Ekonomika

Dluh Václava Fischera narostl o dalších 100 miliónů

31.1.2005 11:41 Bývalý senátor a šéf cestovní kanceláře Fischer dluží dalších 100 miliónů korun ve směnkách, kterými se zaručil za úvěr pro společnost Fischer Air. Rex Invest jeho závazky odkoupil. Už v pátek vyšlo najevo, že Fischer dluží téměř 400 miliónů korun společnostem Karla Komárka, které mu v roce 2003 pomohly odvrátit krach cestovní kanceláře.

"Část směnky byla splatná do 31. ledna 2003, druhá část do 31. března 2003. Tanže k částce 100 miliónů se přidala částka z prodlení, určitě to půjde do dalších miliónů," řekl Novinkám ředitel Rex Investu David Tumpach.

Fischer dluh odmítl s tím, že byl na směnkách pouze jako ručitel a mají jej splatit právě společnosti Karla Komárka, které jeho firmy převzaly. Fischera závazků za úvěry zbavovaly smlouvy, které mezi sebou on a Komárek uzavírali. "O jejich smlouvách nic nevím, na směnkách je podepsaná pan Fischer, tak jednám o zaplacení s ním," doplnil Tumpach.

Pokud by i tato pohledávka byla oprávněná, Fischerovy dluhy by se vyšplhaly na půl miliardy korun. Exekuci na Fischera navrhly už společnosti Karla Komárka Atlantik IB a K&K Capital Group. Požadují po něm 391 miliónů korun. [celá zpráva]

Tyto závazky měl Fischer původně ke Komerční bance, firmy je od ní odkoupily. Zástupci obou společností tvrdí, že Fischer závazek uznal, on sám ale s důvodem exekuce nesouhlasí a proti rozhodnutí se odvolal.

Novinky

nahoru

Ekonomika:

Škoda nestíhá vyrábět. Auta vozí z Ruska

-

dnes 03:50 Některým řidičům se může stát, že v dokumentech k vozu...

Americké Delta Air Lines nakoupí sto airbusů. Zklamaly domácí Boeing

-

včera 22:39 Americké aerolinky Delta Air Lines si objednají sto...

Soud zamítl žalobu na Světlíka kvůli koupi sléváren v roce 2008

-

včera 17:32 Vrchní soud v Olomouci ve čtvrtek zamítl žalobu na...

Plzeňský Prazdroj zvýšil zisk o třetinu na 4,8 miliardy

-

včera 15:31 aktualizováno Plzeňský Prazdroj dosáhl za poslední...

Nejmenší hluk nad pražským letištěm dělala letadla aerolinek easyJet

-

včera 15:16 Nejméně hluku při startu a přistání na Letišti Václava...

Cestovku Vítkovice Tours kupuje TNI Group

-

včera 15:09 Travel holding ze skupiny TNI Group koupil cestovní...Stalo se Domácí Vánoce Vaše zprávy Zahraniční Krimi Sport Kultura Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Kariéra Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby