Bydlení

Ostrovní chata na jezeře je rájem pro milovníky dřeva, rybolovu a myslivosti

obrazek

Srdcem domu je obývací pokoj zařízený ve velmi neformálním, téměř až rustikálním stylu.

Profimedia.cz

13.9. 06:26 Obrazem: Dřevo, dřevo a zase dřevo! Tak vypadá interiér domu (chaty), který stojí na soukromém ostrově uprostřed kanadského jezera Maquapit. Obloženy jím jsou totiž nejenom stropy, ale také veškeré stěny, dřevěné jsou všude podlahy a prakticky veškeré další zařízení. Celek tak působí především velice neformálním dojmem.

Chata stojí na soukromém ostrově Philligan’s (nebo také Hunter’s) Island na jezeře Maquapit, s jehož břehem je propojen úzkou šíjí. Většinu jeho povrchu o velikosti 3,6 hektaru pokrývá bujná vegetace v podobě hustého stromoví. K mání je za 745 tisíc dolarů, v přepočtu tedy za 16,5 miliónu korun. Tím, co ale každého zájemce o eventuální koupi zaujme, je chata, která na něm stojí.

Interiér domu je obložen několika druhy dřeva.

FOTO: Profimedia.cz

Na první pohled tato budova s plochou podlah 325 m² působí jako celkem všední dům se třemi štíty a možná trochu nesourodě působící vyvýšenou terasou.

Samotný dům, soudě dle odstínu červené barvy jeho fasády, by někteří mohli považovat za některý z venkovských domů ve Švédsku.

Na první pohled svou barvou fasády připomíná chata na jezeře tradiční švédské domy. Ve skutečnosti stojí na soukromém ostrově na kanadském jezeře Maquapit.

FOTO: Profimedia.cz

Dům ale stojí v Kanadě. A jeho hlavním lákadlem je interiér. Nejenom jeho členité uspořádání a střídající se prostory, tu otevřené až pod střechu, jinde rozdělené do dvou podlaží, ale především množství použitého dřeva vyrazí leckterému návštěvníkovi dech.

Na podlahách, stropech a stěnách se vzájemně doplňuje dřevo borové, smrkové a cedrové. Tmavé stopy po sucích vypadají jako hrsti pih rozeseté po tváři tohoto nevšedního letního domova.

Jednou z velmi mála výjimek proti vládnoucímu dřevu v interiéru je cihlové obložení rohu, kde stojí krbová kamna.

FOTO: Profimedia.cz

Dům je vybudován ve stylu severských srubů a jejich atmosféru dokonale nabízí. Vytápěn je kromě jiného krbovými kamny, která jsou umístěna v obývacím pokoji v rohu, který je jako jediný obložen jiným materiálem než dřevem - cihlami.

Velice neformální, až rustikální atmosféru domu podtrhuje nejenom bohatě čalouněný nábytek, ale také textilní detaily, jako například krátké závěsy nad okny.

Chata nabízí spoustu míst k odpočinku, v prostředí více či méně soukromém.

FOTO: Profimedia.cz

Srdcem domu je velký otevřený společenský prostor tvořený obývacím pokojem volně přecházejícím v jídelní zónu, jejíž dominantou je dřevěný kulečníkový stůl. V sousedství obývacího pokoje je menší pracovna.

Specifický odstín červené barvy, kterou návštěvník poprvé spatří na fasádě chaty, nalezne i v kuchyni na dvířkách linky.

FOTO: Profimedia.cz

Barva fasád se znovu objevuje překvapivě v kuchyni na dvířkách skříněk linky, která jsou samozřejmě dřevěná. Je to ovšem jedna z velice mála výjimek, protože jinak téměř veškerý další nábytek je ve světlé přírodní barvě dřeva.

Dalším „hříšníkem” proti vytyčenému barevnému schématu je zařízení hlavní ložnice, které je tmavě hnědé.

Chata je svou polohou přímo ideálním útočištěm pro milovníky rybaření a myslivosti.

FOTO: Profimedia.cz

Redaktoři internetového serveru Daily Mail si všímají útulného zařízení ložnic, které jsou v domě dohromady čtyři. Na první pohled zaujme obzvláště nejmenší z nich, která je zařízena v ryze rybářském stylu.

Dřevem jsou obloženy i koupelny, výjimkou jsou zde pouze podlahy.

FOTO: Profimedia.cz

Jak podotýkají realitní makléři, dům nepochybně nadchne právě milovníky rybolovu a rovněž myslivosti. Ve vodách jezera lze lovit pstruhy, štiky, lososy a okouny. V okolních lesích se lze setkat s jeleny, losy, medvědy, tetřevy, husami a kachnami.

Velice praktické je v koupelně velké zrcadlo, navíc uspořádané do rohu. Nejenom že každý z partnerů má své umyvadlo a dost svého prostoru před zrcadlem, ale kdo potřebuje, dobře se v něm vidí prakticky ze všech stran.

FOTO: Profimedia.cz

Kdo by si ale myslel, že je dům v tom případě zcela mimo dosah civilizace, pletl by se. Pouhých 40 minut od něj je letiště Fredericton, odkud pravidelně létají linky do Toronta a Montrealu.

K chatě přiléhá i prostorná vyvýšená terasa s výhledem na jezero.

FOTO: Profimedia.cz

Napište nám

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahradu a rádi byste se pochlubili?

Napište nám do redakce na adresu: bydleni@novinky.cz.

 

Jana Nesvadbová, Novinky

nahoru

Bydlení:

Krnovské vile Gustava Kandlera dominuje fasáda se zvýrazněným kvádrovým zdivem

-

dnes 12:12 Obrazem: Vila Gustava Kandlera v Krnově byla zpočátku...

Malý byt získal osobitou atmosféru, základními barvami jsou modrá a šedá

-

dnes 09:01 Obrazem: Rekonstruovat ve staré zástavbě má svá velká...

Na místě opuštěné budovy vyrostl ekologický dům

-

dnes 06:16 Obrazem: Prvním rodinným domem v kanadském Montrealu,...

Zvlhčovač vzduchu brání tělo nejen před rýmou

-

včera 13:23 Obrazem: Vlhkost vzduchu v místnostech v topné sezóně...

I kočka a pes si mohou v bytě rozumět

-

včera 09:19 Obrazem: Soužití psa a kočky pod jednou střechou...

Mezi nejpovedenějšími stavbami pro letošní rok je i chrám vín v podobě stodoly

-

včera 06:06 Obrazem: Jednou ze staveb přihlášených do letošního...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Počasí Téma Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby
Ochrana údajů