Domácí

Babiš hrál ve Sněmovně pantomimu s mobilem za zády Kalouskovi

Babiš při vystoupení Kalouska

14.9. 14:18 Video: Debatu o novelizaci zákona o elektronické evidenci tržeb (EET), doplnila pantomima premiéra Andreje Babiše (ANO), který se za zády šéfa poslanců TOP 09 Miroslava Kalouska snažil poslance přesvědčit, že ač je důchodce, který místo počítače používá blok a elektronický podpis je pro něj španělskou vesnicí, zvládá používat chytrý mobil. Chtěl tím patrně přesvědčit živnostníky v předdůchodovém věku, že zavedení dalších fází EET zvládnou i oni.

Opoziční poslanci v debatě o zavedení dalších vln EET poukazovali na to, že pro řadu starších lidí, kteří si takříkajíc netykají s moderními technologiemi, by byly požadavky státu nesplnitelné.

Poukazovali na to řečníci z řad Pirátů, ODS i premiérův „oblíbený” poslanec Kalousek. „Přece nemůžeme každého živnostníka nutit, jen proto, že jsme si to vymysleli, že ty technologie musí používat, protože nemá jinou cestu,” argumentoval Kalousek.

Premiér Andrej Babiš při čtvrtečních interpelacích

Za příklad použil premiéra Babiše, který ve čtvrtek demonstroval svůj vztah k digitalizaci státní správy masivním zápisníkem, který mu nahrazuje notebook. [celá zpráva]

„Představte si, že by se váš stranický šéf živil jako živnostník. O něm je známo, že dokáže posílat jenom SMS,” oponoval Kalousek poslanci ANO Jiřímu Bláhovi, který se chlubil tím, že moderní technologie i v sedmapadesáti letech ovládá bez problémů.

To zaujalo i za ním sedícího premiéra, který se chopil mobilního telefonu a jal se jím za Kalouskovými zády mávat, patrně na znamení toho, že i on si s některými moderními technologiemi rozumí.

„Byste mu zrušil živnost,” predikoval Kalousek dopady na hypotetického živnostníka Babiše. Ten ještě po Kalouskově odchodu od pultíku naposledy zamával dvěma telefony a debata mohla pokračovat.

jas, Novinky

nahoru

Domácí:

Maření spravedlnosti bude nový trestný čin, rozhodla Sněmovna

-

dnes 11:42 Sněmovna ve středu schválila novelizaci trestního...

Budu laskavý, slíbil Zeman podpořit rozpočet

-

dnes 10:53 Video: Prezident Miloš Zeman slíbil kabinetu premiéra...

Opozice: Vláda je neschopná, rozpočet nepřijatelný a nezodpovědný

-

dnes 10:17 Zostra se pravice pustila do rozpočtu se schodkem 40...

Vláda za účasti Zemana schválila rozpočet na příští rok

-

dnes 07:13 Video: aktualizováno Kabinet premiéra Andreje Babiše...

Poche náměstkem? Záleží na ministrovi, míní Hamáček

-

dnes 06:51 Předseda ČSSD Jan Hamáček navrhl premiérovi, aby se...

Kauza ukázala na tisíce neosvojených dětí v ČR, tvrdí Babiš

-

dnes 04:01 Premiér Andrej Babiš (ANO) zastává postoj, že Česká...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Počasí Téma Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby
Ochrana údajů