Domácí

Důvěryhodnost Grosse a Kalouska se dál propadá

13.4.2005 16:25 Vládní krize ubírá jejím hlavním aktérům na důvěryhodnosti. Premiérovi a předsedovi ČSSD Stanislavu Grossovi v březnu podle CVVM důvěřovalo jen 19 procent dotázaných, v lednu to bylo 38 procent. Podobně je na tom i šéf KDU-ČSL Miroslav Kalousek. V březnu mu důvěřovalo jen 20 procent lidí, v lednu přitom 30 procent.

Nejdůvěryhodnějším politikem angažovaným v nějaké straně je nyní ministr financí Bohuslav Sobotka (ČSSD), podle CVVM mu věří 38 procent lidí. Na druhém místě žebříčku popularity se umístili předseda ODS Mirek Topolánek a primátor hl. m. Prahy Pavel Bém (shodně 35 %). 

Následuje ministr zahraničí Cyril Svoboda (34 %), místopředseda Sněmovny Ivan Langer (32 %) a šéf Sněmovny Lubomír Zaorálek s 30 procenty.

V porovnání s předcházejím měřením propadla nejvíce důvěra lidí v premiéra Stanislava Grosse. Naopak výraznější nárůst důvěry byl zaznamenán u Sobotky, kterému důvěřuje o 11 procent lidí více než v lednu.

Novinky

nahoru

Domácí:

Jako bych slyšel Okamuru, káral Dolejš Filipa

-

dnes 05:22 V otázce, zdali nominace Miroslava Pocheho do čela...

Invalidní vozík změnili na trojkolku

-

včera 20:13 Jmenuje se Bikedoo a vozíčkářům už brzy umožní, aby si...

Paroubek trvá na kandidatuře do Senátu, i když ho vedení ČSSD nechce

-

včera 18:57 aktualizováno Někdejší premiér a předseda ČSSD Jiří...

Labutě si letos užívají výjimečný babyboom

-

včera 18:00 Tolik labutích mláďat jako v letošní sezóně...

Ombudsmanka Šabatová dostala nejvyšší francouzské vyznamenání

-

včera 17:16 Veřejná ochránkyně práv Anna Šabatová obdržela...

Klokan Zuzaňák už je doma

-

včera 15:59 Zhruba po týdnu urputného snažení se královéhradeckým...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Počasí Téma Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby
Ochrana údajů