Domácí

Meteorologové varují před vzestupem hladin řek

9.4.2005 15:37 Meteorologové opět varují před vzestupem hladin řek. Během sobotního odpoledne a v noci na neděli by mělo trvaleji pršet. Zvednout by se mohly zejména hladiny řek v oblasti Beskyd, tedy v povodí Olše, Odry a Bečvy.

Hladiny toků by tam mohly dosáhnout prvního, ojediněle druhého stupně povodňové aktivity. ČTK o tom dnes informoval Český hydrometeorologický ústav.

Jeho upozornění platí od dnešních 13:00 do pondělních 10:00. Srážky provázejí studenou frontu, která postupuje ze střední Evropy k severovýchodu. Vytrvalý déšť by měl ustávat ve druhé polovině noci na neděli.

V jižních a východních Čechách meteorologové očekávají, že spadne do deseti milimetrů, na horách do 20 milimetrů. Na Moravě a ve Slezsku do 15 milimetrů a v Jeseníkách a Beskydech mezi 20 a 30 milimetry vody na metr čtvereční. Na hřebenech hor budou srážky sněhové, v Beskydech dešťové.

Kromě zmíněných řek v Beskydech meteorologové upřesňují, že se v Krkonoších po přechodu srážek z dešťových na sněhové zastavil vzestup hladin řek a nyní kolísají na úrovni prvního stupně povodňové aktivity. Zvýšené hladiny se přesouvají do dolních úseků řek. Na vzestupu je Labe a Jizera.

ČTK

nahoru

Domácí:

Jih Česka zasypává příval sněhu, srážky ustanou až v neděli ráno

-

včera 20:35 Varování meteorologů před přívaly sněhu na jihu Česka...

Sociální demokracie: Tři scénáře pro restart

-

včera 18:12 O restart po volebním debaklu se pokusí ČSSD v neděli...

Dolejš: Babišovu vládu podpoříme, ale do exekutivy se cpát nechceme

-

včera 17:00 KSČM s ANO vládnout nechce, ale na druhý pokus ji...

Konec února bude chladný a v polovině března má ještě sněžit

-

včera 14:32 Konec února bude provázet chladné počasí, kdy budou...

Češka v tanzanském sirotčinci: Děti se diví, že je nebiju

-

včera 12:11 Ještě se můžu otočit a jet domů, běželo hlavou Marii...

Meteorologové varují před intenzivním sněžením

-

včera 11:03 V sobotu odpoledne a v noci na neděli začne v Česku od...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Kariéra Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby