Koktejl

Adolf Born si oblíbil Turecko

17.3.2005 16:16 Už po první návštěvě Turecka se malíř, grafik a ilustrátor Adolf Born vrátil z této země nadšený. Místní kultura, zejména architektura, kuchyně i životní styl ho zcela uchvátily. Od té doby se do Turecka pravidelně vrací a mohl by tam i žít.

"Turecko je báječná země a vracím se sem přibližně jednou za čtyři roky. V Istanbulu bych mohl bez problémů bydlet. Turci s námi mají totiž velmi mnoho společného. Jejich životní styl i smysl pro humor je totožný s českým. Proto považuji Turky za nám nejbližší národ," uvedl Adolf Born.

"Ovšem důvodů, proč jsem se do Turecka zamiloval, je víc. Turci mají dokonalou kuchyni. Zvláště jejich úpravy veškerých druhů ryb jsou vynikající. Mají skvělou architekturu a jejich nádherné minarety působí velmi efektně. Posadit se v podvečer do istanbulské kavárny v klidné uličce a u šálku kávy se kochat pohledem na ty nádherné staré stavby je skutečným balzámem na duši," dodal.

Turecko blíže Evropě

Rovněž pečlivě sleduje diskusi o možném vstupu Turecka do Evropské Unie, přičemž zásadně odmítá, že Turecko do Evropy nepatří. "To je absolutní nesmysl, Turci měli být v Evropské unii už dávno. Vždyť jsou daleko evropštější než třeba Francouzi a Němci," domnívá se.

"Naopak dosavadní členské státy by měly vehementně usilovat o to, aby Turecko do Evropské unie vstoupilo. V současné době je totiž jedinou zemí, kterou lze nazvat hrází proti islámskému fundamentalismu," uvedl Born.

Ačkoliv jako většina lidí miluje teplo a slunce, jakožto malíř obdivuje zimu. "V zimě totiž každá barevná skvrna stonásobně vystupuje. Tento efekt nelze pozorovat například v létě, kdy je příroda pestrobarevná a jednotlivé barvy tak mají menší intenzitu. Jako člověk ovšem už toužím po jaru a létu, protože chladno mi nedělá dobře," usmál se Adolf Born, který 12. června oslaví pětasedmdesátku.

Korzo

nahoru

Koktejl:

Mráz, že se i na Sibiři diví. Teploty tam spadly na minus 65 stupňů

-

včera 15:46 Video: Obyvatelé několika oblastí Sibiře se potýkají s...

V budoucnu mají japonské vlaky štěkat jako psi

-

včera 14:05 Vědci ze země vycházejícího slunce údajně přišli na...

Ochránila ho svým tělem, matka s dítětem v náručí skočila z osmého patra hořícího domu

-

včera 13:15 Při požáru v ruském Petrohradu uvázla v osmém patře...

Během operace mu v těle nechali třinácticentimetrový skalpel, měl ho tam čtyři roky

-

včera 08:29 Jednašedesátiletý válečný veterán Glenford Turner z...

Vzácní tučňáci brýloví dovádějí ve venkovní expozici ústecké zoo

-

16.1. 20:01 Video: Jediný druh tučňáka, který hnízdí na pobřeží...

Filmový Borat drží slovo, za české recesisty zaplatil pokutu

-

16.1. 15:44 Britský herec Sacha Baron Cohen se sešel s šesticí...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Kariéra Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby