmnáctiletou Silvii Piazzovou z Višňové na Příbramsku. Po odpykání dvou třetin trestu vrchní soud rozhodl o Suchanově přemístění do Psychiatrické léčebny v Praze-Bohnicích. Nařídil mu sexuologickou ochrannou ústavní léčbu. V léčebně měl oficiálně povolené vycházky a toho využil k útěku.

Pracovníci léčebny mu vydali občanský průkaz, protože v zákoně není uvedena ochranná ústavní léčba jako důvod pro nevydání dokladů. Suchan si tak mohl v klidu opatřit i cestovní pas.

Je možné, že Suchan se zdržuje i mimo území České republiky a o spolupráci byl proto požádán Interpol. Veškeré poznatky k hledanému je možné sdělit přímo kriminalistům na telefonních číslech : 974 853 543 a 974 858 100.

Novinky

nahoru

Krimi:

V kontejneru v Teplicích se zřejmě našly lidské ostatky

-

dnes 21:53 Video: aktualizováno Ústečtí krajští kriminalisté...

Na muže na Kladensku spadlo auto, na místě zemřel

-

dnes 18:46 Video: Na staršího muže spadlo ve čtvrtek odpoledne ve...

Lupiči přepadli Švandovo divadlo v Praze, vrátného přivázali v hledišti

-

dnes 15:38 Video: Pražští kriminalisté vyšetřují loupežné...

Na vnitru odvolali šéfa sportovních střelců, s jeho odsouzením to prý nesouvisí

-

dnes 15:33 Ředitel Centra sportu Ministerstva vnitra Jiří Beran...

Policie bude opět hlídkovat v hybridu BMW i8, tentokrát na Plzeňsku

-

dnes 13:24 Policie opět testuje hybridní auto BMW i8, který...

Policie zasahovala v dopravním podniku v Liberci

-

dnes 13:15 aktualizováno Detektivové Národní centrály proti...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby