Domácí

Meteorologové varují před vzestupem hladin řek

9.4.2005 15:37 Meteorologové opět varují před vzestupem hladin řek. Během sobotního odpoledne a v noci na neděli by mělo trvaleji pršet. Zvednout by se mohly zejména hladiny řek v oblasti Beskyd, tedy v povodí Olše, Odry a Bečvy.

Hladiny toků by tam mohly dosáhnout prvního, ojediněle druhého stupně povodňové aktivity. ČTK o tom dnes informoval Český hydrometeorologický ústav.

Jeho upozornění platí od dnešních 13:00 do pondělních 10:00. Srážky provázejí studenou frontu, která postupuje ze střední Evropy k severovýchodu. Vytrvalý déšť by měl ustávat ve druhé polovině noci na neděli.

V jižních a východních Čechách meteorologové očekávají, že spadne do deseti milimetrů, na horách do 20 milimetrů. Na Moravě a ve Slezsku do 15 milimetrů a v Jeseníkách a Beskydech mezi 20 a 30 milimetry vody na metr čtvereční. Na hřebenech hor budou srážky sněhové, v Beskydech dešťové.

Kromě zmíněných řek v Beskydech meteorologové upřesňují, že se v Krkonoších po přechodu srážek z dešťových na sněhové zastavil vzestup hladin řek a nyní kolísají na úrovni prvního stupně povodňové aktivity. Zvýšené hladiny se přesouvají do dolních úseků řek. Na vzestupu je Labe a Jizera.

ČTK

nahoru

Domácí:

Odbory Českého rozhlasu odmítají plánované škrty, odejít má stovka zaměstnanců

-

dnes 19:41 aktualizováno Odbory Českého rozhlasu (ČRo) žádají,...

Pražské hroby zlevní až o dvacet procent

-

dnes 17:22 Cena za pronájem hrobu v Praze zlevní až o dvacet...

Nové bezpečnostní sloupky pomůžou policii s bojem proti terorismu

-

dnes 16:31 Výsuvné sloupky nahradily na třech místech v Praze...

Okamurova SPD dostala pokutu 100 tisíc od úřadu, který hlídá hospodaření stran

-

dnes 14:01 aktualizováno Pokutu ve výši 100 tisíc korun udělil...

Foldyna: ČSSD musí sednout za kulatý stůl, jinak skončíme ve škarpě

-

dnes 12:29 Místopředseda ČSSD Jaroslav Foldyna varuje před...

Zastánce postižených Krása pomohl s programem pro komunální volby Okamurově SPD

-

dnes 12:09 Předseda Národní rady osob se zdravotním postižením...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Počasí Téma Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby
Ochrana údajů