Ekonomika

Dluh Václava Fischera narostl o dalších 100 miliónů

31.1.2005 11:41 Bývalý senátor a šéf cestovní kanceláře Fischer dluží dalších 100 miliónů korun ve směnkách, kterými se zaručil za úvěr pro společnost Fischer Air. Rex Invest jeho závazky odkoupil. Už v pátek vyšlo najevo, že Fischer dluží téměř 400 miliónů korun společnostem Karla Komárka, které mu v roce 2003 pomohly odvrátit krach cestovní kanceláře.

"Část směnky byla splatná do 31. ledna 2003, druhá část do 31. března 2003. Tanže k částce 100 miliónů se přidala částka z prodlení, určitě to půjde do dalších miliónů," řekl Novinkám ředitel Rex Investu David Tumpach.

Fischer dluh odmítl s tím, že byl na směnkách pouze jako ručitel a mají jej splatit právě společnosti Karla Komárka, které jeho firmy převzaly. Fischera závazků za úvěry zbavovaly smlouvy, které mezi sebou on a Komárek uzavírali. "O jejich smlouvách nic nevím, na směnkách je podepsaná pan Fischer, tak jednám o zaplacení s ním," doplnil Tumpach.

Pokud by i tato pohledávka byla oprávněná, Fischerovy dluhy by se vyšplhaly na půl miliardy korun. Exekuci na Fischera navrhly už společnosti Karla Komárka Atlantik IB a K&K Capital Group. Požadují po něm 391 miliónů korun. [celá zpráva]

Tyto závazky měl Fischer původně ke Komerční bance, firmy je od ní odkoupily. Zástupci obou společností tvrdí, že Fischer závazek uznal, on sám ale s důvodem exekuce nesouhlasí a proti rozhodnutí se odvolal.

Novinky

nahoru

Ekonomika:

Kolem sochy sv. Václava v Praze by mohly opět jezdit tramvaje. Možná už za čtyři roky

-

dnes 16:59 Praha chystá změnu územního plánu, která řeší vedení...

Kancléř Mynář: Číňané budou v Česku dál investovat. Na osud poradce jsme se neptali

-

dnes 15:43 Čínská státní firma CITIC a CEFC Europe založí společný...

Křetínský jedná ve Francii o koupi levicového týdeníku

-

dnes 14:32 Společnost Czech Media Invest (CMI), kterou...

Stávka francouzských železničářů pokračuje. Macronova reforma prošla dolní komorou

-

dnes 14:20 Ve Francii ve čtvrtek pokračují stávky a protesty proti...

Letní dopravní peklo. Prahu čeká 30 velkých uzavírek

-

dnes 14:19 Video: Řidiče v metropoli v létě potrápí na tři desítky...

Procter & Gamble koupí divizi léčiv Merck za 86 miliard korun

-

dnes 13:14 Americký výrobce spotřebního zboží Procter & Gamble...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby