Krimi

Útok na směnárníky připomínal jatka

21.2.2005 17:42 Bez mrknutí oka přijal v pondělí 41letý Michal Nimrichter trest za loupež, kterým ho Krajský soud v Brně poslal do věznice s ostrahou na sedm a půl roku. Trest si vysloužil za to, že podle rozsudku v říjnu 2002 zaútočil železnou tyčí na dva směnárníky z Iráku, aby je obral o 736 800 korun.

Nimrichter vlákal své oběti v říjnu 2002 do kanceláře v autodílně, jejímž je spolumajitelem, pod záminkou, že jim vymění 24 tisíc euro. Vrhl se na ně se železnou tyčí, ale nepodařilo se mu je přemoci. Přestože oba skončili s vážnými poraněními, byli natolik duchapřítomní, že se stačili ubránit pomocí jiného nářadí, které našli pohozené v okolí.

Útočníkovi se nakonec nepodařilo ani získat peníze, které s sebou nesli na výměnu. Sám navíc skončil s vážným poraněním lebky. Oba Iráčané z jeho kanceláře uprchli a zavolali policii.

"Soud nemá sebemenší pochybnosti tom, že to byl právě obžalovaný, který oba muže vlákal do své kanceláře, kde je napadl. Na rozdíl od státního zástupce však senát nezastává názor, že šlo o pokus vraždy, ale jen o snahu zmocnit se peněz za každou cenu. Kdyby chtěl vraždit, opatřil by si jinou zbraň, než tyč," uvedl při zdůvodnění rozsudku předseda senátu Daniel Plšek.

Obžalovaný tvrdil, že se bránil

"To není pravda a já jsem nikoho nenapadl. Naopak to byli oni, kdo na mě zaútočili a snažili se mě jednak zabít a jednak obrat o peníze. Po celou dobu útoku mi šlo o život a taky jsem skončil s daleko vážnějším zraněním než oni a to o něčem svědčí," vypovídal Nimrichter, který po vyléčení odejel do Itálie, kde skončil ve vězení za převaděčství.

Soudci však tvrzení neuvěřili. Chyběly totiž i důkazy o tom, že eura na směnu měl u sebe. "Kdyby měli oba muži z Iráku zájem ho zabít, tak by si přinesli zbraň s sebou a nespoléhali by se na to, že něco najdou," doplnil předseda senátu. Proti rozsudku se Nimrichter na místě odvolal, státní zástupce si ponechal lhůtu na rozmyšlenou.

Petr Knötig, Právo

nahoru

Krimi:

Chatovou oblast na Vsetínsku ohrožoval požár

-

dnes 16:14 Pět jednotek hasičů zasahovalo v sobotu odpoledne u...

Muže v Dolních Břežanech uštkla mamba

-

dnes 16:14 Muže na okraji Dolních Břežan v okrese Praha-západ...

Na Prostějovsku usmrtil vlak člověka

-

dnes 12:42 aktualizováno Na Prostějovsku v sobotu ráno usmrtil...

Hasiči uhasili požár výrobní haly v Příbrami, škoda přesáhla 50 miliónů

-

dnes 08:07 aktualizováno Hasiči v sobotu ráno dohasili požár haly...

Čtyři lidé zemřeli při nehodě dodávky a osobního auta u Vodňan

-

dnes 07:17 aktualizováno Tragická dopravní nehoda se stala v...

Policejní octavie po nehodě v Praze narazila do lampy, pět zraněných

-

včera 23:03 Video: Při nehodě policejní octavie a fordu na pražské...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Počasí Téma Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby
Ochrana údajů