Koktejl

Miloš Zeman míchal na zabíjačce škvarky

9.4.2005 16:55 Zatímco špičky současného vedení ČSSD mají obavy, jak bude vypadat nová česká vláda, bývalí ministři vlády Miloše Zemana měli v sobotu zcela jiné starosti. Na slováckém statku exministra zemědělství Jana Fencla nedaleko Hodonína, si dali dostaveníčko všichni, kteří stáli v čele státu po Zemanově boku, a společně ochutnávali zabíjačkové speciality.

Na setkání, kterého se účastnila řada bývalých špičkových politiků, přijel z Vysočiny i expremiér Miloš Zeman - vypadal odpočatě a hýřil vtipem. "Tohle není zabíjačka politiků, ale prasátka. Jak však říká staré české přísloví, každá svině svého řezníka najde," poznamenal Miloš Zeman, který podotkl, že na statku se sešli poslední úspěšní politici ČSSD.

Přestože pršelo a počasí připomínalo spíš chladný podzim, Miloš Zeman šel ke kotli, kde se škvařily škvarky, a sám se na chvíli ujal i míchání, když na něj jiná práce nezbyla. "Je to potřeba míchat odspodu, aby se to nepřichytlo," uvedl znalecky expremiér za současného přikyvování Jana Fencla, který zabíjačku v netradičním čase připravil pro své přátele z politiky.

"Tady se neděje žádné politikaření, ale pozval jsem jen pár přátele na soukromou akci. Nikdo si tu na nic nehraje, a tak se tu scházíme v holínkách a oblečení, které do politiky nepatří. Jde nám jen o to, abychom se jako přátelé sešli a pobavili," uvedl exministr zemědělství.

A co bývalí ministři a premiér ochutnávali? Především to byl ovar s jablkovým křenem, vepřový jazyk, srdce a další upravené vnitřnosti či masové speciality, které upravovali řezníci, z nichž se někteří honosí akademickými tituly. Na pití pak k mastnému jídlu nemohlo chybět pivo a samozřejmě slivovice či domácí víno z jižní Moravy.

Petr Knötig, Právo

nahoru

Koktejl:

V Olomouci se konaly soutěže v pojídání tlačenky a špekáčků, obě mají stejného vítěze

-

dnes 17:52 Video: Své pověsti maxijedlíka nezůstal nic dlužen v...

Z mysteriózního opuštěného letadla se stala turistická atrakce

-

dnes 14:03 Nechtěná turistická atrakce se stala z opuštěného...

Strážník pohotově chytil dítě padající ze třetího patra

-

dnes 08:24 Video: Ve správný čas a na správném místě se nacházeli...

Trump přiznal svou pleš, snaží se ji vehementně zamaskovat

-

včera 18:13 Americký prezident Donald Trump veřejně připustil, že...

Půlka tváře černá, druhá šedivá. Internet okouzlila roztomilá kočičí chiméra

-

včera 16:20 Jmenuje se Narnia, ještě jí není ani jeden rok a už se...

Tuleň se zaklínil do létajícího talíře, bez pomoci by údajně nepřežil

-

včera 12:07 Video: Příběh s dobrým koncem zažila samice tuleně,...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Kariéra Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby