Ekonomika

Oskar loni utržil přes 13 miliard korun

23.2.2005 11:24 Mobilní operátor Oskar Mobil loni utržil 13,4 miliardy korun, což je téměř o čtvrtinu více, než v roce 2003. Hrubý provozní zisk stoupl o 43 procent na 4,1 miliardy korun. Údaje o čistém či hrubém zisku firma nezveřejňuje. Konkurenční operátor Eurotel měl loni výnosy 62,1 miliardy korun, T-Mobile zatím výsledky nezveřejnil.

Oskar loni přilákal 284 365 nových zákazníků a zvýšil tak jejich počet na 1,8 miliónu. Nárůst nových klientů byl ale nejnižší na trhu. Konkurenční T-Mobile zvýšil počet klientů o přibližně 410 tisíc, Eurotel si připsal 380 tisíc zákazníků.

Každý klient Oskara utratil v průměru 640 korun, tedy o čtyři koruny méně, než v předchozím roce. "Některý z našich tarifů využívá téměř polovina všech našich zákazníků, což považujeme za výsledek našeho zaměření na výhodné ceny a konkurenceschopné služby bez nutnosti písemných závazků," uvedla generální ředitelka Oskara Karla Stephensová. Podíl tarifních klientů loni stoupl o pět procentních bodů na 48 procent.

Z konkurenčních operátorů dosud výsledky oznámil Eurotel. Ten zvýšil tržby o procento na 29,5 miliardy korun, ale snížil zisk o devět procent na 6,6 miliardy korun. Celkem bylo na trhu na konci roku téměř 10,8 miliónu aktivních telefonů. Eurotel má 4,59 miliónu zákazníků, T-Mobile 4,36 miliónu.

ČTK

nahoru

Ekonomika:

Nezodpovědné, neobhajitelné. Analytici cupují návrh rozpočtu s deficitem 50 miliard

-

dnes 11:58 Navrhovat v době ekonomické konjunktury rozpočet se...

Obchody Albert v Česku loni zvýšily zisk na 170 miliónů Kč

-

dnes 11:22 Zisk obchodního řetězce Albert v Česku loni stoupl na...

Trump stupňuje obchodní válku, plánuje uvalit clo na další čínské zboží

-

dnes 06:10 Americký prezident Donald Trump požádal Úřad obchodního...

Audi dočasně povede dosavadní šéf prodeje

-

včera 14:55 aktualizováno Dozorčí rada Audi podle informací DPA...

Prazdroj rozšířil výrobu o třetinu, očekává růst exportu do Asie

-

včera 13:44 Video: Plzeňský Prazdroj rozšířil výrobu svého...

ČNB nezákonně odebrala licenci záložně WPB Capital, rozhodl soud

-

včera 12:40 Česká národní banka pochybila, když v roce 2014...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Počasí Téma Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby
Ochrana údajů