Krimi

Kvůli stokoruně zlomil osmdesátileté ženě ruku

5.5.2005 16:12 Za to, že loni 6. listopadu obral osmdesátiletou Jiřinu Černochovou o kabelku se 110 korunami a zlomil jí přitom ruku, dostal osmnáctiletý Miroslav Bongilaj šest let a dva měsíce vězení. Rozhodl o tom ve čtvrtek ostravský krajský soud.

Protože mladík už byl v podmínce kvůli krádežím a vydírání, za mřížemi  má strávit více než sedm let. K přepadení, z nějž se stará paní dodnes vzpamatovává a léčí, došlo ve Sviadnově na Frýdecko-Místecku, kam důchodkyně z Ostravy pravidelně jezdí udržovat místo posledního odpočinku svého zesnulého manžela.

"Vracela jsem se ze hřbitova po lávce přes Ostravici, na které stáli čtyři Romové. Jeden z nich mi sáhl po kabelce a začal tahat," vzpomíná důchodkyně na událost. "Poškozená, která svírala kabelku v rukou, upadla na kolena a začala se o ni s obžalovaným přetahovat," popsala soudkyně s tím, že žena utrpěla zlomeninu pažní kosti a oděrky na nohou.

Asi měsíc měla ruku zafixovánu v sádře a dodnes má bolesti a problémy s pohyblivostí. Policie Miroslava Bongilaje dopadla během několika hodin a ten se pod tíhou důkazů přiznal. Proti rozsudku se ale okamžitě odvolal, protože mu trest připadá přísný.

Rodině se výška trestu nelíbí

Také jeho rodiče nesli trest velmi nelibě. "Dostal tolik, jako by někoho zabil," rozčilovala se na chodbě soudu jeho matka. Vzhledem ke způsobení těžké zdravotní újmy hrozil obžalovanému trest v rozmezí pěti až dvanácti let. Soud ale přihlédl k řadě polehčujících okolností, především k nízkému věku obžalovaného a také k tomu, že si navíc bude muset odsedět i předchozí podmíněný trest.

Přepadená důchodkyně, která se jednání účastnila, označila verdikt soudu za spravedlivý. "Pro něho je to určitě hodně, ale zavinil si to sám," řekla.

hon, Právo

nahoru

Krimi:

Mercedes se na Plzeňsku srazil s fabií, záchranáře zalarmoval nový systém eCall

-

dnes 18:00 Video: Nový systém automatického volání o pomoc eCall...

Otec se snažil zachránit čtyřletého syna v jezeře Benedikt v Mostě, sám utonul

-

dnes 16:54 Tragédie se stala ve čtvrtek po poledni na jezeře...

Expolicista hrál s nezletilými svlékací prší, u soudu dostal čtyřletou podmínku

-

dnes 15:41 Se čtyřletou podmínkou odešel ve čtvrtek bývalý...

Nikdy jsem ji nechtěl zabít, hájil se u soudu muž, který pobodal expřítelkyni

-

dnes 15:20 Se slzami v očích přišel ve středu odpoledne ke...

Muž v Brně odnášel ženu do křoví. Zachránil ji soused

-

dnes 14:54 Video: Pokusem o znásilnění skončila v neděli cesta...

Za znásilnění a zneužití dětí dostal ředitel domu mládeže podmínku

-

dnes 14:51 Někdejší ředitel novojičínského Střediska volného času...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Počasí Téma Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby
Ochrana údajů