AutoMoto

Renault obnovil spolupráci s Volvem ve Skandinávii

3.4.2003 20:24 Francouzská automobilka Renault obnovila komerční spojení se švédskou Volvo Cars, které jí umožňuje napojit se na prodejní síť této švédské automobilky ve Skandinávii. Vyplývá to ze čtvrtečního prohlášení Renaultu.

Obě firmy prodloužily dohodu na pět let s platností od 1. června. Dohodu o spolupráci ve Švédsku, Norsku, Dánsku a Finsku automobilky poprvé podepsaly v roce 1983.

Renault, čtvrtý největší výrobce aut v Evropě, podle obnovené dohody vytvoří podnik s názvem Renault Nordic se sídlem v centrále Volvo Cars ve švédském Göteborgu. Nová firma bude koordinovat marketingové, poprodejní a další aktivity automobilky v regionu. Díky spojení se Renaultu podařilo od roku 1995 do roku 2002 zdvojnásobit prodej aut v regionu na 670 000 vozů. Spolupráce přináší oběma firmám také úspory ze sdílení zdrojů a logistických operací. Volvo je divizí americké automobilky Ford.

Renault zvýšil v loňském roce čistý zisk bez zahrnutí změn v účetnictví o 29 procent na 1,359 miliónu eur. Provozní zisk francouzské automobilky stoupl až o 90 procent na 896 milionů. Volvo, které je po firmě DaimlerChrysler druhým největším výrobcem nákladních automobilů na světě, vykázalo za čtvrté loňské čtvrtletí zisk před zdaněním 737 miliónů švédských korun (86,88 miliónu dolarů) po ztrátě 547 miliónů ve stejném období předchozího roku.

Novinky, ČTK

nahoru

AutoMoto:

McLaren předvedl nový výfuk z titanové slitiny. Má úžasný zvuk

dnes 12:03 Video: Mít doma McLaren je snem mnoha lidí. A ti, co ho...

Čína zmírní drakonické podmínky pro zahraniční automobilky

-

dnes 10:17 Dosud musely všechny nečínské automobilky vytvořit...

Hyundai věnoval hasičům výukový Tucson. Má odhalená kritická místa

-

dnes 09:01 Obrazem: Kdysi hasičům stačila sekera, dnes jsou...

Volvo XC90 je nejbezpečnější auto Velké Británie

-

dnes 08:22 Které auto je nebezpečnější? To, které má nejvíc...

Pagani plánuje elektro-supersport

-

včera 15:21 Italská automobilka Pagani nekončí s benzínovými...

Lexus ES: novinka, která vyřadí model GS

-

včera 13:59 Video: I pro Lexus je Čína extrémně důležitým trhem, a...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby