Domácí

ODS navrhuje možnost rozpustit Sněmovnu

21.4.2005 13:49 Občanští demokraté navrhují, aby poslanci měli možnost hlasovat o rozpuštění dolní parlamentní komory v případech vládní krize. Hlasování by ale vždy měla předcházet demise vlády a návrh prezidenta na rozpuštění komory. Pro návrh by pak musela zvednout ruku nadpoloviční většina poslanců. Příslušnou novelu Ústavy předloží ODS v Senátu.

Místopředseda ODS Petr Nečas nepředpokládá, že by předloha mohla celým legislativním procesem projít do konce stávajícího volebního období.

"Je to zákon, který spíše směřuje na další volební období, než aby řešil aktuální politickou situaci v řádu dnů nebo týdnů," řekl Nečas.

ODS přitom soudí, že současná vládní krize vyústila v politickou frašku a poškozuje politickou kulturu v ČR. "Několikaměsíční neschopnost donutit zkompromitovaného premiéra k odstoupení a vyhrocené vnitřní boje jsou výrazem nezodpovědnosti a neprofesionality koaličních stran," řekl Nečas.

Dodal, že Jiří Paroubek, jako sociálními demokraty navržený premiér, je jen loutkou Stanislava Grosse, podobně jako František Bublan na vnitru. "ČSSD přitom kapitulovala před lidovci výměnou za udržení svých křesel a totální ztrátu tváře," řekl Nečas.

ČTK

nahoru

Domácí:

Zákony z roku 1919 vláda rušit nechce. Vyhlášky o Rakousku-Uhersku budou platit dál

-

dnes 12:51 Kabinet premiéra Andreje Babiše (ANO) nesouhlasí s...

Malá po schůzce se Zemanem: Na střet zájmů ani na vzdělání se neptal

-

dnes 12:43 Video: Prezident Miloš Zeman v pondělí v Lánech přijímá...

Dávky ve stravenkách dělají z chudých ještě chudší

-

dnes 11:28 Čtyřicetiletá matka tří dětí z Prahy dostává polovinu...

Jihočeským lídrem ODS do voleb je bývalý ministr obchodu Kuba

-

dnes 10:58 Občanští demokraté půjdou do říjnových komunálních...

Ústavní soud odmítl Bakalovu stížnost kvůli Knihovně Václava Havla

-

dnes 10:31 aktualizováno Podnikatel Zdeněk Bakala neuspěl u...

Na Malou běží kampaň, ministr je spíš manažer než odborník, míní Babiš

-

dnes 10:25 Nominaci poslankyně ANO Taťány Malé na post ministryně...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Počasí Téma Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby
Ochrana údajů