Krimi

Kvůli stokoruně zlomil osmdesátileté ženě ruku

5.5.2005 16:12 Za to, že loni 6. listopadu obral osmdesátiletou Jiřinu Černochovou o kabelku se 110 korunami a zlomil jí přitom ruku, dostal osmnáctiletý Miroslav Bongilaj šest let a dva měsíce vězení. Rozhodl o tom ve čtvrtek ostravský krajský soud.

Protože mladík už byl v podmínce kvůli krádežím a vydírání, za mřížemi  má strávit více než sedm let. K přepadení, z nějž se stará paní dodnes vzpamatovává a léčí, došlo ve Sviadnově na Frýdecko-Místecku, kam důchodkyně z Ostravy pravidelně jezdí udržovat místo posledního odpočinku svého zesnulého manžela.

"Vracela jsem se ze hřbitova po lávce přes Ostravici, na které stáli čtyři Romové. Jeden z nich mi sáhl po kabelce a začal tahat," vzpomíná důchodkyně na událost. "Poškozená, která svírala kabelku v rukou, upadla na kolena a začala se o ni s obžalovaným přetahovat," popsala soudkyně s tím, že žena utrpěla zlomeninu pažní kosti a oděrky na nohou.

Asi měsíc měla ruku zafixovánu v sádře a dodnes má bolesti a problémy s pohyblivostí. Policie Miroslava Bongilaje dopadla během několika hodin a ten se pod tíhou důkazů přiznal. Proti rozsudku se ale okamžitě odvolal, protože mu trest připadá přísný.

Rodině se výška trestu nelíbí

Také jeho rodiče nesli trest velmi nelibě. "Dostal tolik, jako by někoho zabil," rozčilovala se na chodbě soudu jeho matka. Vzhledem ke způsobení těžké zdravotní újmy hrozil obžalovanému trest v rozmezí pěti až dvanácti let. Soud ale přihlédl k řadě polehčujících okolností, především k nízkému věku obžalovaného a také k tomu, že si navíc bude muset odsedět i předchozí podmíněný trest.

Přepadená důchodkyně, která se jednání účastnila, označila verdikt soudu za spravedlivý. "Pro něho je to určitě hodně, ale zavinil si to sám," řekla.

hon, Právo

nahoru

Krimi:

Vůz na Plzeňsku prolétl svodidly a skončil na střeše, řidička na místě zemřela

-

včera 20:52 Ke smrtelné nehodě došlo v sobotu večer u Kralovic na...

Muž hrozil v bance zbraní a chtěl peníze. Chytili ho, než stihl s lupem utéct

-

včera 19:55 Video: Až 12 let vězení hrozí lupiči, který v pátek...

Smrtelná nehoda zastavila vlaky na trati z Prahy na Drážďany

-

včera 19:37 Neznámý člověk zemřel v sobotu v podvečer poté, co ho...

Na Opavsku zemřel senior po nárazu auta do stromu

-

včera 17:07 Sedmasedmdesátiletý muž zemřel v sobotu ráno při...

Neuvěřitelný manévr hazardérky za volantem u Českého Těšína řeší policie

-

včera 13:17 Video: Doslova hazardérský kousek předvedla v pátek...

Zdrogovaný řidič ujížděl policistům, jeho audi zběsilou jízdu nevydrželo

-

včera 12:23 Video: Podezřelá jízda postaršího vozidla Audi...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Kariéra Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby