Zahraniční

Lobbista Manafort se dohodl s vyšetřovatelem, soud možná nebude

obrazek

Paul Manafort

FOTO: Yuri Gripas, Reuters

14.9. 04:50 Paul Manafort, bývalý šéf volebního štábu Donalda Trumpa, předběžně přistoupil na dohodu s vyšetřovatelem FBI Robertem Muellerem. Připravovaný soudní proces by tak měl být odvrácen, uvedla televize ABC.

Americká porota v srpnu uznala Manaforta částečně vinným z defraudací a daňových podvodů. Verdikt byl prvním vítězstvím pro Muellera, který vyšetřuje údajné ruské ovlivňování amerických prezidentských voleb v roce 2016. O výši trestu soud dosud nerozhodl. Tento měsíc má před soudem čelit dalšímu obvinění, tentokrát z nezákonného lobbingu.

Lobbista dosud veškerou vinu popíral a prezident Trump se ho opakovaně zastal. Ze zprávy americké televize nevyplývá, zda chce Manafort s prokuraturou spolupracovat, nebo zda se jen rozhodl přiznat vinu. Soud, který se měl konat tento měsíc, se nicméně možná neuskuteční.

V roce 2016 Manafort působil v Trumpově volebním štábu a dva měsíce ho dokonce i vedl. Z týmu ho vyhodili v srpnu 2016 po zprávách tisku, že vydělal milióny dolarů jako poradce bývalého ukrajinského prezidenta Janukovyče. V minulosti lobbista pracoval také pro bývalé prezidenty Geralda Forda, Ronalda Reagana a George Bushe.

ČTK

nahoru

Zahraniční:

Šéfka volební komise navrhla zrušit volby na Dálném východě

-

dnes 12:04 Šéfka ruské ústřední volební komise Ella Pamfilovová ve...

Tři američtí vojáci se zranili při cvičení na Slovensku

-

dnes 11:55 Na cvičení ve slovenském výcvikovém prostoru Lešť se ve...

Mayovou řeči o její budoucnosti otravují

-

dnes 10:25 Britská premiérka Theresa Mayová (61) připustila, že...

Na západě Mexika našli kamión se 157 mrtvolami, nevešly se do márnic

-

dnes 09:25 Video: Šok zažili policisté na západě Mexika u města...

V Londýně u mešity najelo auto do lidí, dva zranění

-

dnes 09:20 aktualizováno U mešity na severozápadě Londýna...

Severní a Jižní Korea spolu chtějí uspořádat letní olympiádu

-

dnes 07:09 Představitelé Severní a Jižní Koreje Kim Čong-un a Mun...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Počasí Téma Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby
Ochrana údajů