Domácí

ODS navrhuje možnost rozpustit Sněmovnu

21.4.2005 13:49 Občanští demokraté navrhují, aby poslanci měli možnost hlasovat o rozpuštění dolní parlamentní komory v případech vládní krize. Hlasování by ale vždy měla předcházet demise vlády a návrh prezidenta na rozpuštění komory. Pro návrh by pak musela zvednout ruku nadpoloviční většina poslanců. Příslušnou novelu Ústavy předloží ODS v Senátu.

Místopředseda ODS Petr Nečas nepředpokládá, že by předloha mohla celým legislativním procesem projít do konce stávajícího volebního období.

"Je to zákon, který spíše směřuje na další volební období, než aby řešil aktuální politickou situaci v řádu dnů nebo týdnů," řekl Nečas.

ODS přitom soudí, že současná vládní krize vyústila v politickou frašku a poškozuje politickou kulturu v ČR. "Několikaměsíční neschopnost donutit zkompromitovaného premiéra k odstoupení a vyhrocené vnitřní boje jsou výrazem nezodpovědnosti a neprofesionality koaličních stran," řekl Nečas.

Dodal, že Jiří Paroubek, jako sociálními demokraty navržený premiér, je jen loutkou Stanislava Grosse, podobně jako František Bublan na vnitru. "ČSSD přitom kapitulovala před lidovci výměnou za udržení svých křesel a totální ztrátu tváře," řekl Nečas.

ČTK

nahoru

Domácí:

Zeman: Dokud bude vyjednávat, nedávám Babišovi žádný limit

-

včera 21:45 Dokud bude premiér Andrej Babiš (ANO) vyjednávat o...

Na důchody loni šlo 404 miliard

-

včera 19:48 Česká správa sociálního zabezpečení (ČSSZ) loni na...

Ze stravenek „pro socky” se stává byznys, končí u překupníků

-

včera 17:59 Část poukázek, v nichž úřady práce od prosince...

V Plzni byl k vidění československý vládní speciál, jezdil v něm Gottwald i Zápotocký

-

včera 17:34 Video: Unikátní Škoda VOS (vládní osobní speciál), ve...

Hrdost Čechů roste, poraženectví přiznává nejméně lidí za 25 let

-

včera 16:33 Podle drtivé většiny české veřejnosti je nutné bránit...

V Beskydech kácejí stromy na repliku vyhořelého kostela v Gutech

-

včera 15:50 Video: V plném proudu je těžba stromů na stavbu...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Kariéra Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby