Krimi

Mladíci dostali za ubodání taxikáře 14 a 10 let

15.4.2005 15:27 Krajský soud v Českých Budějovicích potrestal v pátek dva mladíky za vraždu taxikáře. Jednadvacetiletý Josef Marek dostal čtrnáct let, o sedm měsíců starší Petr Tříška deset let.

"Byl to velmi brutální útok a je zřejmé, že musel trvat velmi dlouho. Šlo o sedmnáct bodnořezných ran, které směřovaly na krk a hrudník oběti. Není ani vyloučeno, že obžalovaný Marek útočil nožem na tělo i poté, co ho odtáhl do kukuřičného pole," uvedl v odůvodnění rozsudku předseda trestního senátu Roman Bárta.

K účasti Tříšky na činu mimo jiné poznamenal, že ačkoli důkazy jeho účast na fyzickém ataku neprokázaly, je nezpochybnitelné, že neučinil nic proto, aby mu zabránil. "Naopak se spolupodílel na rozdělování lupu a na zahlazování stop tohoto velmi hrůzného činu," poznamenal Bárta.

Součástí trestu je odškodnění manželky a dvou synů oběti ve výši 240 tisíc korun pro každého a náhrada škody na ukradeném voze, mobilním telefonu a náklady na pohřeb. S ostatními požadavky v objemu několika miliónů korun soud odkázal pozůstalé na řízení ve věcech občansko právních.

Všichni si ponechali zákonnou lhůtu pro podání odvolání. Synové zavražděného taxikáře tresty označili za nedostatečné. "Máme k dispozici celý vyšetřovací spis. Šlo o předem plánovanou úkladnou vraždu. Jsme přesvědčeni, že s tímto úmyslem už do jižních Čech přijeli," řekl jeden z nich, Milan Kněžíček.

Petr Pokorný, Novinky, Právo

nahoru

Krimi:

Hasiči likvidují na Berounsku požár lesa na kopci, v akci jsou i vrtulníky

-

dnes 17:45 Video: Několik desítek hasičů bojuje s požárem u obce...

Útočník v pražském Sherwoodu šel sokovi nožem po krku, trefil ruku a zmizel

-

dnes 17:23 Pražští policisté dopadli v pondělí...

Chytil mě do kravaty a chtěl mě vytáhnout z auta, řekl řidič o policistovi z Plzně

-

dnes 15:18 Audio: Výpovědí poškozeného řidiče Josefa Vávry...

Na Plzeňsku hořely hektary lesa

-

dnes 14:01 aktualizováno S rozsáhlým požárem lesa od úterního...

Cizinec v BMW ujížděl Prahou. V křižovatce ho smetlo auto

-

dnes 13:23 Video: Nehodou skončilo pondělní policejní...

O vyjednávání nic nevím, řekla Němcová soudu v kauze Nečasové a poslaneckých trafik

-

dnes 11:27 Kauza tzv. trafik pro poslance, ve které jsou...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Počasí Téma Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby
Ochrana údajů