Domácí

Žena odškodné na Spolaně nevysoudila

4.2.2005 09:33 Padesát tisíc korun žádala u Okresního soudu v Mělníku Marie Štruplová po chemičce Spolana. Ta jí měla při havárii před čtyřmi lety způsobit zdravotní problémy. Soud v pátek žalobu zamítl.

Žena tvrdí, že při úniku chloru před čtyřmi lety se této chemikálie nadýchala a od té doby trpí zdravotními problémy. Za to požadovala zmíněnou částku. Zástupci chemičky u soudu potvrdili únik chloru s tím, že ale nemohl ženě způsobit potíže.

Několik desítek kilogramů chloru uniklo v areálu Spolany při provozní havárii 6. června 2001. Do půlhodiny ale chemička odvolala chemický poplach, protože hasiči nenaměřili nadměrné koncentrace chemikálií v ovzduší. Domácnost Štruplových je asi 500 metrů od areálu Spolany. S úniky chemikálií z chemičky mají údajně opakované špatné zkušenosti.

Požadavky na náhradu škod, se kterými se podnikatelé i jednotlivci obrátili na Spolanu, podle informací ČTK podnik vyřešil do konce roku 2003. Jednalo se o dva úniky chloru - v roce 2000, kdy ho způsobila mimořádná událost, a v roce 2002, kdy jej zavinily povodně. Požadavky na náhrady škod za rok 2000 podnik s výjimkou dvou případů. Celkem se v roce 2000 a 2002 obrátilo na Spolanu s požadavky o náhradu škody 36 podnikatelských subjektů a jednotlivců. V roce 2003 Spolana vyplatila na náhradě škod z let 2000 a 2002 přibližně 1,4 milionu Kč.

Novinky, ČTK

nahoru

Domácí:

Matějská pouť láká na obří kolotoč, padací věž či na ponorku

-

dnes 12:54 Video: V Praze na Výstavišti o víkendu začala Matějská...

Klausovo centrum muselo vrátit statisíce insolvenčnímu správci

-

dnes 12:21 Občanské sdružení Centrum pro ekonomiku a politiku...

Česko se probudilo do mrazivého rána, teploty spadly i pod minus 20

-

dnes 09:35 aktualizováno Česko se v neděli probudilo do mrazivého...

Odvolat Okamuru? Poslanci ANO rozpolceni

-

dnes 04:00 Babišovi poslanci se dostali do delikátní situace....

Naganský expres míří do muzea

-

dnes 02:30 Záchrana „Naganského expresu“ se po několika letech...

Účastníci piety na pražském Újezdě varovali před plíživým návratem totality

-

včera 19:30 Před plíživým návratem totality a umělým rozdělováním...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Kariéra Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby