Domácí

Žena odškodné na Spolaně nevysoudila

4.2.2005 09:33 Padesát tisíc korun žádala u Okresního soudu v Mělníku Marie Štruplová po chemičce Spolana. Ta jí měla při havárii před čtyřmi lety způsobit zdravotní problémy. Soud v pátek žalobu zamítl.

Žena tvrdí, že při úniku chloru před čtyřmi lety se této chemikálie nadýchala a od té doby trpí zdravotními problémy. Za to požadovala zmíněnou částku. Zástupci chemičky u soudu potvrdili únik chloru s tím, že ale nemohl ženě způsobit potíže.

Několik desítek kilogramů chloru uniklo v areálu Spolany při provozní havárii 6. června 2001. Do půlhodiny ale chemička odvolala chemický poplach, protože hasiči nenaměřili nadměrné koncentrace chemikálií v ovzduší. Domácnost Štruplových je asi 500 metrů od areálu Spolany. S úniky chemikálií z chemičky mají údajně opakované špatné zkušenosti.

Požadavky na náhradu škod, se kterými se podnikatelé i jednotlivci obrátili na Spolanu, podle informací ČTK podnik vyřešil do konce roku 2003. Jednalo se o dva úniky chloru - v roce 2000, kdy ho způsobila mimořádná událost, a v roce 2002, kdy jej zavinily povodně. Požadavky na náhrady škod za rok 2000 podnik s výjimkou dvou případů. Celkem se v roce 2000 a 2002 obrátilo na Spolanu s požadavky o náhradu škody 36 podnikatelských subjektů a jednotlivců. V roce 2003 Spolana vyplatila na náhradě škod z let 2000 a 2002 přibližně 1,4 milionu Kč.

Novinky, ČTK

nahoru

Domácí:

Zeman po volbách nebude spěchat se svoláním Sněmovny, využije maximální lhůtu

-

dnes 16:29 Prezident Miloš Zeman chce využít maximální lhůtu,...

Zeman se pochlubil dřevěným samopalem na novináře, zásobník je z lahve Becherovky

-

dnes 15:53 Video: aktualizováno Prezident Miloš Zeman se na závěr...

Začínající učitel má o tisíce víc než kolegyně. Je jich málo

-

dnes 14:33 Dát se na kantořinu není z pohledu mladého muže...

České domácnosti jsou spokojeny nejvíce od roku 2013

-

dnes 14:26 Ekonomice se daří, platy rostou a lidí bez práce ubývá....

Člen volební komise v Pardubicích si musel převléknout nevhodné tričko

-

dnes 14:00 Video: aktualizováno V první den voleb do Sněmovny...

Unavený Babiš, útočný Zaorálek a monology místo diskuse, hodnotí experti předvolební debaty

-

dnes 12:23 Experti na politickou komunikaci si v rámci čtvrteční...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Kariéra Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby